Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Zapp Fixtel

- - - - -
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#451
rstejar

rstejar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2006

View PostBeks, on Nov 11 2006, 21:38, said:

Mufele de antena exterioara sunt aceleasi pentru 1110 , 1130 si 1010  :)
Multumesc mult.  :kisstogether: Am aflat deja si am comandat antena la elpismedia cu mufa direct pe cablu ( 5 RON ) scutind astfel adaptorul de antena ( 25 RON ).

#452
sorin_1983

sorin_1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.10.2006

View Postmarkarian, on Nov 11 2006, 22:32, said:

P.S.: Pagina aia se poate citi si in engleza? Io nu am reusit... :huh:
DA.Cu Alta vista-babel fish   :)

#453
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

View Postsorin_1983, on Nov 12 2006, 17:57, said:

DA.Cu Alta vista-babel fish   :)


N-a mers.
Cred ca e ceva malefic pe pagina ai care pe mine ma depaseste

#454
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
Interesanta ideea cu Zapp Fixtel. Daca ar oferi in cadrul abonamentului vreo 25 de minute pe incluse (pa viata) in orice retea sau 50 min. in romtelecom , parca m-as abona si as inlocui fixul de la RTC. Poate as lua si internet unlimited. Dar asa fara nimic inclus, e mai avantajos un abonament la mobil (orange spre exemplu).

Edited by Seattle, 17 November 2006 - 08:57.


#455
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,195
  • Înscris: 07.08.2003

View PostSeattle, on Nov 17 2006, 08:56, said:

Interesanta ideea cu Zapp Fixtel. Daca ar oferi in cadrul abonamentului vreo 25 de minute pe incluse (pa viata) in orice retea sau 50 min. in romtelecom , parca m-as abona si as inlocui fixul de la RTC. Poate as lua si internet unlimited. Dar asa fara nimic inclus, e mai avantajos un abonament la mobil (orange spre exemplu).


Aici te inseli: pentru un client de FixTel, care isi scoate RTC ca sa isi ia Zapp, de preferat este tariful mic in retea si in RTC (ceea ce FixTel ofera). Acest serviciu nu se adreseaza celor care vorbesc mult catre GSM.
Targetul este clientul de RTC.

#456
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005

View Postdaniel28, on Nov 17 2006, 12:16, said:

Aici te inseli: pentru un client de FixTel, care isi scoate RTC ca sa isi ia Zapp, de preferat este tariful mic in retea si in RTC (ceea ce FixTel ofera). Acest serviciu nu se adreseaza celor care vorbesc mult catre GSM.
Targetul este clientul de RTC.


Multumesc pentru info. Eram 90% hotarat sa-mi iau un FixTel si internet nelimitat. Dar din ce am citit pe acest forum nu ma incadrez in targetul Zapp. In plus, prea mult nesiguranta , perspectiva retragerii de pe piata a extraoptiunii de intrenet m-a convins sa NU imi mai iau Zapp.

#457
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,195
  • Înscris: 07.08.2003

View PostSeattle, on Nov 17 2006, 12:29, said:

Multumesc pentru info. Eram 90% hotarat sa-mi iau un FixTel si internet nelimitat. Dar din ce am citit pe acest forum nu ma incadrez in targetul Zapp. In plus, prea mult nesiguranta , perspectiva retragerii de pe piata a extraoptiunii de intrenet m-a convins sa NU imi mai iau Zapp.

Daca vrei internet mobil si stai in zona cu acoperire EVDO, iti recomand sa iti iei EVDO. Eu asta am si sunt supermultumit. Ce-i drept, e 39 usd nelimitat.

#458
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostSeattle, on Nov 17 2006, 08:56, said:

Interesanta ideea cu Zapp Fixtel. Daca ar oferi in cadrul abonamentului vreo 25 de minute pe incluse (pa viata) in orice retea sau 50 min. in romtelecom , parca m-as abona si as inlocui fixul de la RTC. Poate as lua si internet unlimited. Dar asa fara nimic inclus, e mai avantajos un abonament la mobil (orange spre exemplu).


Pai fa o socoteala cat platesti actual la Romtelecom numai abonamentul cu sau fara minute incluse. Vezi cat vorbesti in fiecare retea, care sunt preturile, cat vorbeai in Romtelecom.........Eu unul am facut aceasta "socoteala" si am ajuns la concluzia ca 1 ora in Romtelecom costa 1,44 dolari, o ora in alte retele costa 9 dolari, o ora in zapp costa 2,4 dolari. Plus abonament 4 dolari fac cam 16, 84 dolari fara TVA.Eu daca vreau sa vorbesc in alte retele, de obicei, folosesc telefonul mobil in care am incluse minute nationale. La cat vorbesc la telefon, mai ales in Romtelecom, Zapp fix este suficient si pretul abonament + convorbiri se ridica cam cat era (sau mai mult) abonamentul la Romtelecom fara minute incluse.....
Fiecare isi face socoteala de comunicare in functie de necesitati.....
Eu unul zic ca Zapp fix a facut multi abopnati sa renunte la Romtelecom dupa ridicarea pretului la abonamente......Si pt mine este suficient abonamentul de 4 dolari.

#459
lulolo

lulolo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.06.2005

View PostSeattle, on Nov 17 2006, 12:29, said:

Multumesc pentru info. Eram 90% hotarat sa-mi iau un FixTel si internet nelimitat. Dar din ce am citit pe acest forum nu ma incadrez in targetul Zapp. In plus, prea mult nesiguranta , perspectiva retragerii de pe piata a extraoptiunii de intrenet m-a convins sa NU imi mai iau Zapp.

Aici te inseli.
Nu cred ca vor scoate unlimited asa de usor, doar sa fie nevoiti, cand nu mai face fata reteaua.
Optiunea asta totusi le-a adus ceva bani, este practic ca un "abonat" in plus(raportand la Talk Free - oferta de baza acum)
Pentru vechii abonati deja activati in mod clar o sa ramana! Doar nu raman apoi cu reteaua goala, fara pic de internet pe CDMA, au mai mult unlimited acum decat tot EV-DO-ul, asta clar!
Deci daca iti pui net, ramai cu el!

Mai stiti oferta cu 3centi/min pt incoming din retelele nationale? Unii inca o mai au si acum activa... ;)

#460
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostSeattle, on Nov 17 2006, 12:29, said:

Multumesc pentru info. Eram 90% hotarat sa-mi iau un FixTel si internet nelimitat. Dar din ce am citit pe acest forum nu ma incadrez in targetul Zapp. In plus, prea mult nesiguranta , perspectiva retragerii de pe piata a extraoptiunii de intrenet m-a convins sa NU imi mai iau Zapp.


Daca tu iti achizitionezi optiunea in timpul promotiei sau cate ste pe piata,nu ti-o scoate nimeni ulterior....

#461
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 05.02.2002
Tocmai am inlocuit doua abonamente Romtelecom (bunica-mea la tara si bunica-mea in Bucuresti, deci target-ul Zapp :)) cu doua FixTel-uri de 4$. Prima impresie este buna iar telefoanele sunt  :coolspeak: . Acum caut cablu de date pentru unul dintre ele pentru a-l folosi ca modalitate de conectare la net cand sunt la tara (ocazional).

Edit: Cat costa cablul de date pentru Z1130? Se gaseste la orice dealer Zapp?

Edited by Byt, 23 November 2006 - 18:01.


#462
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

View PostByt, on Nov 23 2006, 17:58, said:

Tocmai am inlocuit doua abonamente Romtelecom (bunica-mea la tara si bunica-mea in Bucuresti, deci target-ul Zapp :)) cu doua FixTel-uri de 4$. Prima impresie este buna iar telefoanele sunt  :coolspeak: . Acum caut cablu de date pentru unul dintre ele pentru a-l folosi ca modalitate de conectare la net cand sunt la tara (ocazional).

Edit: Cat costa cablul de date pentru Z1130? Se gaseste la orice dealer Zapp?


:D tare faza cu bunicile  :coolspeak:
Toate cablurile de la Zapp costa cam 16$ fara TVA.
De gasit, s-ar putea sa il gasesti mai greu.........sau deloc  -_- .
Mai bine cauta prin magazinele oficiale, desi se poate sa gasesti si la dealeri.

#463
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
Vezi că la dealeri e de regulă mai scump ca la mag. lor mare. Vezi şi tu, ia mai scump numai dacă nu găseşti.
Al naibii, mi se tot şterge aiurea postul :(
Cum ţi se pare că se aude pe fixtel?

#464
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 05.02.2002
Sincer nu am apucat sa vb. decat de pe unul singur vreo 3 minute pe vodafone (azi le-am luat). Se auzea normal, fara probleme.

Imi place ca i-au pus ditamai antena :) si ca e usor de folosit exact ca un telefon fix normal si nu in ultimul rand... suna tare.

#465
Mezz

Mezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.05.2005

View PostByt, on Nov 23 2006, 23:28, said:

Sincer nu am apucat sa vb. decat de pe unul singur vreo 3 minute pe vodafone (azi le-am luat). Se auzea normal, fara probleme.

Imi place ca i-au pus ditamai antena :) si ca e usor de folosit exact ca un telefon fix normal si nu in ultimul rand... suna tare.
calitatea sunetului e f buna, iar antena ii ofera semnal f bun chiar si in zone cu un semnal slab.sunt curios de calitatea netului; in vacanta de iarna am sa-l testez intr-un orasel mic;cablu de date am luat cu 16$ de la dealer... :coolspeak:

#466
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 05.02.2002
Am renuntat azi la primul dintre cele doua abonamente Romtelecom care au fost inlocuite de FixTel. Sincer chiar mi s-a facut mila de operatoarea care tot imi punea intrebar de genul "dar de ce renuntati domnul..." si imi tot amintea de oferta de internet si de noua oferta de televiziune, dar asta e viata :) A mai ramas unu de reziliat.

FixTel-urile merg bine, mi se pare ciudat ca incep numaratoarea secundelor de cand formez numarul dar in rest e ok.

#467
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,195
  • Înscris: 07.08.2003

View PostByt, on Nov 29 2006, 18:17, said:

FixTel-urile merg bine, mi se pare ciudat ca incep numaratoarea secundelor de cand formez numarul dar in rest e ok.

Stai linistit. Toate telefoanele Zapp cronometreaza convorbirea de cand dai Call, nu de cand raspunde celalalt. In schimb taxarea este corecta, de cand raspunde celalalt.

#468
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postdaniel28, on Nov 30 2006, 20:54, said:

Stai linistit. Toate telefoanele Zapp cronometreaza convorbirea de cand dai Call, nu de cand raspunde celalalt. In schimb taxarea este corecta, de cand raspunde celalalt.

La fel e si in State la operatorii CDMA.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate