Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

Google nu indexeaza siteul

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cirmanuoleg

cirmanuoleg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 07.10.2009
salutare
am un site de 4 luni, tot acum 4 luni lam inscris la google webmaster tools, dar pana astazi din 160 de pagini, a indexat doar 20 (atasez un print screen din webmaster tools)
care ar putea fi problema?
siteul este http://dinaloevera.ro/
multumesc

#2
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
Acum, ca ai pus linkul pe softpedia, sa vezi ce urci in rankul Google... :)
Reclama gratis... :) dar pe bani la Google e mult mai eficienta...

#3
cirmanuoleg

cirmanuoleg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 07.10.2009

View Postever_forever, on 28 mai 2014 - 11:23, said:

Acum, ca ai pus linkul pe softpedia, sa vezi ce urci in rankul Google... Posted Image
Reclama gratis... Posted Image dar pe bani la Google e mult mai eficienta...

imi fac reclama prin adwords tot de la inceput, am in jur de 120 -150 vizitatori pe zi, ma gandeam ca acest lucru va ajuta la indexare dar nimic

#4
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
Pai programul lui Google a scanat alea 20 de pagini ale saitului si "s-a prins" care e continutul relevant al saitului (aloe vera, de exemplu) si nu mai are nevoie sa cotrobaie in toate paginile.

Afisarea in searchul Google se face dupa continutul relevant al saitului

Quote

When you search for “dogs” you don’t want a page with the word “dogs” on it hundreds of times. You probably want pictures, videos or a list of breeds. Google’s indexing systems note many different aspects of pages, such as when they were published, whether they contain pictures and videos, and much more. With the Knowledge Graph, we’re continuing to go beyond keyword matching to better understand the people, places and things you care about.


#5
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View Postcirmanuoleg, on 28 mai 2014 - 09:55, said:

salutare
am un site de 4 luni, tot acum 4 luni lam inscris la google webmaster tools, dar pana astazi din 160 de pagini, a indexat doar 20 (atasez un print screen din webmaster tools)
care ar putea fi problema?
siteul este http://dinaloevera.ro/
multumesc


Din cele 160 de pagini ti-a indexat doar 20 pentru ca asa considera Google ca acelea sunt relevante. Gandeste-te ce continut postezi pe site, daca il preiei de undeva si doar ii modifici structura sa apara "unic" nu iti va fi indexat niciodata. Creaza continut bun pentru utilizatori, nu pentru motoarele de cautare. Site-ul ti-l citesc oamenii !

"imi fac reclama prin adwords tot de la inceput, am in jur de 120 -150 vizitatori pe zi, ma gandeam ca acest lucru va ajuta la indexare dar nimic"  -  Google Adwords nu te ajuta la indexare, te ajuta sa obtii un trafic targetat in functie de campania realizata de tine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate