Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Recomandare smartphone Android [buget 1600-1700 lei]

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#55
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
La N5 nu am observat asa ceva.

#56
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
@ouazor eram ironic, era destul de evident asta. Am un G2 si un Nexus10, deci stiu foarte bine cat lag are G2 fata de un dispozitiv cu android pur, curat sau cum vrei sa spui.

Intreaba-i pe cei care spun ca G2 are lag, daca folosesc si G2-ul in paralel cu dispozitivul cu care il compara, sau doar trag concluzii intelegand gresit ce citesc pe diverse forumuri. Ca din concluziile lor au ajuns sa te convinga si pe tine de cat de nasol e G2-ul, ca are lag, butoane aiurea, etc.

De ce nu mergi intr-un magazin sa vezi in persoana cat lag are G2 si cat de impracticabile sunt butoanele de pe spate. Ca noi care il avem iti spunem ca e f bun .. ceilalti care nu il au iti spun ca e slab si e sub cam toate celelalte flagship-uri.

Si iti mai zic ceva, daca o sa ajungi sa iti iei G2, o sa vezi cum dupa o vreme o sa bati in ecranul nexusului ca sa-l deschizi, dupa care o sa cauti dezamagit butonul perfect pozitionat, ca sa apesi pe el.

#57
unupestealta

unupestealta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.02.2014
La cat de nehotarat esti cumpara un iphone 5 2nd hand ca nou e mai mult decat vrei tu si gata.

Edited by unupestealta, 25 April 2014 - 15:41.


#58
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View PostTheUglyOne, on 25 aprilie 2014 - 15:33, said:


Intreaba-i pe cei care spun ca G2 are lag, daca folosesc si G2-ul in paralel cu dispozitivul cu care il compara, sau doar trag concluzii intelegand gresit ce citesc pe diverse forumuri. Ca din concluziile lor au ajuns sa te convinga si pe tine de cat de nasol e G2-ul, ca are lag, butoane aiurea, etc.


Nu prea s a spus ca G2 are lag, unu cu G2 a venit aici si a zis ca doar G2 exista, in rest doar panarame cu lag si 100 probleme.
Cand i am cerut dovezi sa mi arate intr o aplicatie sau joc cu ce e mai performant G2 decat un htc one a venit cu niste poze penibile cum ca daca scrii "problema" la topicul S4 iti apar xxx rezultate, daca scrii la one apar xxx rezultate, daca scrii la nexus 5 apar xx rezultate, daca scrii la G2 apar 2 rezultate :)))
Chiar daca logica lui nu are nici o treaba cu realitatea, am scris si eu "problema" la G2 si in loc de 2 rezultatea mi au aparut 263 rezultate, concluzia o tragi tu.

In fine, cred ca s a hotarat pe nexus 5. Buna alegere :)

#59
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Alin, iti pot enumera 3 persoane care, fix pe topicul asta, au spus sau au lasat sa se inteleaga ca G2 are lag. Nu cred ca vreunul din ei l-a folosit, dar prin afirmatiile lor au reusit sa-l convinga pe initiatorul topicului de "adevarul" asta.

Daca ouazor s-a decis pe nexus5, bvo lui. Nu cred ca va regreta. Asa cum nici eu nu regret "lagul" G2-ului.

#60
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Eu unu am zis ca nu mi place spatele lucios si butoanele de pe spate, si initiatorul a spus ca nu i plac butoanele de pe spate, asta tine si de gust zic eu.

#61
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006

View Postalin62, on 25 aprilie 2014 - 16:05, said:

initiatorul a spus ca nu i plac butoanele de pe spate, asta tine si de gust zic eu.

Tine si de gust dar e foarte probabil sa tina si de obisnuinta sau prejudecata. Fara sa le folosesti, nu ai de unde sa stii daca iti place sau nu cum sunt asezate. Am trecut de la un desire la g2 si nu regret niciun moment butoanele de pe spate. M-am obisnuit/adaptat foarte repede cu ele.

#62
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postmikealex9, on 25 aprilie 2014 - 15:16, said:

Ziceai ca ai lag la N7? Se rezolva cu un reset?
Și eu am lag pe N7. Resetarea rezolvă parțial. După ce pun cele 10-15 aplicații înapoi care-s chestii de bun simț, începe să înțepe. Dar știu că RAM-ul e problema la el.

De la anul dragii mei, 3 GB de RAM va fi standard pt vârfurile de gamă. Ășta de la Samsung s-au prostit când au păstrat S5-ul cu 2 GB. Cu TouchWizz-ul de la anul, se va mișca cum se mișcă acum S3-ul dn cauza lipsei de RAM pe OS oficial.

#63
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Asa intelesesem si eu din acest topic ,desi nu stiu de la cine,cum ca G2 ar avea lag in dialer...
Numarul de probleme ar fi relevant intr-un procent comparat cu numarul de unitati vandute...altfel e fix pix
Am avut vreo 4-5 telefoane Samsung cu Android si cam la toate am avut probleme...
S4 e mare?atunci G2 cum e?Afla ca G2 e mai lung cu 2mm decat S4.Ecranul il are intr-adevar mai mare cu0.2 inchi,dar avand in vedere butoanele soft...
Si la S4 mi se pare ca trebuie sa apesi de doua pe butonul HOME pt manager aplicatii...cel putin asa stiu ca e la Samsunguri cu Android.desi se pare ca sa schimbat la S5.

Daca vrei 0 lag iti recomand Iphone totusi

#64
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostZorK, on 25 aprilie 2014 - 16:38, said:

Daca vrei 0 lag iti recomand Iphone totusi
Și WP

#65
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Si android

#66
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostZorK, on 25 aprilie 2014 - 16:38, said:

Asa intelesesem si eu din acest topic ,desi nu stiu de la cine,cum ca G2 ar avea lag in dialer...
Numarul de probleme ar fi relevant intr-un procent comparat cu numarul de unitati vandute...altfel e fix pix
Am avut vreo 4-5 telefoane Samsung cu Android si cam la toate am avut probleme...
S4 e mare?atunci G2 cum e?Afla ca G2 e mai lung cu 2mm decat S4.Ecranul il are intr-adevar mai mare cu0.2 inchi,dar avand in vedere butoanele soft...
Si la S4 mi se pare ca trebuie sa apesi de doua pe butonul HOME pt manager aplicatii...cel putin asa stiu ca e la Samsunguri cu Android.desi se pare ca sa schimbat la S5.

Daca vrei 0 lag iti recomand Iphone totusi

Stiu ca G2 e mai mare ca S4, dar pentru el faceam un efort.

Lasa ca nici iOS nu e perfect. Si-a luat un prieten un 4s si inafara ca inca nu am aflat cum sa ii facem setarile la net, s-a blocat de vreo 2 ori si nu puteai decat sa stai sa astepti sa se deblocheze, nu mai mergea nimic. Tot de cateva ori cand incercam sa il sun zicea ca are telefonul inchis. Deci nu exista OS perfect...

#67
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
Sa ne spui ce alegere ai facut.

#68
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Cu siguranta o sa va tin la curent.

Deocamdata vreau sa gasesc undeva un G2 sa il butonez putin sa vad ce stie.

#69
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postalin62, on 25 aprilie 2014 - 18:02, said:

Si android

Posted Image  Poate pe N4-5 și unele cu CM și unele modele Xiaomi cu MIUI. Așa cu indulgență.
Celebrul Moto G aka ieftin da' bun deja are utilizatori pe aici care se plâng de lag. Poate o frecție cu carmol mai unge androidul.

#70
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Acum am alta fantezie. Samsung Galaxy Note 3 se numeste :D Depaseste cu mult bugetul la care m-am gandit, but i'm in love.

#71
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View PostOuroboros, on 25 aprilie 2014 - 19:23, said:

Posted Image  Poate pe N4-5 și unele cu CM și unele modele Xiaomi cu MIUI. Așa cu indulgență.
Celebrul Moto G aka ieftin da' bun deja are utilizatori pe aici care se plâng de lag. Poate o frecție cu carmol mai unge androidul.
xiaomi? CM?
:))) mai puneti mana pe telefoane ca nu mai suntem in 2009/2010

#72
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Să înțeleg că ești într-o perioadă de negare acum? Posted Image
Android lag-free auzi...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate