Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24981 replies to this topic

#24967
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
dar telefonia nu e este nelimitata, ai un numar de minute.

#24968
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 30.12.2007
E o limitare/diferenta si la minute intre abonamente, vezi oferta lor.

#24969
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 28.02.2007

Vizualizare mesajxew, pe 15 aprilie 2024 - 21:08, a scris:

Toate abonamentele sunt cu net nelimitat, dar la viteza mare ai doar 50GB la cele de 2 si 3 euro, la cel de 5 euro ai doar 100GB. Dupa ce depasesti limita in functie de abonament teoretic viteza scade si te limiteaza dar atunci ai nelimitat. Practic sunt mai multi care au depasit limita si nu au fost limitati la viteza redusa.
Am facut eu un abonament la 2 euro saptamana trecuta, ca nu imi mergea digionline pe xiaomi mibox daca nu e net din reteaua digi... nu stiam de limitarea de 50 gb. Acum merge netul ca draq, mi-au limitat viteza. Merg sa reziliez, noroc ca am citit mai sus ca se poate rezilia in termen de 30 zile.

#24970
TerryY

TerryY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 26.01.2023
😂 voi nu va uitati un pic ce cumparati 🤔 ia sa vad pe ce dau banii? 🤦🏻

#24971
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 24.04.2007

View Postgigi_4476, on 16 aprilie 2024 - 12:20, said:

Am facut eu un abonament la 2 euro saptamana trecuta, ca nu imi mergea digionline pe xiaomi mibox daca nu e net din reteaua digi... nu stiam de limitarea de 50 gb. Acum merge netul ca draq, mi-au limitat viteza. Merg sa reziliez, noroc ca am citit mai sus ca se poate rezilia in termen de 30 zile.

Probabil se uita si la media zilnica. Esti client nou si ai consumat 50 GB (poate ai consumat si mai mult!) in 5 zile? limitare. Daca ii consumai in 25 de zile probabil inchideau ochii

#24972
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 28.02.2007
Îmi trebuia o lupă ca să pot vedea ce scriu ăștia mic, cu font gri deschis pe fond alb… adevărul e că ăștia vând internet cu tonă, cine draq se gândea că se uită ei la 50 gb ai mei?!?  :)))

#24973
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Iti trebuie pe naiba. Tot textul are acelasi font.

#24974
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 28.02.2007
textul cu * este la subsolul paginii, scris mărunt, culoare gri deschis pe fond alb. Dar, chiar si așa, trebuia sa mă aștept ca la 2E sa fie net "nelimitat" cu asterisc...

Edited by AlexEn, 17 April 2024 - 10:12.
modereaza-ti exprimarea!


#24975
emacom

emacom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 07.01.2016
@gigi_4476, ne poți spune care din textul cuprins în cea mai recentă formă de contract de mobil la Digi de la https://www.digi.ro/...nizare-servicii este gri pe fond alb?

#24976
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
aici se referea ca scrie gri peste alb in subsolul paginii: https://www.digi.ro/...i-mobil-optim-2

#24977
Radu3000

Radu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.06.2013

 xew, pe 14 aprilie 2024 - 23:32, a scris:

Cu buletin de Drumul Tarabei nu am cum sa beneficiez de abonament rural, deci nu ma intereseaza alta oferta de care eu nu pot beneficia. Am fost azi pe la prinz la un centru RDS si am discutat, 50GB se ofera la abonamentele de 2 si 3 euro, la cel de 5 euro e 100GB la viteza mare. In maxim 30 de zile pot renunta daca nu sunt multumit, am facut un abonament de 2 euro sa testez reteaua pe unde umblu eu si daca vreau sa trec la altul mai mare se rezolva oricind cu prelungire pe 12 luni din momentul modificarii contractului. Am facut niste teste de viteza net si momentan Gigi sta mai bine decit Orange, deci e de bine. Posted image  La apeluri nu am testat ca momentan nu am nevoie decit de net mobil.

După o lună ești mulțumit de serviciile mobile? Net mai ales?

#24978
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005
de bine. Testat in Bg/Gr, aproape 3000km. Incredibil de ok. PEste ORANGE si VF. Am mers in paralel pe telefoane cu sim-uri la toti cei 3 provideri. DOar la DIGI n-am avut nicio problema de retea lipsa sau slaba. Nu le fac reclama insa dupa ani de zile de "restart telefon ca poate s-a blocat" - este pentru prima oara cand parca sunt "in oras" .

#24979
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2007

View Postgigi_4476, on 16 aprilie 2024 - 14:12, said:

textul cu * este la subsolul paginii, scris mărunt, culoare gri deschis pe fond alb. Dar, chiar si așa, trebuia sa mă aștept ca la 2E sa fie net "nelimitat" cu asterisc...

Foarte rău că în această eră nu ne-am obișnuit să citim MAI ÎNTÂI ce scrie cu litere puchinoase într-un colțișor, și apoi să mai citim ce scrie mare și pompos, dacă mai e cazul...
Noi facem așa, adică suntem cu susu-n jos, și nu ne îmbătăm cu apă chioară din reclame.
Totuși comparativ cu alții la Digi există pe site toate informațiile despre serviciile oferite, chiar dacă unele informații și detalii sunt scrise mai mărunt.

#24980
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 30.12.2007

View PostRadu3000, on 10 mai 2024 - 21:34, said:

După o lună ești mulțumit de serviciile mobile? Net mai ales?
Da, am folosit doar internet mobil in Bucuresti si prin tara si sunt multumit, nu stiu cum e cu apeluri dar cred/sper ca sunt ok si ele. Desi nu scot viteze mari la teste nu simt vreo limita sau vreo incetinire, e ca la benchmark-uri, nu scot scor de top dar nu simt limitare/agatare in utilizare.

#24981
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,729
  • Înscris: 21.03.2005

 xew, pe 10 mai 2024 - 22:18, a scris:

Da, am folosit doar internet mobil in Bucuresti si prin tara si sunt multumit,
Eu folosesc de 10 ani.. nu m-as duce la nici un alt operator din Ro, nici macar cu plata 0 la abonament...

#24982
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 16.05.2007
si eu sunt multimit, am digi mobil de la aparitie, a fost o mana cereasca pentru buzunar la vremea aia cand internetul mobil la orange era la pret de aur si putin

Edited by liberlamare, 11 May 2024 - 07:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate