Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Recomandare smartphone Android [buget 1600-1700 lei]

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Numai că site-ul ăla e de genul Gigi-GSM cu un nume mai pompos.

#20
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Cat timp exista S4 si nexus 5 merita achizitionate :)))
Mai ales ca S4 este 16 mil dar de la site uri unde ai si garantie nu site uri fantoma.

#21
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu comparam exceptionalul terminal G2 cu prea problematicul S4, hai sa fim seriosi, pe castratul de nexus 5 nici nu-l mai pun la socoteala.

#22
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Chiar daca sunt fan Samsung, S4 nu prea ma incanta, mi se pare un telefon prea banal si prea comun, sa nu mai zic de interfata cu lag si altele.

View Postalin62, on 24 aprilie 2014 - 17:08, said:

Cat timp exista S4 si nexus 5 merita achizitionate :)))
Mai ales ca S4 este 16 mil dar de la site uri unde ai si garantie nu site uri fantoma.

S4 o fi 16 mil, dar deja e un telefon care face un an. Nexus 5 e 15 mil, iar G2 este undeva la 17-18 mil.

Prefer oricand sa dau cu 200 lei mai mult si sa iau G2 decat sa merg pe S4.

#23
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
S4 e banal iar G2 nu? Posted Image) cu ce e mai bun? Are plasticul mai lucios pe spate?
Sa fim seriosi S4 Black Edition arata muuult mai bine decat G2, iar de performante nu prea se pune problema amandoua sa misca cam la fel.

Ca unii lauda G2 ul prea mult nu are nici o relevanta, si S4 este laudat de altii.

Eu unu as face un tabel asa:
htc one
nexus 5 32gb
S4 BE

G2 nu l pun pentru ca nu mi place deloc spatele ala lucios plin de amprente.

View Postoauzor, on 24 aprilie 2014 - 18:05, said:

S4 o fi 16 mil, dar deja e un telefon care face un an.
Si daca face un an ce? Snapdragon 600 este o bestie, diferentele nu sunt extraordinar de mari de la S600 la S800, mai ales ca acum se scot chipurile in fiecare luna aproape altele noi.
Cand S600 o sa aiba probleme cu nu stiu ce joc aparut prin market adica peste vreo 3 4 5 ani, atunci deja o sa fie Snapdragon 7000

Edited by alin62, 24 April 2014 - 18:38.


#24
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postalin62, on 24 aprilie 2014 - 18:37, said:

S4 e banal iar G2 nu? Posted Image) cu ce e mai bun? e mai bun pe toate planurile, mai ales ca nu are 100 probleme hardware cum are S4.

G2 nu l pun pentru ca nu mi place deloc spatele ala lucios plin de amprente. Nu tu cauti telefon, asa ca e egal cu zero ca tie nu-ti place spatele.


Ps. Cunosc o gramada de ipocriti care au telefoane gen iphone sau htc-uri cumparate pe criteriul carcasa si pe care le captusesc cu bumpere / huse din pet-uri

Edited by Mur_, 24 April 2014 - 23:22.


#25
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Alta scuza nu ai? Daca vroiai sa dai in mine nu m ai nimerit, eu nu port husa sau bumper la one, cred ca a stat un bumper maxim 3 zile pe el, si bumper adica chestia aia cu spatele gol, cand il intorceam pe spate vedeam aluminiu de la one nu plastic lucios plin de amprente. Stim ca esti fan infocat G2 ca pe toate topicurile nu eziti sa spui cat de minunat este G2 ul tau si cat de prost este S4, dar mai exista si alte telefoane spre surprinderea ta.

Poti sa pui aici cele 100 de probleme hardware ale lui S4? Nu ne grabim avem timp, deci te asteptam, poti sa le pui numar ca sa ne fie mai usor.

Edited by alin62, 24 April 2014 - 19:17.


#26
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
S4 are bateria de 2600mah, iar G2 de 3000. Din ce am vazut pe gsmarena, S4 are procesorul de 1,6, iar G2 de 2,4 parca. Nu ma pricep la chipseturi etc, dar G2 am vazut ca sta ceva mai bine in benchmark-uri.

Conform spuselor LG, spatele de la G2 are self-healing, adica (teoretic) repara zgarieturile frecand degetul de capac.

Si oricum, nu ma deranjeaza plasticul de pe el, am de gand sa ii iau flip-case.

#27
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
http://www.gsmarena....2&idPhone2=5543
S4 are procesor mai puternic, slot card si e si putin mai ieftin la unele magazine. Benchmark-uri? De ce ai baga in seama asa ceva? Durata bateriei depinde de prea multi factori ca sa te uiti doar la 400 mAH in +. Totusi, la nivelul asta telefoanele astea fac toate orice le-ai pune sa faca. Ia ce iti place

Edited by CristianLC, 24 April 2014 - 21:01.


#28
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
EU acum 6 luni cand am cautat telefon, am avut de ales intre S4 la 2100 lei, HTC One la 2200 lei, Z1 la 2900 lei si LG G2 la 2750 lei, oare de ce am preferat sa dau 2750 lei pe G2 in defavoarea lui S4 sau One ?
- Pentru un ecran mai mare in carcasa de dimensiunea unui S4
- E singurul telefon din lume care are cel mai mic bezel
- Are stabilizare optica, pentru cine cunoaste !
- E singurul telefon din lume cu DAC pe 24bit si 192kHz
- Asezarea butoanelor pe spate inseamna ergonomie
- Nu mai discut de baterie, procesor, radio etc.

Cine vrea tehnologie si performanta cumpara G2 cine vrea carcasa cumpara HTC One, cine vrea nume cumpara samsung S4, e simpla alegerea.

Edited by Mur_, 24 April 2014 - 23:21.


#29
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Eu aș merge și pe telefonul care are ROM Google Edition. Doar așa ca să scap de interfața personalizată a producătorilor care îmi displace de obicei.

S4 știu că are. G2?

#30
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
G2 nu are, si nici nu sunt interesati sa produca. Si nici nu vad de ce ar scoate, tocmai asta e frumusetea la G2, tweakurile , aplicatiile pentru camera si cele multi-tasking.

#31
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Daca esti asa hotarat pe G2 de ce ai mai facut topic?

Auzi cica cine vrea performanta cunpara G2 :)))
Si ia zi unde se vede diferenta de performanta intre G2 si sa zicem one? Da mi un joc sau o aplicatie in care sa se vada diferenta de performanta.
Si inca asteptam alea 100 probleme hardware de pe S4, pana acum nu ai facut decat sa arati ca un fanboy, adu si dovezi ca sa te credem.

#32
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pe de alta parte si tu aline sustii acel S4 de parca ar fi fost facut de zei.

#33
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Adica, poti sa si arati unde? Arata mi o fraza unde am zis ca e cel mai bun cel mai performant si ca G2 are 1000 de probleme.

Eu am zis si de nexus 5 si de one... in caz ca nu ai citit tot sau daca nu intelegi ceva intreaba dar nu fa posturi de pomana.

Edited by alin62, 24 April 2014 - 22:17.


#34
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011

View Postkiario, on 24 aprilie 2014 - 17:49, said:

Nu comparam exceptionalul terminal G2 cu prea problematicul S4, hai sa fim seriosi, pe castratul de nexus 5 nici nu-l mai pun la socoteala.
Iar ai început . Bine că g2 e super șmecher cu interfața lui cu culorile alea psihedelice și cu butonul care mai aveau puțin și îl așezau sub carcasă  . Să nu mai vorbesc de plasticul ăla care nu numai că e ieftin , dar nici măcar nu au fost în stare să ascundă asta .
Și mai vorbești de performanță . Chiar tu ai zis pe topicul dedicat  g2 că ai lag în dialer cât cuprinde , dar deh , g2 e super performant . Pentru unii oameni contează să nu aibă lag în lucrurile normale , nu mi s-ar părea corect ca un nokia de 10 ani să deschidă dialerul mai repede ca smartphone-ul , dar la tine lag-ul e dovadă de performanță . Alt topic poluat ....

#35
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Alin, nu sunt hotarat pe G2. Sau am fost, dar dupa ce a zis liptonel, mi s-a luat de G2. Oricum, nu imi plac la el butoanele sub nici o forma. Sunt obisnuit cu un Nexus 7 si fata de el mi se par sub orice critica.

#36
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011

View Postoauzor, on 24 aprilie 2014 - 23:14, said:

Alin, nu sunt hotarat pe G2. Sau am fost, dar dupa ce a zis liptonel, mi s-a luat de G2. Oricum, nu imi plac la el butoanele sub nici o forma. Sunt obisnuit cu un Nexus 7 si fata de el mi se par sub orice critica.
Să nu îți îmaginezi că e un telefon rău , doar că pe cât îl ridică unii în slăvi , așa îl pot coborî defectele. Nu greșești nici dacă mergi pe g2 , dar ai atât avantaje cât și dezavantaje . Cum colegul kiario numește nexus 5 un castrat probabil pentru că nu are toate funcțiile alea uneori utile ,așa pot numi și eu g2-ul pentru că are lag și ăsta e un mare motiv . Tu trebuie să alegi ce ai nevoie . Caută să umbli pe amândouă în magazine sau la prieteni și te decizi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate