Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Zapp Fixtel

- - - - -
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#397
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

View Postmihai20005, on Oct 2 2006, 14:49, said:

Stiu ca nu merg pe ev-do, ba merge ultimul model asa am inteles ca ar avea modem ev-do. Dar cu un modem nu merge sa prin semnalul ev-do de la 30 km distanta ?
telefonul cu ev-do nu e lansat oficial. Cu un modem de la zapp poti prinde la 30 km semnal ev-do doar cu antena, daca ai vizibilitate directa cu orasul... Dar cred ca nici tu nu stii ce vrei, no offence!  :peacefingers:

Edited by rostov, 02 October 2006 - 13:54.


#398
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View Postrostov, on Oct 2 2006, 14:52, said:

telefonul cu ev-do nu e lansat oficial. Cu un modem de la zapp poti prinde la 30 km semnal ev-do doar cu antena, daca ai vizibilitate directa cu orasul... Dar cred ca nici tu nu stii ce vrei, no offence!  :peacefingers:

La 30KM e cam... aproape imposibil sa ai EV. Sa am corecteze cei care se pricep mai bine, dar atata timp cat o statie emite pe o raza de 3-4KM, tu sa prinzi semnalul ala la 30, cu obstacole intre... cam greu.

#399
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postrostov, on Oct 2 2006, 14:52, said:

telefonul cu ev-do nu e lansat oficial. Cu un modem de la zapp poti prinde la 30 km semnal ev-do doar cu antena, daca ai vizibilitate directa cu orasul... Dar cred ca nici tu nu stii ce vrei, no offence!  :peacefingers:

Ba stiu ce vreau, net de mare viteza i cam asta ar fii solutia cel putin lamine in oras. Nu am vizibilitate directa cu orasul nici macar 0.000000000000000001 %! Adica la modem imi trebuie antena yagi ?

#400
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

View Postmihai20005, on Oct 2 2006, 16:12, said:

Ba stiu ce vreau, net de mare viteza i cam asta ar fii solutia cel putin lamine in oras. Nu am vizibilitate directa cu orasul nici macar 0.000000000000000001 %! Adica la modem imi trebuie antena yagi ?
Da, iti trebuie yaghi dar daca nu ai vizibilitate directa cu orasul s-ar putea sa nu prinzi ev-do. Dar poate daca suni la ei te lamuresc daca merge.

#401
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Site-urile EV-DO sint setate doar pt orase si suburbii ~ raza de 1-15 Km . Nu sint setate sa bata la peste 40-50 KM ca cele CDMA 1x din munti sau sosele.

Edited by Masterboy, 03 October 2006 - 03:09.


#402
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
deci stai pe 1x. Pentru internet mobil, e broadband :P

#403
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postrostov, on Oct 3 2006, 10:52, said:

deci stai pe 1x. Pentru internet mobil, e broadband :P

O fi pentru mobile broadband, dar eu vreau pentru pc!

#404
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

View Postmihai20005, on Oct 3 2006, 15:46, said:

O fi pentru mobile broadband, dar eu vreau pentru pc!
Pentru PC îți trebuie cablu sau DSL, nu mobile internet.

#405
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

View Postzaboss, on Oct 3 2006, 15:49, said:

Pentru PC îți trebuie cablu sau DSL, nu mobile internet.
Păi omul nu are așa ceva acolo.

#406
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postrostov, on Oct 3 2006, 16:28, said:

Păi omul nu are așa ceva acolo.

Si la pariu ca am  :coolspeak: ! Am net prin cablu de 1 MB/sec la doar 10 euro!

#407
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View Postmihai20005, on Oct 3 2006, 16:33, said:

Si la pariu ca am  :coolspeak: ! Am net prin cablu de 1 MB/sec la doar 10 euro!

si atunci de ce te mai complici sa-ti iei zapp? ca sa ai ce sa injuri cand o sa vezi ca nu o sa mearga cu 1 MB/s  sau ca ai timp mare de raspuns ca e wireless?

#408
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postpetrique_2002, on Oct 3 2006, 17:28, said:

si atunci de ce te mai complici sa-ti iei zapp? ca sa ai ce sa injuri cand o sa vezi ca nu o sa mearga cu 1 MB/s  sau ca ai timp mare de raspuns ca e wireless?

Voiam doar asa sa stiu in principiu, ca stiu pe cineva care ar dori sa isi ia zapp numai pt net!

#409
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

View Postmihai20005, on Oct 3 2006, 17:47, said:

Voiam doar asa sa stiu in principiu, ca stiu pe cineva care ar dori sa isi ia zapp numai pt net!

Daca principala caracteristica pe care o cauti e mobilitatea, un modem sau un telefon bun de la Zapp e "as good as it gets". Daca iti iei doar pentru fitze (ca tu ai de la Zapp, din ala mobil, si altii nu) ai urmatoarele posibilitati:      1) Daca iei prin telefon o sa iti blestemi zilele cand o sa vrei sa descarci o melodie sau un filmuletz.

                      2) Daca iei prin modem o sa iti blestemi zilele cand primesti prima factura.
:peacefingers:

#410
ZAPP_RO

ZAPP_RO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 02.10.2006

View Postmarkarian, on Oct 3 2006, 23:29, said:

1) Daca iei prin telefon o sa iti blestemi zilele cand o sa vrei sa descarci o melodie sau un filmuletz.
Pai eu am 15-16 KB in medie.... :console:
E totusi internet mobil ! :peacefingers: Si la banii astia....(9$) :inlove:

#411
agapis

agapis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 02.09.2006

View Postmarkarian, on Oct 3 2006, 23:29, said:

1) Daca iei prin telefon o sa iti blestemi zilele cand o sa vrei sa descarci o melodie sau un filmuletz.

                    
:peacefingers:
Nu-i adevarat ...la mine merge download-ul destul de bine...sunt multumit.Media de 15-16KB/s.

#412
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004
Cred ca ar fi bine pt. cei care nu prea inteleg cum sta treaba cu internetul mobil si vor sa traga prin dc++ filme la greu, sa caute pe net si sa incerce sa inteleaga cum functioneaza si la ce sa se astepte !
E bun cind te plimbi si ai si un notebook ...faci trafic si din virful munteleui...sau undeva la tara,pe ogoare  :D !
Multi habarnisti prin acest forum!

#413
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

View PostPhilips, on Oct 8 2006, 23:46, said:

Cred ca ar fi bine pt. cei care nu prea inteleg cum sta treaba cu internetul mobil si vor sa traga prin dc++ filme la greu, sa caute pe net si sa incerce sa inteleaga cum functioneaza si la ce sa se astepte !
E bun cind te plimbi si ai si un notebook ...faci trafic si din virful munteleui...sau undeva la tara,pe ogoare  :D !
Multi habarnisti prin acest forum!


Am inteles ideea ta, insa tu uiti contextul!!!!! :nonobad:
Ce se intampla cu un roman care nu are alta alternativa la internet. Nu cred ca esti atat de naiv sa crezi ca retelele fixe au acoperit toate localitatile. Ce poate sa faca un om, care are bani sa isi ia un calculator si sa plateasca un abonament de internet, dar care nu are cu cine sa incheie abonamentul???? Spune-mi un motiv pentru care acel om nu si-ar luat Internet Nelimitat de la Zapp, eventual si cu un Fix Tel, si asta pentru ca locuieste unde nici RTC-ul nu viseaza sa aunga!!!!
Problema nu e ca oamenii cer si folosesc serviciile. Problema e ca nu au alta alternativa!!!! :curse:
Mai bine intrebi dacat sa vorbesti prostii.  :ciocan:
Sunt utilizatori pe forum care iti pot da raspunsuri competente. -_-

#414
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
iti iei zapp ca alternativa dar totusi e bine sa stii ce folosesti ...

cred ca se pot descarca si filme ... cat o mai tine pana n-or batea la usa sa iti lase amenda dar e mai rentabil sa inchiriezi dvd ul ...

zapp ul e mai mult decat ok pt treburi uzuale. mailuri, presa, chat, IM, etc.

Nu stiu daca va vine sa credeti dar nevasta-mea l-a folosit 3 ani fara sa simta nevoia de mai mult. pur si simplu i-a fost mai usor sa bage telefonul in cablu de cate ori ar nevoie si unde are nevoie decat sa se aboneze la o firma de cartier. Poate pentru ca il folosea pt ce am spus mai sus si nu tragea filme muzica si programe piratate de pe net...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate