Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Centura Nord Bucuresti 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,102
  • Înscris: 28.02.2006
Pai depinde enorm de ziua si ora la care vii. Daca-mi dai mai multe amanunte, te pot ajuta.

#38
danutz1987

danutz1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.04.2011
Pai la dus o sa ajung in bucuresti duminik dimineata , de pe a1 in jur de ora 6-7 dimineata, iar la intoarcere nu stiu la ce ora ar fi cel mai ok sa traversez bucurestiul dinspre a2 spre a1, ma voi intoarce tot duminica . In functie de ora ideala voi pleca din Eforie Nord sa ajung la timp ! PS: am check-out la 12.00 , dar pot sa intarzii daca e nevoie sau pot sa plec mai devreme :)

#39
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Eu m-am intors sapt. trecuta de la mare si desi cunosc cat de cat orasul si mai ales drumul catre mare am zis sa o iau pe centura. Singura data cand am mai fost pe centura in Bucuresti a fost acum vreo 4 ani cand am luat-o de la Otopeni catre Pitesti. Centura de nord intre Chitila si Afumati(sper sa nu gresesc) e parfum atata timp cat ai 2 benzi pe sens. Eu cand am venit vineri, la ora 14.00 am facut 45 de minute pana la Afumati, vreo 15 min pana la Chitila si inca 15 min pana la intrarea pe A1. Prin oras cred ca ajungeam mai repede.

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 05 August 2014 - 14:51.


#40
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,102
  • Înscris: 28.02.2006
Duminica fara probleme pe orice parte, eu as alege centura de sud.

#41
danutz1987

danutz1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.04.2011
Despre centura de nord am habar cat de cat,ultima data am fost acum 5 ani pe acolo, ziceti ca ar fi ok duminik in jurul orei 3-4 ? Despre centura de Sud nu stiu nimic, nici macar nu am idee pe unde se intra :)

#42
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,102
  • Înscris: 28.02.2006
Pai ai zis ca vii de pe A1, nu? La hornbach unde ai indicator de centura iesi din autostrada si ajungi la centura. Daca faci stanga intri pe centura nord, daca faci dreapta, pe cea de sud. Pe sud e mai scurt pana la A2, dar tot drumul e pe o banda pe sens, si cu ceva denivelari. In plus, intersectiile sunt cu cedeaza, dar in ziua si la ora la care vii tu nu conteaza, nu e aglomerat. Pe nord ai doua benzi pe sens de la Chitila la Afumati. E mai lung si in plus ai si 3-4 zone cu lucrari de modernizare si devieri. Si aici drumul este denivelat, chiar si pe 4 benzi. Ai avantajul ca a8 doar doua cedeaza trecerea, la Mogosoaia si la Otopeni, in rest e prioritar. Eu in locul tau as merge pe sud. O statie CB ti-ar fi de folos pe centura.

Edited by MirceaDWC, 05 August 2014 - 21:33.


#43
danutz1987

danutz1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.04.2011
O sa incerc sa fac rost si de o statie...Am si GPS(cel de la telefon) . Pana acum de fiecare data am mers la mare cu prieteni de familie care traversau prin bucuresti la orice ora fara sa simt prea mult aglomeratia...Anul asta din cauza ca am intarziat concediul am ramas singur cu familia :))

#44
danutz1987

danutz1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.04.2011
S-au schimbat planurile , o sa ajung in bucuresti pe la 8.30-9 dimineatza, raman tot la traseul pe una din centuri sau tai prin orash ?

#45
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010
ambele variante sunt ok intr-o zi de weekend.

#46
cosmin_69

cosmin_69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.02.2010
Multumesc pentru informatii!
Am traversat Bucurestiul si la dus si la intors de la mare, in jurul orei 2 dimineata, cu GPS.
Datorita unor semafoare care le-am prins pe rosu, a durat aproximativ 30 minute.
In rest totul  a fost perfect fara pic de stres.

#47
danutz1987

danutz1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.04.2011
Imi poti spune te rog ce traseu ai ales? B-dul unirii sau splaiul unirii, nu ma pot hotara intre acestea 2, desi gps-ul imi da traseul pe bulevard,dar mie imi pare mai simplu pe splai ...

#48
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Pe splai e mai simplu, cand mergi spre mare, dupa ce treci de piata Unirii urmatorul pod (Marasesti) faci stanga si apoi tii drumul drept pana pe autostrada. in sens invers, tii drumul drept, treci podul peste Dambovita si apoi la prima intersersectie mare faci dreapta, si ajungi in Piata Unirii, unde faci stanga si apoi pe chei.

#49
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007
va salut,
voi merge la mare de la brasov si va rog sa-mi spuneti daca e ok traseul aratat de google map- duminica dimineata pe la 10?
centura vest ploiesti- autostrada A3 - centura nord bucuresti ( mai precis cam numai o treime din aceasta inspre est)- autostrada A2
va multumesc

#50
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

View Postagp626, on 18 august 2014 - 15:12, said:

va salut,
voi merge la mare de la brasov si va rog sa-mi spuneti daca e ok traseul aratat de google map- duminica dimineata pe la 10?
centura vest ploiesti- autostrada A3 - centura nord bucuresti ( mai precis cam numai o treime din aceasta inspre est)- autostrada A2
va multumesc

este ok traseul si fff simplu ptr tine,atentie ca sa urci pe A 3 treci pe sub autostrada si faci stanga pe breteau care te urca spre C-ta..

drumuri bune !

#51
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Bucata de pe centura dintre Afumati si A2 e mai aglomerata pentru ca e o singura banda pe sens si se lucreaza, dar duminica e liber.

#52
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,102
  • Înscris: 28.02.2006

View Postdaniel_LNC, on 18 august 2014 - 15:36, said:


este ok traseul si fff simplu ptr tine,atentie ca sa urci pe A 3 treci pe sub autostrada si faci stanga pe breteau care te urca spre C-ta..

drumuri bune !
Cred ca ai vrut sa spui A2.

#53
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
cat de aglomerata e zona de la Dn1 pana la A3 vinerea pe la ora 17-18 ? sa stiu daca merita sa merg pe autostrada sau dn

#54
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,102
  • Înscris: 28.02.2006
De la dn 1 la A3 ai 2 benzi pe sens, portiunea  respectiva este rar un pic aglomerata, de regula se merge peste 100 km/h. Sper ca nu te referi la A2 Bucuresti-Constanta, este cu totul alta situatie!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate