Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cost neasteptat de mare pentru apeluri in roaming

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
adica tu ai stat sa vorbesti la telefon peste 11 ore si restul timpului ai frecat facebookul?
nu suntem toti asa. eu spre exemplu incerc sa ma bucur de excursiile din strainatate si nici macar nu raspund la apelurile neimportante.

#56
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postthekat, on 11 mai 2014 - 22:18, said:

Vodafone, roaming pe zi. Cam cat m-ar fi costat 630 min internationale vorbite in Roaming (catre diverse tari, inclusiv Romania) plus 3 GB trafic facuti tot in Roaming? La mine a fost 27 EUR cu tot cu TVA.

lol, deci tu in 9 zile de roaming ai vorbit 630 de minute, si-ai facut trafic de 3GB? Multi nu vorbesc si nu fac atat trafic de net intr-o luna. Iar cei 27 de euro s-au adaugat abonamentului tau lunar, abonament care trebui sa fie minim de 45 de euro, caci altfel nu aveai de unde sa faci trafic de 3GB. Doar la RED 45 ai atat trafic.

#57
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@thekat
cand tu platesti la Vodafone pe luna de doua ori mai mult decat platesc eu la Digi pe an, nu ma surprinda ca te costa "doar" 27 euro cost suplimentar cele 600 min si 3 GB in roaming international.

Edited by danzi23, 12 May 2014 - 06:45.


#58
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 13.03.2005

View Postonlyone, on 11 mai 2014 - 22:29, said:

adica tu ai stat sa vorbesti la telefon peste 11 ore si restul timpului ai frecat facebookul?
nu suntem toti asa. eu spre exemplu incerc sa ma bucur de excursiile din strainatate si nici macar nu raspund la apelurile neimportante.

Unii au si un job, nu stau doar pe facebook. Mai usor cu acuzatiile. Iar daca stai sa imparti la numarul de zile asta inseamna o convorbire de cate o ora in fiecare zi.

View Postzetuc, on 11 mai 2014 - 22:33, said:


lol, deci tu in 9 zile de roaming ai vorbit 630 de minute, si-ai facut trafic de 3GB? Multi nu vorbesc si nu fac atat trafic de net intr-o luna. Iar cei 27 de euro s-au adaugat abonamentului tau lunar, abonament care trebui sa fie minim de 45 de euro, caci altfel nu aveai de unde sa faci trafic de 3GB. Doar la RED 45 ai atat trafic.

Abonamentul e 11 EUR la retentie, iar la Red45 tot ce e inclus poate fi folosit si in Roaming, fara alte costuri (nici macar cea de roaming pe zi). Asadar pe Vodafone factura finala a fost de aprox 40 EUR. Doar pentru convirbiri, pe Digi as fi platit 73 EUR (cu TVA inclus), asta fara a mai pune traficul.

View Postdanzi23, on 12 mai 2014 - 06:44, said:

@thekat
cand tu platesti la Vodafone pe luna de doua ori mai mult decat platesc eu la Digi pe an, nu ma surprinda ca te costa "doar" 27 euro cost suplimentar cele 600 min si 3 GB in roaming international.

Vezi mai sus cat platesc: 11 EUR.

#59
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostIP-XCENTRIC, on 11 mai 2014 - 20:47, said:

Legat de titlul topicului, imi mentin parerea ca nu este cel mai inspirat ales, la 2c incoming si 10c outgoing, daca arunci un ochi la concurenta...

Sa faci totusi un abonament de 10 lei, pardon 9 lei si sa vrei sa vorbesti (aproape)gratis in roaming, parca nici asta nu-i normal, daca arunci la fel un ochi la concurenta sa vezi cat te costa....

Indiferent de problemele aparute, preturile sunt imbatabile, deci chiar nu-si merita titlul topicul,

De multe ori e mai ieftin digi in roaming decat un pre pay in tara respectiva, de ex. in spania vodafone are pret /minut aproape dublu decat cat are digi in roaming in spania.

#60
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postthekat, on 12 mai 2014 - 06:48, said:


Unii au si un job, nu stau doar pe facebook. Mai usor cu acuzatiile. Iar daca stai sa imparti la numarul de zile asta inseamna o convorbire de cate o ora in fiecare zi.



Abonamentul e 11 EUR la retentie, iar la Red45 tot ce e inclus poate fi folosit si in Roaming, fara alte costuri (nici macar cea de roaming pe zi). Asadar pe Vodafone factura finala a fost de aprox 40 EUR. Doar pentru convirbiri, pe Digi as fi platit 73 EUR (cu TVA inclus), asta fara a mai pune traficul.

Vezi mai sus cat platesc: 11 EUR.

Deci stai așa să văd dacă am înțeles eu bine. Tu ai la un abonament de 11 euro 3GB de la trafic? Că atât ziceai că ai consumat. Că eu la abonament de 29 abia am 1GB, iar un al doilea giga m-ar costa 8 euro.

#61
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
eu cred ca incearca sa ne pacaleasca sa folosim vodafone in roaming.
pe mine unu nu m-a convins.
oricum sa stai in roaming mai bine 10% din timpul cat stai treaz la telefon mi se pare o aiureala. ca sa nu mai vorbim de modul in care consumi 3 GB de date.
in orice hotel mai de doamne ajuta internetul e gratis

Edited by onlyone, 12 May 2014 - 22:34.


#62
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Cata lume are retentie ciumeaga la Vodafone? 0.000002% din clienti?
Aici vorbim de roaming accesibil pt. toata lumea, inclusiv pt. cei cu abonament asociat gratis.....
Nu pupa oricine retentie buna la Voda, cititi nemultumirile
clientilor....

Edited by IP-XCENTRIC, 13 May 2014 - 09:48.


#63
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Sa cam depus praful pe-acolo...

#64
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
Am abonament optim 2 , daca plec 10 zile in Italia trebuie activat (de undeva) roamingul international sau este activat deja?

#65
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
Citeste pe pagina oficiala http://www.rcs-rds.r...tionale/roaming

#66
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
Gata , rezolvat, am facut cont si am activat roaming voce si date. Tarifele sunt destul de decente. Multumesc.

#67
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
Ai posibilitatea sa vizualizezi/modifici optiunea Roaming International prin apel la USSD -> *111# -> 1 -> 4 // sau apel la Relatii Clienti Digi Mobil.
De asemenea, ai posibilitatea sa vizualizei/modifici starea serviciului din DigiCare -> Administrare servicii -> Digi Mobil -> Roaming Voce international ( de la Roaming Date International poti activa/dezactiva internetul in roaming international)
Sau ai posibilitatea sa vizualizezi daca e activ serviciul prin DigiCare -> Magazin Online -> click pe adresa -> tab Telefonie mobila -> abonamentele tale -> click pe DETALII si la extraoptiuni daca apare ROAMING INTL. e activ.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate