Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Lycamobile

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2549 replies to this topic

#2413
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,594
  • Înscris: 17.08.2007
Lycamobile are succes in special in vest unde tarifele operatorilor principali sunt destul de scumpe si ei isi permit sa ofere tarife ceva mai mici care vin la pachet cu servicii mai proaste in special in zona de suport clienti. In Romania tarifele sunt deja destul de jos incat Lycamobile nu prea are unde sa mai scada.
De exemplu aici unde ma aflu platesc ptr un plan lunar (voce unlimited+date teoretic unlimited dar numai primii 10GB sunt full speed 4G (max 100mbps)) 24 CHF (pana anul trecut acest plan era 19 CHF dar l-au scumpit)
Daca vrei aceleasi servicii de la un operator mare platesti dublu sau mai mult. Customer-care este pilaf dar na, atata timp cat nu ai nevoie de el este ok.

#2414
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
sa le fie tarana usoara.

#2415
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Ție ți se pare puțin 24 de CHF?

#2416
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,594
  • Înscris: 17.08.2007
Date fiind preturile de aici, da Posted Image (e pretul unei pizza la terasa)

Edited by atupi, 22 April 2022 - 15:49.


#2417
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostSuperTux89, on 21 aprilie 2022 - 08:53, said:

Cu prețuri mici nu poți sa crești și sa oferi și calitate :)

Ce calitate să oferi atât timp cât ești un MVNO cu toate serviciile externalizate (unele prin alte țări - serviciul de relații cu clienții), și operatorul gazdă e Telekom? 😔

#2418
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003
In Germania s-a scris că Lycamobile e în insolvență. Dar pare că funcționează mai departe. Aici totul e dublu sau triplu că preț față de România.

#2419
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Banuiesc ca si salariile sunt tot duble sau triple...

#2420
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003
Sunt duble minimum. Dar și cheltuielile sunt pe măsură. 3 camere costă peste 1000 pe lună. La fel și internetul fix sau mobil costa de 3-4 ori că la noi. De ex 10 giga cu tel și sms nelimitat costă la operator virtual 10-15€. La operatorii de rețea costă 25-30

#2421
EMIL0003

EMIL0003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.01.2008
Cumva au limitat viteaza de download? De cateva zile nu reusesc sa prind mai mult de 1 Mbps, iar upload-ul ajunge si la 10 Mbps...

#2422
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
O intrebare de curiozitate mai mult.

SIM-urile vandute de Lyca in Romania au tot 19 cifre?

Ma refer la seria SIM (ICCID). :)

#2423
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Da.
Se poate porta fara incidente :) .

#2424
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Mai respira aceasta retea fara rost? 😆 Mai exista?

#2425
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
nu pot primi mesaje de la numere ''scurte'' pe un numar de lyca, unde as putea sa scriu?

#2426
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Din punctul de vedere al disfunctionalitatilor sau al inconvenientelor, reteaua asta e... inchisa. Nu ai cum sa modifici nimic, poti sa scrii si la ONU, si la NATO, si la CEDO... Asta e!
Eu am patit o gramada de chestii de-a lungul timpului si nu am rezolvat nimic, niciodata. Cel mai mult ce am putut face a fost sa activez alta cartela, ca poate aia merge :) . Cateodata a functionat, alta data nu. Etc.
In timp, am invatat (si m-am si resemnat) sa iau reteaua asta asa cum e si daca ma pot descurca cu vreo cartela de la ei in vreo situatie, bine. Daca nu...

#2427
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
E uimitor cum insistati sa aruncati banii aiurea 🤦

#2428
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
... si cum ii freaca grija pe altii de banii mei.

#2429
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Cum se mai comporta Lyca sim de Uk, in Romania? Pe vremuri se primea un numar de Telekon si il puteai folosi local in Romania, se mai aloca acest numar? Si daca da, ramane definitiv, sau la o intoarcere in uk si revenire in Ro , se aloca alt numar?
Cu internetul in Ro (roaming) cum mi e? Se conecteaza 4G?

Am fost client Lyca Uk cu multi ani in urma, dar am avut atat de multe probleme cu ei (local in Uk ), incat am renuntat si am trecut pe alta retea. Customer service de toata jena, imi arata ca sunt conectat 4 G si nu facea trafic de date, calitatea sunetului in convorbiri locate< extra-proasta.

M ar tenta o cartela de Uk dar doar sa stiu ca se aloca nr. Local de Telekom in Romania si s ar conecta la 4G in Ro, cu traficul platit in Uk. In rest…si in Uk e văzută ca o retea-petarda, nimeni nu e multumit de ea, inclusiv indienii se plang de ea.

Edited by cuculea, 11 December 2022 - 11:40.


#2430
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 14.05.2010

View Postcuculea, on 11 decembrie 2022 - 11:37, said:

Cum se mai comporta Lyca sim de Uk, in Romania? Pe vremuri se primea un numar de Telekon si il puteai folosi local in Romania, se mai aloca acest numar? Si daca da, ramane definitiv, sau la o intoarcere in uk si revenire in Ro , se aloca alt numar?
Cu internetul in Ro (roaming) cum mi e? Se conecteaza 4G?

Am fost client Lyca Uk cu multi ani in urma, dar am avut atat de multe probleme cu ei (local in Uk ), incat am renuntat si am trecut pe alta retea. Customer service de toata jena, imi arata ca sunt conectat 4 G si nu facea trafic de date, calitatea sunetului in convorbiri locate< extra-proasta.

M ar tenta o cartela de Uk dar doar sa stiu ca se aloca nr. Local de Telekom in Romania si s ar conecta la 4G in Ro, cu traficul platit in Uk. In rest…si in Uk e văzută ca o retea-petarda, nimeni nu e multumit de ea, inclusiv indienii se plang de ea.
Nu se aloca numar de telekom ci un numar provizoriu de lycamobile de Romania.Nu se renteaza cu nr. de UK in Romania deoarece daca il folosesti doar in Ro ai mari sanse sa se dezactiveze simul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate