Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

De ce foloseste lumea Total Commander ?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,254
  • Înscris: 24.02.2007
Daca dau click din nou pe cel proaspat selectat (cu CTRL), mi-l deselecteaza.
Mie imi place foarte mult Lister, ca pot dintr-o tasta sa vizualizez (in ce mod imi place, inclusiv hex), orice fisier, oricat de mare, fara sa stau sa-l deschid intr-un editor extern (neoptimizat pentru vizualizare).

Apoi CTRL+T si stochez mai multe locatii ce ma intereseaza, putand schimba foarte usor intre ele. Ce ar insemna in Windows Explorer sa deschid de fiecare data cate 5-10 ferestre?

#20
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Ciudat, mie nu mi-l deselecteaza :-? am sa il instlez din nou sa vad daca mai face figura asta

#21
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 22.12.2006

View Postbadmania98, on 23 aprilie 2014 - 08:04, said:

Cine e mai batran si a deschis ochii pe PC cu Norton Commander cu greu se mai poate lasa de un astfel de file manager. Eu ma numar printre ei.La o instalare de windows este primul utilitar ce isi gaseste loc pe PC.

idem si la mine :)

are chiar tot ce e nevoie, iar functionalitatea poate fi extinsa destul de serios prin plug-in-uri. De pe vremea WINDOWS 95 a ramas , impreuna cu Winamp si AcdSee , prima instalare pe un sistem.

#22
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 28.11.2001

View Postdanzi23, on 28 mai 2014 - 20:34, said:

O chestie care ma enerveaza la TC: sa zicem ca am in folder mai multe fisiere si vreau sa selectez doar o parte din ele (nu neaparat sunt grupate unul langa altul). Din intuitie tin Ctrl pasat si fac click pe fiserele pe care vreau sa le selectez.
Eu folosesc sageti sus jos (pozitionare) si insert (selectare/deselectare).
Cu mouseul foloseste Ctrl+click la selectare si Ctrl+Click dreapta pentru deselectare.

Edited by badmania98, 28 May 2014 - 22:02.


#23
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 02.11.2009

View Posteiffel, on 23 aprilie 2014 - 07:59, said:

In special ptr cele 2 ferestre care permit copierea/mutarea/arhivarea/dezarhivarea oricarui fisier de pe o partitie pe alta, fara niciun chin.
A doua utilitate - multiplele functii de rename.
A treia - posibilitatea de a folosi pluginuri - poti accesa inclusiv partitii linux.
A 4-a - e perfect functional si in linux.

Si in plus am licenta gratis pe viata ptr contributia adusa la program Posted Image.

Spune-mi te rog, exista vreo functe in vreo versiune Total Commander care sa stie sa tina minte dimensiunea interfetei programului dupa ce il inchid si la urmatoarea descidere a programului ?

#24
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,254
  • Înscris: 24.02.2007
Configuration -> Save Position

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate