Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Reusim sa punem pe butuci reteaua Vodafone?

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#37
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014
http://ro.wikipedia....dafone_România

mai mult  ca sigur ca nu o blocheaza , mai ales  ca s-au facut inbunatatiri  la retea. 8.300.000 au in acest moment.

Edited by slv0990, 17 April 2014 - 20:41.


#38
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 05.09.2013
Sa inteleg ca acum imi pot face abonament la RDS Mobil si folosi cartela unde nu exista acoperire RDS ? Se poate lua doar abonament Voce (Optim 2) ?

Edited by _Claudiu_, 17 April 2014 - 20:51.


#39
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014

View Post_Claudiu_, on 17 aprilie 2014 - 20:47, said:

Sa inteleg ca acum imi pot face abonament la RDS Mobil si folosi cartela unde nu exista acoperire RDS ?

Da , pentru ca Digi Mobil are acum roaming national cu Vodafone ,unde are Vodafone semnal ai semnal si la Digi Mobil.Da se poate lua doar abonamentul Optim 2.

Edited by slv0990, 17 April 2014 - 20:52.


#40
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Eu unul o sa trag la rupere din iulie.  Sa vedem de ce e in stare... cea mai tare retea.

#41
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009

View Postadryanos, on 17 aprilie 2014 - 16:48, said:

Chiar daca intrebarea e pusa fara sens cred ca merita si un raspuns d.p.d.v. tehnic si poate vine cineva cu un astfel de raspuns.
Eu cred ca nu prea are sens sa ne gandim la asta. Vodafone nu-i lasau pe cei de la Digi sa le foloseasca reteaua in roaming de date daca stiau ca nu sunt in stare sa sustina traficul facut de abonatii Digi.

Va mai amintiti de ofertele cu un cent pe minut? :D Credeti ca marketingul i-a intrebat pe cei de la tehnic daca reteaua tine? A facut cineva un necesar de echipamente, un buget?
Acum Vodafone, cu spatele la zid, cu interferentele arzandu-i pe la dos a trebuit sa ofere ceva consistent RDS-ului. E clar ca reteaua nu duce traficul dar ce conteaza? Managerul e in Australia cu buzunarele pline si cu inca o realizare mareata in portofoliu. Fraierii raman aici sa traga ponoasele.
Reteaua nu e deloc mai bine pusa la punct. In zonele de U900 (unde o sa fie cei mai multi roameri) nu ai spectru si gata. Ala e, nu ai ce sa faci sa cresti capacitatea (in afara de a instala UMTS2100). Nu a instalat Vodafone pentru ei, o sa instaleze pentru Digi...? Sa fim seriosi.

#42
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Posthupogramos, on 17 aprilie 2014 - 21:16, said:

Va mai amintiti de ofertele cu un cent pe minut? Posted Image Credeti ca marketingul i-a intrebat pe cei de la tehnic daca reteaua tine? A facut cineva un necesar de echipamente, un buget?
Acum Vodafone, cu spatele la zid, cu interferentele arzandu-i pe la dos a trebuit sa ofere ceva consistent RDS-ului. E clar ca reteaua nu duce traficul dar ce conteaza? Managerul e in Australia cu buzunarele pline si cu inca o realizare mareata in portofoliu. Fraierii raman aici sa traga ponoasele.
Reteaua nu e deloc mai bine pusa la punct. In zonele de U900 (unde o sa fie cei mai multi roameri) nu ai spectru si gata. Ala e, nu ai ce sa faci sa cresti capacitatea (in afara de a instala UMTS2100). Nu a instalat Vodafone pentru ei, o sa instaleze pentru Digi...? Sa fim seriosi.

Nu poate imbunatatii semnalul in zone cu 140 case si 500 locuitori care majoritatea ori sunt pe cosmote, ori sunt fff. batrani si nu isi permit telefon.
Normal ca atunci nu este rentabil.
Nici in zone de munte pe dealuri sau in vagauni nu este semnal pentru doua case rasfirate.

Edited by paxdedi, 17 April 2014 - 22:11.


#43
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Sa nu uitam ca la ce viteze suporta pe 3G/4G Vodafone rapid se termina traficul la abonamentele RDS si va intra in vigoare limitarea asa ca mare lucru nu o sa tina ocupat. Plus ca Vodafone va mai pierde ceva clienti asa ca va scadea incarcarea retelei (sau se va pastra acceasi daca 40-50 % utilizatorii pierduti vor merge la RDS, pentru ca un utilizator pe RDS cu siguranta va face trafic mult mai mult decat cand era pe Vodafone).

#44
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
si neni de la voda vor fi cei care au ingropat mirifica retea

#45
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
sau vor cumpara reteaua rds si clientii rds...

#46
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Varianta lui crisbud e cea mai putin probabila. Parerea mea. :)

#47
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
La cate probleme au intampinat oamenii cu reteaua asta, e normal sa aibe o anumita ura, cand ii vezi ca se promoveaza drept ''cea mai tare retea''.

#48
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View PostBlender33, on 17 aprilie 2014 - 20:52, said:

Eu unul o sa trag la rupere din iulie.  Sa vedem de ce e in stare... cea mai tare retea.

View PostLunaCrystal, on 17 aprilie 2014 - 22:34, said:

Sa nu uitam ca la ce viteze suporta pe 3G/4G Vodafone rapid se termina traficul la abonamentele RDS si va intra in vigoare limitarea asa ca mare lucru nu o sa tina ocupat. Plus ca Vodafone va mai pierde ceva clienti asa ca va scadea incarcarea retelei (sau se va pastra acceasi daca 40-50 % utilizatorii pierduti vor merge la RDS, pentru ca un utilizator pe RDS cu siguranta va face trafic mult mai mult decat cand era pe Vodafone).
nu conteaza... pe urma stau cu limitarea de 128kbps tot pe vodafone asa "de-al dreacu si ambitios mai zi ceva". doar este cea mai buna retea. la mince in zona viteza vodafone este la jumatate cat prind eu la digi
am asa
2 stick-uri= 10GB
3abonamente optim 2= 9GB
total 19GB

Edited by alexandrua42, 19 April 2014 - 12:10.


#49
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005

View Postcrisbud, on 18 aprilie 2014 - 12:02, said:

sau vor cumpara reteaua rds si clientii rds...

View Postbrasoveanul, on 18 aprilie 2014 - 16:12, said:

Varianta lui crisbud e cea mai putin probabila. Parerea mea. :)

Cu bani poti cumpara orice iar la capitolul asta Vodafone pare sa stea foarte bine, tocmai ce a cumparat in Spania operatorul Ono cu doar 7.2 miliarde de euro si vor sa mai cumpere tot pe o suma similara un mare operator din Germania, crezi ca nu ar avea bani sa cumpere RDS? Problema noastra este ce se va intampla cu serviciile si tarifele RDS daca se va intampla asa ceva.

#50
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postpaxdedi, on 17 aprilie 2014 - 22:11, said:

Nu poate imbunatatii semnalul in zone cu 140 case si 500 locuitori care majoritatea ori sunt pe cosmote, ori sunt fff. batrani si nu isi permit telefon.
Se poate, dar foamea de profituri e foarte mare, la fel si lipsa de bun simt.

#51
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Eu as spune să ne rugăm să nu se întâmple asta. Altfel am putea spune adio tarifelor de la Digi la oricare dintre servicii.

#52
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nu se va intampla, putin probabil. Una este Vodafone in Spania sau in Germania, piete mult mai consistente decat Romania, si alta este Vodafone in Romania, unde se mentine artificial si cu greu pe locul doi. In plus, RDS-ul are stilul lui de business, nu il vad inclinat sa se vanda asa usor unei filiale destul de fragile a unui operator fie el si Vodafone.

#53
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postbrasoveanul, on 19 aprilie 2014 - 22:31, said:

alta este Vodafone in Romania, unde se mentine artificial si cu greu pe locul doi.
Cred ca mai degraba isi inchipuie ei ca mai sunt pe locul doi.

#54
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Vodafone Spania sau Germania au piata mai consistenta decat Vodafone Romania?
No way, daca faci raportarea corect, la nr de locuitori versus utilizatori retea
Cred ca si la venituri, Vdf Spania, nu sta mai bine ca Vdf Romania... cu toate zecile de milioane in plus de locuitori si venitul lor ”consistent”

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate