Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Crestini homosexuali ?

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3515 replies to this topic

#1063
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,515
  • Înscris: 17.04.2014
@dark
odata zici ca pacatul este acelasi, pe urma .... ca ale celor homo sunt pardonabile.

Quote

Păcatul este același, ba uneori chiar persoanele gay sunt scuzabile
de ce nu ai gasit circumstante atenuante si pentru aceasta femeie, Alexandra Păcuraru? de ce ai judecat-o cu dispret si ura din prima?
lasa ca iti spun eu, de ce: ca in sinea ta urasti femeile. de aia.insuti tu ai oferit dovada acestui fapt. atat valoreaza "crestismului " tau cu care te lauzi.

Edited by GRATEFUL, 15 November 2018 - 12:08.


#1064
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 15 noiembrie 2018 - 11:21, said:

interesanta concluzie...

Concluziile le tragi tu, în mod cu totul aberant!
Nimeni nu s-a ”pocăit”, nici realizatoarea emisiunii, nici persoana gay dată afară. Astea le spui de la tine, fără dovezi. Ambii sunt păcătoși.

View PostGRATEFUL, on 15 noiembrie 2018 - 12:02, said:

@dark
odata zici ca pacatul este acelasi, pe urma .... ca ale celor homo sunt pardonabile.

de ce nu ai gasit circumstante atenuante si pentru aceasta femeie, Alexandra Păcuraru? de ce ai judecat-o cu dispret si ura din prima?
lasa ca iti spun eu, de ce: ca in sinea ta urasti femeile. de aia.insuti tu ai oferit dovada acestui fapt. atat valoreaza "crestismului " tau cu care te lauzi.

Circumstanțe atenuante nu au niciunii. Eu nu am amintit de circumstanțe atenuante, ci de faptul că persoanele gay nu pot fi iertate, chiar dacă păcatul lor poate fi înțeles și deci scuzabil, dar nu iertat, atenție, am scris destul de clar, nu poate fi iertat fără pocăință, dar poate fi înțeles. Aceasta este pulsiunea lor. Asta pot înțelege și am compasiune.
Este chiar biblic:

Hotul nu este urgisit cand fura ca sa-si potoleasca foamea, caci ii este foame; Proverbe 6:30.

Ceea ce condamn este faptul că, deși ești păcătoasă, adică trăiești în curvie, te bați cu pumnul în piept că ești creștină și respecți moralitatea, mai mult, dai afară din emisiune o persoană pe care tot tu ai invitat-o, ca să faci paradă de ”moralitate”, când nu este cazul!
Asta este reprobabil și nu scuzabil.

View PostGRATEFUL, on 15 noiembrie 2018 - 11:21, said:

interesanta concluzie...pe alt topic sustineai ca iadul este doar locuinta mortilor, unde ajung toti oamenii, atat cei rai, cat si cei buni, neexistand un loc anume in care pacatosii sunt chinuiti VESNIC

Asta cred și acum, dar vorbesc pe limbajul celor care citesc. La fel a procedat și Domnul Isus când a folosit un mit al zilelor sale, cu bogatul și Lazăr, pentru a ilustra ceva.

#1065
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
p.s.: oricând, țin partea unei femei lesbiene, dacă este civilizată, vorbește politicos și nu partea unei femei care judecă pe alții, dar trăiește în păcat sexual, ca și lesbienele, numai că curvește.
Curvia este acceptată de societate, dar homosexualitatea nu. Dumnezeu nu acceptă nici curvia, nici homosexualitatea. Dar eu prefer persoanele politicoase, civilizate, și nu pe cele grobiene, ca Alexandra Păcuraru, o curvă care pentru a se evidenția că este credincioasă, dă afară din emisiuni niște persoane cu care mai bine ar discuta civilizat, cu argumente. Oameni grobieni pe care eu nu-i suport!

#1066
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,515
  • Înscris: 17.04.2014
ce poti sa astepti de la cineva care refuleaza in astfel de fantezii si pe urma face comparatii tendentioase ca sa exprime ce...?

View Postdark, on 14 noiembrie 2018 - 19:44, said:

Decât un șef ”creștin” care își ciupește de fund angajatele, asta așa ca o glumă, iar care nu-i cade lui la pat, s-ar putea să-și semneze mai târziu transferul, credeți-mă, aș prefera de o mie de ori mai mult un coleg homosexual, care stă în banca lui, respectuos, mereu parfumat, mereu atent la gesturi, îmbrăcat frumos, papion cu picățele, cămașă roz bombon, panataloni cadrilați. Decât un director care vine amețit de aburii alcoolului, mirosind a palincă de 50 grade, care nu-și poate ține mâinile acasă, nu este oare o companie mult mai plăcută tânărul pedant, civilizat, politicos, gata oricând pentru o discuție amicală, inclusiv pe subiecte scripturale?

Quote

aș prefera de o mie de ori mai mult un coleg homosexual, care stă în banca lui, respectuos, mereu parfumat, mereu atent la gesturi, îmbrăcat frumos, papion cu picățele, cămașă roz bombon, panataloni cadrilați.
.....nu este oare o companie mult mai plăcută tânărul pedant, civilizat, politicos, gata oricând pentru o discuție amicală, inclusiv pe subiecte scripturale?
ca si cand pe ala l-ar interesa sa povesteasca cu tine subiecte biblice...halal rationament au unii.
recunoaste, iti plac barbatii astia pe invers, asa-i?

View Postdark, on 15 noiembrie 2018 - 13:32, said:

p.s.: oricând, țin partea unei femei lesbiene, dacă este civilizată, vorbește politicos și nu partea unei femei care judecă pe alții, dar trăiește în păcat sexual, ca și lesbienele, numai că curvește.
da, da, da masori cu dubla masura

Quote

Curvia este acceptată de societate, dar homosexualitatea nu. Dumnezeu nu acceptă nici curvia, nici homosexualitatea. Dar eu prefer persoanele politicoase, civilizate, și nu pe cele grobiene, ca Alexandra Păcuraru, o curvă care pentru a se evidenția că este credincioasă, dă afară din emisiuni niște persoane cu care mai bine ar discuta civilizat, cu argumente. Oameni grobieni pe care eu nu-i suport!
pentru faptul ca ai facut-o curva sau pe altii de pe forum ii faci in fel si chip (si inca pe aria de spiritualitate), te plaseaza si pe tine in randul oamenilor grobieni, pe care atat de mult ii urasti.
nu este nici o diferenta intre tine si ei.

#1067
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
Cine practică curvia este curvar/curvă, cine practică homosexualitatea este homosexual/ pop.onar/ lesbiană, cine practică pedofilia este pedofil. Cum vrei să le spun? Așa apare și în Biblie:

Iosua a lasat cu viata pe curva Rahav, casa tatalui ei si pe toti ai ei; ea a locuit in mijlocul lui Israel pana in ziua de azi, pentru ca ascunsese solii pe care-i trimisese Iosua sa iscodeasca Ierihonul. (Ios.6:25)

View PostGRATEFUL, on 15 noiembrie 2018 - 14:13, said:

nu este nici o diferenta intre tine si ei.
:lol:

#1068
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,515
  • Înscris: 17.04.2014
da, poti sa razi cat vrei. e o reactie perfect normala tinand cont de subiect.

#1069
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 15 noiembrie 2018 - 14:13, said:

recunoaste, iti plac barbatii astia pe invers, asa-i?

Nu am întâlnit pe nimeni care să aibă orientare homo. Pe nimeni.
Am spus, prefer persoanele care nu sunt ipocrite, educate, civilizate, tuturor celor care se bat cu pumnul în piept și fac paradă de creștinismul lor, dar comit păcate sexuale, comparabile ca gravitate cu lesbianismul/ homosexualitatea. Pe aceștia chiar nu-i suport! Sunt niște ipocriți/ ipocrite ! Sunt ca politicienii care zic că nu fură, dar sunt cei mai mari mafioți, dorind să manipuleze! Aceștia sunt cei mai periculoși oameni. Nu cei care se nasc cu anumite probleme. Nu suport perfidia, parșivitatea, meschinăria.

Edited by dark, 15 November 2018 - 14:34.


#1070
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,515
  • Înscris: 17.04.2014

View Postdark, on 15 noiembrie 2018 - 14:32, said:

Nu am întâlnit pe nimeni care să aibă orientare homo. Pe nimeni.
Am spus, prefer persoanele care nu sunt ipocrite, educate, civilizate, tuturor celor care se bat cu pumnul în piept și fac paradă de creștinismul lor, dar comit păcate sexuale, comparabile ca gravitate cu lesbianismul/ homosexualitatea. Pe aceștia chiar nu-i suport! Sunt niște ipocriți/ ipocrite ! Sunt ca politicienii care zic că nu fură, dar sunt cei mai mari mafioți, dorind să manipuleze! Aceștia sunt cei mai periculoși oameni. Nu cei care se nasc cu anumite probleme. Nu suport perfidia, parșivitatea, meschinăria.
dar despre oamenii care disimuleaza jucand diferite roluri,dorind sa para ceea ce nu sunt, ce parere ai? este si asta o forma de ipocrizie nu-i asa?

#1071
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 15 noiembrie 2018 - 12:02, said:

Alexandra Păcuraru? de ce ai judecat-o cu dispret si ura din prima?
lasa ca iti spun eu, de ce: ca in sinea ta urasti femeile. de aia.

Ieri îți dădusem exemplu cu preacurvarul pervers Bill, care nu a scandalizat pe nimeni prin ceea ce a făcut, astăzi curva Alexandra, păcatul fiind același. Vii cu 2 copii făcuți din flori, ca să te căsătorești, și în perioada când dai afară pe bisexualul invitat la emisiune, erai necăsătorită, dar întrețineai relații cu un bărbat!! Câtă ipocrizie, să dai afară pe un bisexual făcând paradă de sentimente religioase, dar tu să crești copii pe care i-ai făcut din flori !!! Isus a spus unei femei: 5 bărbați ai avut și ăsta cu care ești acum, nu-i soțul tău!
Deci am fost fair-play, am început exemplele cu bărbatul curvar și am terminat cu femeia curvară. Aceste păcate sunt de aceeași gravitate ca și homosexualitatea, însă, și aici este contribuția mea, societatea nu este scandalizată decât de homosexualitate iar unii ipocriți mai fac și pe sfinții, prin homofobia pe care o afișează cu nonșalanță!
Curvia include toate păcatele sexuale, și curvia duce la infestarea trupului cu demoni. Nu mai putem vorbi de sfințenie în cazul unui curvar/ unei curve.

Urmariti pacea cu toti si sfintirea, fara de care nimeni nu va vedea pe Domnul. (Evr.12:14)

Voia lui Dumnezeu este sfintirea voastra: sa va feriti de curvie; (1Tes.4:3)

#1072
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Preacurvarii sunt buni, la o adica si curvarii sunt buni, daca-ti trec o lege si-ti organizeaza un referendum
Crestinism dupa ureche si cu vot, dupa majoritate :D

#1073
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,515
  • Înscris: 17.04.2014

View Postdark, on 15 noiembrie 2018 - 14:32, said:

Nu suport perfidia, parșivitatea, meschinăria.
ce inseamna "parșivitatea'?Posted Image

View Postdark, on 15 noiembrie 2018 - 13:09, said:

Circumstanțe atenuante nu au niciunii. Eu nu am amintit de circumstanțe atenuante, ci de faptul că persoanele gay nu pot fi iertate, chiar dacă păcatul lor poate fi înțeles și deci scuzabil, dar nu iertat, atenție, am scris destul de clar, nu poate fi iertat fără pocăință, dar poate fi înțeles. Aceasta este pulsiunea lor. Asta pot înțelege și am compasiune.
ah, deci, ti-ai dat seama ca nu te-ai exprimat bine? nu ai vorbit direct de circumstante atenuante, dar ai afirmat ca pacatul homosexualitatii "poate fi inteles si deci scuzabil,..."

da, ai scris destul de clar un nonsens.
1. termenii "inteles", "scuzabil" - nu sunt sinonime si nici cuvinte interschimbabile.

2. înțelege [At: COD. VOR. 72/2 / Pzi: înțeleg / E: ml intelligere] 1 vi A avea o idee clară și exactă despre un lucru. 2 vt A pătrunde, a cuprinde cu mintea Și: a pricepe.

   SCUZÁBIL, -Ă, scuzabili, -e, adj. Care poate fi scuzat, iertat, trecut cu vederea.- Din it. scusabile. Cf. fr. excusable.

3. din ceea ce scrii se intelege ca pentru tine pacatul homosexualitatii poate fi trecut cu vederea daca omul e politicos, parfumat, educat. (curios lucru de a vedea lucrurile.)
oare masori cu aceeasi masura cand vorbesti despre un alt coleg/ a cu aceleasi calitati de mai sus care curveste sau comite adulter ?

4. pe urma te contrazici, zicand: "dar nu iertat"

Quote

Este chiar biblic:

Hotul nu este urgisit cand fura ca sa-si potoleasca foamea, caci ii este foame; Proverbe 6:30.
5. tu compari actul desfranat al homosexualitatii cu fapta unui om sarac care eventual se incumeta sa fure niste struguri sa-si potoleasca foamea, satisfacand o nevoie de care depinde existenta lui?Posted Image

complet aiurea si aceasta comparatie ca in sinea ta sa treci cu vederea nelegiuirea poposexuala, la o adica, intretinandu-te in discutii amicale cu unul care dispretuieste, calca in picioare in aroganta lui, valorile crestine.

dar, bineinteles, este alegerea ta sa faci discriminari cand evaluezi oamenii. oare nu este perfidie sa te arati bun, intelegator cu greselile cuiva si in acelasi timp pe altul, pentru un pacat mai mic sa-l urasti? ce fel de crestinism este asta? trebuia sa arati intelegere si fata de moderatoare, care s-a simtit jignita, fiind in primul rand, femeie...dar, bineinteles, nuantele astea nu ai cum sa le sesizezi, tie iti plac gay-ii "educati" cu papion.

Edited by GRATEFUL, 16 November 2018 - 09:00.


#1074
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 16 noiembrie 2018 - 08:58, said:

   SCUZÁBIL, -Ă, scuzabili, -e, adj. Care poate fi scuzat, iertat, trecut cu vederea.- Din it. scusabile. Cf. fr. excusable.

3. din ceea ce scrii se intelege ca pentru tine pacatul homosexualitatii poate fi trecut cu vederea daca omul e politicos, parfumat, educat. (curios lucru de a vedea lucrurile.)
oare masori cu aceeasi masura cand vorbesti despre un alt coleg/ a cu aceleasi calitati de mai sus care curveste sau comite adulter ?

Nu ai citit contextul în care am scris, eu am spus și repet: accept ca vecin de bloc, ca și coleg/colegă de serviciu, o lesbiană, un homosexual, dacă se comportă civilizat și sunt politicoși, dar nu accept un curvar care hărțuiește femei la locul de muncă, le ciupește de fund, le face tot felul de propuneri. Adică nu accept grobianismul. Eu scuz și-i înțeleg pe homosexuali, dar Dumnezeu nu-i va ierta dacă nu se pocăiesc. De asemenea, în adunarea creștină nu pot fi primiți dacă nu se pocăiesc.
Accept și scuz și pe curvari hetero, dar în momentul în care se bat cu pumnul în piept că sunt mari creștini, cum au făcut Bill și Alexandra, atunci deja mă dezgustă, nu-i mai agreez, dimpotrivă, îi detest. Eu am scris destul de clar lucrurile acestea!
De ce, pentru că nu suport ipocrizia, meschinăria, demagogia.

View PostGRATEFUL, on 16 noiembrie 2018 - 08:58, said:

trebuia sa arati intelegere si fata de moderatoare, care s-a simtit jignita, fiind in primul rand, femeie...dar, bineinteles, nuantele astea nu ai cum sa le sesizezi, tie iti plac gay-ii "educati" cu papion.

Îmi place orice om educat, politicos, indiferent de etnie, sex, religie, orientare sexuală. Poporul român cam duce lipsă de asemenea indivizi!
Iar Alexandra Păcuraru a dat afară pe acel bisexual motivând că ea este creștină ortodoxă și în emisiunea ei nu au ce căuta păcătoșii. Am văzut emisiunea live, în întregime. Nimeni nu a jignit-o cu nimic. De aceea am dat acest exemplu! În tot acest timp, Alexandra Păcuraru trăia în același păcat ca și acel homosexual.

Cel mai mare porc este Liviu Dragnea, se recomandă persoană cu educație creștină, dar își părăsește soția, pentru una mai tânără cu 25 de ani decât el, deși nu existau motive de divorț, face Referendum chipurile pentru a restabili moralitatea în poporul român prin modificarea Constituției și de fapt, el este un hoț, escroc, curvar. Păi decât Dragnea, mai bine un politician homosexual care este corect și civilizat, capabil și dispus să facă ceva pentru țara asta.

Edited by dark, 16 November 2018 - 09:18.


#1075
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Curva Rahav a fost laudata.
David curvaru a fost laudat.

N-am auzit de nici un poposexual sa fie laudat pentru credinta lui. Oare de ce? Pentru ca aceste pacate sunt pe acelasi palier? NU. In timp ce acele pacate sunt "telurice", specifice poftei pacatoase umane, poposexualitatea este un pacat ce nu vine din pofta vrajmasa firii dumnezeiesti, ci vine dintr-o pervertire voita a fiintei create de Dumnezeu. :)
De asta, avem in istorie focul vesnic ca venind inainte de vreme peste cetatile poposodomite ale Sodomei, Gomorei si ale celor vecine lor. Caci prosperitatea omului fara Dumnezeu are ca finalitate aceasta pervertire nenaturala. :)

Sa nu uitam, sa nu uitam ca in vechime credinciosilor le-au fost permise mai multe neveste. Dar niciodata mai mute neveste de acelasi sex. :)

#1076
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 16 noiembrie 2018 - 08:58, said:

pentru un pacat mai mic sa-l urasti?

Dar sunt înconjurată de curvari și curve, (conform definiției biblice), și-i respect, colaborez cu ei, cu ele, în deplină înțelegere. Accept oricând o persoană curvară, dar să nu înceapă cu pretenții de religiozitate creștină, fiindcă atunci eu iau atitudine, și-i deschid Biblia !!!
După cum este scris:

Insa n-am inteles cu curvarii lumii acesteia, sau cu cei lacomi de bani, sau cu cei hrapareti, sau cu cei ce se inchina la idoli, fiindca atunci ar trebui sa iesiti din lume. (1Cor.5:10)

Deci atitudine iau contra celor care se dau drept creștini, dar nu sunt, batjocorind frumosul nume care se cheamă peste noi, creștinii și creștinele, adică Isus. Fiindcă acești păcătoși invadează teritoriul meu.
Iată cum apare:

Cat despre cei de afara, ii judeca Dumnezeu. Dati afara, dar, din mijlocul vostru pe raul acela. (1Cor.5:13)

View PostDude_2nd, on 16 noiembrie 2018 - 09:22, said:

Curva Rahav a fost laudata.
David curvaru a fost laudat.

Nu pentru curviile lor! :facepalm:

post scriptum : dacă un homosexual se prezintă a fi creștin, atunci intră în categoria persoanelor detestate, din cauza lor învățătura lui Dumnezeu este vorbită de rău.

ca Numele lui Dumnezeu si invatatura sa nu fie vorbite de rau. 1 Tim 6:1

Deci nu pot accepta homosexuali și lesbiene alături de mine, când mă închin lui Dumnezeu! Asta nu. Vor fi dați afară, mă voi delimita de ei, până nu se pocăiesc.

View PostDude_2nd, on 16 noiembrie 2018 - 09:22, said:

Sa nu uitam, sa nu uitam ca in vechime credinciosilor le-au fost permise mai multe neveste. Dar niciodata mai mute neveste de acelasi sex. Posted Image

N-am înțeles nimic...dacă ai vrea să reformulezi...

#1077
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 16 noiembrie 2018 - 09:33, said:

Nu pentru curviile lor! Posted Image
omg...Posted Image  da cine-a zis ca pentru curviile lor?
eu am subliniat ca Dumnezeu a acceptat si tolerat anumite pacate in poporu Sau. Niciodata insa poposexualitatea. Posted Image

View Postdark, on 16 noiembrie 2018 - 09:33, said:

N-am înțeles nimic...dacă ai vrea să reformulezi...
a avea mai multe neveste e in fapt curvie. Si sa nu uitam ca sfintilor din poporu Sau li s-au permis astfel de pacate "telurice".
Niciodata insa, nu li s-a permis sodomia, poposexualitatea. De ce oare?
Am explicat mai sus de ce. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 November 2018 - 09:42.


#1078
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
Dumnezeu nu a tolerat niciun păcat, niciodată. Nu a pedepsit imediat, dar de tolerat, nu. Pe vremea antică, poligamia era permisă, deci nu era păcat. Astăzi, poligamia este păcat, pedeapsa fiind moartea. La fel și homosexualitatea. Tot moartea.

Edited by dark, 16 November 2018 - 09:42.


#1079
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 16 noiembrie 2018 - 09:42, said:

Nu a pedepsit imediat, dar de tolerat, nu.
blablabla... :)

""Din pricina impietririi inimilor voastre a ingaduit Moise sa va lasati nevestele; dar de la inceput n-a fost asa. (Mat.19:8)"

Dumnezeu a tolerat mii de ani pacatu curviei in poporu Sau, pana la venirea Unsului.
Niciodata nu a tolerat ca vreu sfant sa aiba nevasta un individ de acelasi sex.

Am explicat mai sus de ce. :)

#1080
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
Ce prostii poți să scrii, păi femeia prinsă în adulter nu trebuia ucisă cu pietre, la fel ca homosexualii?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate