Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Gigantul Orange - declin sau resuscitare?

- - - - -
  • Please log in to reply
1090 replies to this topic

#955
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Uite, postul de mai sus cu intamplarea lui bethlen, e cel mai bun motiv pentru care eu insist mereu pe 1 an, si imi fac mereu un plan in minte inainte de a vorbi la relatii clienti. Ofertele se schimba des, si sunt situatii in care e decisiv sa fii in ultimele 3 luni de contract sau iesit din perioada obligatorie.

Edited by Getodacul, 05 August 2014 - 16:48.


#956
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Sau un motiv pentru care nu merita incheierea unui abonament

#957
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

 bethlen, on 05 august 2014 - 16:39, said:

Voi trece pe prepay la Orange. Nu fac trecerea la DO2 sau DON, inca, vor trebui sa se puna la punct cu acoperirea cei de la Digi ca sa am certitudinea ca pot apela si pot fi apelat fara probleme. Momentan nu e cazul

Tu nu esti din Bucuresti ?

#958
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
Urat din partea Orange Romania. No comment, isi cam bat joc de abonati cat timp se afla sub perioada contractuala.

#959
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

 danzi23, on 05 august 2014 - 16:53, said:


Tu nu esti din Bucuresti ?
In Bucuresti imi petrec cea mai mare parte din timp

 aris86, on 05 august 2014 - 17:03, said:

Urat din partea Orange Romania. No comment, isi cam bat joc de abonati cat timp se afla sub perioada contractuala.
Cu atat mai mult cu cat eram dispus sa le dau inca 6 euro lunar, deci nu am vrut luna de pe cer, ci trecerea la un abonament superior

#960
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
aveai ab. de 4 luni, si tu erai intrun fel abonat nou

#961
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
Stiu de magaria lor. Am patit-o si eu acum cativa ani, nu vroiau sa-mi dea beneficiile noi la acelasi pret cu al meu.

#962
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

In Bucuresti imi petrec cea mai mare parte din timp

Atunci nu ai de ce sa iti faci grij pt acoperire :)

#963
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

 alexandruovi, on 05 august 2014 - 17:22, said:

aveai ab. de 4 luni, si tu erai intrun fel abonat nou
Dupa politica lor, nu, doar cel care contracteaza un nou abonament face obiectul ofertei locale la cangur 16

#964
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 bethlen, on 05 august 2014 - 16:49, said:

Sau un motiv pentru care nu merita incheierea unui abonament

Daca vrei sa beneficiezi mereu de ofertele noi aparute dupa ce inchei un abonament, mergi pe cel de tip fluture pe 3/6 luni sau prepay.

 aris86, on 05 august 2014 - 17:03, said:

Urat din partea Orange Romania. No comment, isi cam bat joc de abonati cat timp se afla sub perioada contractuala.

Cum?

Inteleg ca daca ar aparea maine N5 sau N10 cu beneficii duble, orange ar trebui sa-l modifice si pe al meu la cerere chiar daca am mai mult de 3 luni pana la expirarea perioadei obligatorii.

#965
aquadig

aquadig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 10.05.2005

 aris86, on 05 august 2014 - 17:03, said:

Urat din partea Orange Romania. No comment, isi cam bat joc de abonati cat timp se afla sub perioada contractuala.

astea sunt basini frantuzesti partzuite cu superioritate. si credeti-ma la fel isi trateaza si proprii angajati: orange_helper daca are sange in instalatie o poate confirma: ce se intampla cand un abonat abandoneaza reteaua. in top management s-au perindat tot felul de francezi rupti in cur care s-au imbogatit la noi, iar ca directorasi sunt fosti securisti, actuali lingai de cururi de francezi. o mizerie.

Edited by aquadig, 05 August 2014 - 18:58.


#966
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,188
  • Înscris: 15.05.2008
acei directorasi de care spui matale sunt sau au fost max la 40 ani,au facut bani in orange de s-au rupt doar jupuind de la orange

#967
aquadig

aquadig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 10.05.2005

 ceanu1980, on 05 august 2014 - 19:09, said:

acei directorasi de care spui matale sunt sau au fost max la 40 ani,au facut bani in orange de s-au rupt doar jupuind de la orange

s-au facut si inca se mai fac. max la 40 de ani? sunt fosti securisti iesiti la pensie din orange. alora de 40 de ani de care zici tu le e atat de cald incat nu pleaca de bunavoie, doar cand se mai schimba guvernul si vin alte influente politice. insa aia cu epoleti sunt vietasi. iar upgrade-ul de retea de acum cu trecerea la 4G e o mana cereasca pt ei, se invart multi bani

Edited by aquadig, 05 August 2014 - 19:32.


#968
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 aquadig, on 05 august 2014 - 18:38, said:



astea sunt basini frantuzesti partzuite cu superioritate. si credeti-ma la fel isi trateaza si proprii angajati: orange_helper daca are sange in instalatie o poate confirma: ce se intampla cand un abonat abandoneaza reteaua. in top management s-au perindat tot felul de francezi rupti in cur care s-au imbogatit la noi, iar ca directorasi sunt fosti securisti, actuali lingai de cururi de francezi. o mizerie.

Sau englezesti, sau unguresti, sau nemtesti si asa mai departe cu oricine ar veni pentru ca toate sunt societati comerciale bazate pe profit si nu pe caritate.


Edited by tassadar, 05 August 2014 - 20:03.


#969
zaitsev

zaitsev

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.08.2014

 bethlen, on 05 august 2014 - 16:26, said:

Doream sa imi trec actualul cangur 10 la cangur 16 si sa beneficiez astfel de oferta locala la traficul de internet oferit la acest abonament in Bucuresti, adica dublu, mai exact 2 GB. (abonamentul standard nu ofera decat 1 GB ). Intru in store si imi exprim dorinta de upgradare la cangur 16, fara  prelungirea contractului.


Eu nu vreau sa fiu rautacios dar....serios? Vrei oferta insa fara prelungirea contractului?


Si sunt sigur ca-mi vei argumenta cu:

 bethlen, on 05 august 2014 - 16:26, said:

Mai ales ca nu am solicitat si nu am beneficiat de telefoane, nici acum, nici la incheierea contractului.

Pana la urma Orange comercializeaza servicii de telefonie mobila, un aparat telefonic este un bonus pt faptul ca ti-ai facut abonament/prelungit abonamentul, bonus pe care poti sa-l iei sau nu. Alegerea iti apartine in totalitate.

Cu privire la interactiunea care ai avut-o cu angajatii, dupa cum ai mentionat si tu: ai intrat in magazin si ai cerut upgrade la cangur 16. Sunt convins ca la un anumit moment dat in timp ce ti se procesa modificarea ai spus: "primesc si oferta cu dublul traficului de internet, nu?". Altfel spus: daca vrei sa faci o simpla modificare de abonament este necesar s-o mentii minim o luna, dar o oferta implica prelungirea perioadei contractuale.

Eu personal sunt abonat de peste 10 ani si, intelegand modul lor de functionare, am avut o colaborare foarte buna.

#970
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
las'o dracu, pute de la o posta a reclama, esti angajat orange?

#971
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Zaitsev, bag de seama ca nu ai inteles nimic din ce am spus. Asa cum am precizat, contractul mi se prelungea cu o luna, lucru cu care am fost de acord. Uite ce am scris aici

 bethlen, on 05 august 2014 - 16:26, said:

Mi se spune (cum stiam de altfel) ca se va prelungi cu o luna, altfel nu se poate. Zic ok, nu-i bai o luna de zile. Imi dau acordul verbal cu privire la acest aspect
    Deci, am fost de acord cu aceasta prelungire. Insa nu am fost eligibil, pentru ca oferta locala, promovata cu mare tam-tam, prin care se acorda cangur 16 cu dublu trafic de internet, nu se da decat in cazul contractelor nou-incheiate sau la fidelizare. Este o minciuna prin omisiune ce promoveaza Orange pe toate canalele tv, aceste aspecte nefiind spuse de la bun inceput. Prin urmare, avand in vedere ca nu am vrut contract nou si nici nu ma aflam in perioada de retentie, mi s-a refuzat upgradarea la acest abonament, desi vroiam sa dau suplimentar inca 6 euro, lunar, timp de 18 luni de zile, fara vreo achizitie de telefon
   Deci draga Zaitsev, nu mai incerca sa induci lumea in eroare, pentru ca am spus foarte clar.

 CountDownMe, on 06 august 2014 - 01:37, said:

las'o dracu, pute de la o posta a reclama, esti angajat orange?
Sunt obisnuit, crede-ma, mai ales de la deschiderea acestui topic. Insa trebuie spuse atat lucrurile bune (pe care nu m-am ferit sa le spun) cat si cele rele, pentru ca fiecare dintre noi sa fie in cunostinta de cauza si sa nu se loveasca de acelasi refuz. E evident ce a vrut acel user sa scoata in evidenta

Edited by bethlen, 06 August 2014 - 05:34.


#972
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

 danzi23, on 05 august 2014 - 16:37, said:

1. De ce ai dori sa platesti 16 euro pe luna pt 2 GB cand poti sa alegi N10... sau sa vi la Digi Posted Image

Ia uite cum este și cu Digi:
DigiMobil Optim Nelimitat a ajuns din Belgravistan în Absurdistan. Unde au greşit clienţii

Sursa:
http://www.economica...ntii_84466.html


Edited by vio73, 06 August 2014 - 07:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate