Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Ma simt pierduta

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

 Alexandra59, on 07 aprilie 2014 - 01:23, said:

m-as muta...dar pt asta ar trebui sa mi gasesc un servici mai intai nu? sau sa ma mut..apoi sa incep sa caut?
Nu,nu,cam asa functioneaza: Serviciu gasit,mutat dupa. (nu?)

#20
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Si cum iti cauti servici de la tara ?

Si eu cred ca problema ta principala e lenea, nu depresia.

#21
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

 DjMx, on 07 aprilie 2014 - 01:27, said:

Si cum iti cauti servici de la tara ?

Si eu cred ca problema ta principala e lenea, nu depresia.
Si daca se muta si nu gaseste nimic? Posted Image

#22
fritzi123

fritzi123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.03.2014
in ziua de azi nu prea mai ajuta asa mult facultatea,dar e mereu bine-venita una,incearca sa faci niste cursuri pt alt job,eu stiu..viziteaza locuri..asa cunosti persoane noi.

#23
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Daca cauti suficient e imposibil sa nu gasesti nimic, ca n-o sa gasesti post de director din prima saptamana e una dar pana la urma tot te ca angajezi ca ceva, chiar daca o sa fie munca de baza.

#24
fritzi123

fritzi123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.03.2014

 DjMx, on 07 aprilie 2014 - 01:30, said:

Daca cauti suficient e imposibil sa nu gasesti nimic, ca n-o sa gasesti post de director din prima saptamana e una dar pana la urma tot te ca angajezi ca ceva, chiar daca o sa fie munca de baza.
Se gaseste destul de greu..toti cer experienta,atestate.

#25
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Pai si stand la tara crezi c-o sa gasesti de munca mai usor ?

Si daca te vad suficient de motivat te angajeaza si fara.

#26
Alexandra59

Alexandra59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.02.2014
da...ai dreptate.....dar as putea incepe sa depun cv uri pe e-jobs macar

#27
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Asta poti sa faci si cand esti acolo.

Nu mai alege varianta usoara.

#28
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Pune o poza cu time ca sa cunoastem subiectul in cauza

#29
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006
Din ce localitate esti?

Colegii au dreptate ca esti plictisita, omul are nevoie de un anumit nivel de stres pentru a functiona, iar tu vad ca nu ai griji. Un prieten nu va rezolva problema, dar un serviciu iti va pune niste ordine in viata.

P.S. Articolul ala e o porcarie.

#30
Alexandra59

Alexandra59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.02.2014

 SfPetru, on 07 aprilie 2014 - 02:32, said:

Din ce localitate esti?

Colegii au dreptate ca esti plictisita, omul are nevoie de un anumit nivel de stres pentru a functiona, iar tu vad ca nu ai griji. Un prieten nu va rezolva problema, dar un serviciu iti va pune niste ordine in viata.

P.S. Articolul ala e o porcarie.

L ai citit tot? dc zici asta?

 Alexandra59, on 07 aprilie 2014 - 03:01, said:

L ai citit tot? dc zici asta?

Posibil sa ai dreptate...ma tot uit la ce zice unul ce zice altul...nu ma gandesc ca is si ei tot oameni si nu au e unde sa stie totul...mai bine as cauta raspunsurile in interiorul meu doar eu stiu ce i mai bine pentru mine....

#31
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 Alexandra59, on 07 aprilie 2014 - 00:26, said:

Buna, scriam acum vreo 3 saptamani ca ma simt stresata asa de aspecte fizice, gen sa nu devin prea slaba dar am citit undeva pe net, (ceva de Osho) ca tot stress ul asta si in general orice tensiune ar avea la baza lipsa de iubire sa zic asa, si ca ar trebui si sa avem mai multa incerdere in Dumnezeu, sa fim mai spirituali, si ca pentru a gasi iubire in jur, ar trebui in primul rand sa ne iubim pe noi si sa ne acceptam, si am inteles si m am simtit bine...dar acum intr-o seara ma simteam f obosita, mersesem cu o zi inainte la o petrecere pana in zori, ma rog s a baut s a fumat etc, apoi a doua zi am iesit cu un baiat la un suc desi eram obosita, si cand am ajuns acasa ma simteam extenuata, si nuj cum asa am inceput sa ma gandesc sa nu devin prea slaba si iar am inceput sa ma simt tensionata...si am cautat pe net acelasi articol care l am citit si atunci dar acum l am perceput in alta maniera. Deci asta e articolul pe care l am citit atunci: http://o-meditation....a-of-love-osho/ E in engleza. imi cer scuze, in romana nu am gasit. Si cam astea ar fi ideile pe care le am extras eu din articol:

-The original source of all tension is becoming
-Only if we accept and love ourselves there is no tension.
-Existence itself is non-tense
-Inside you are nameless, you are egoless. Inside you are just a pure existence — and out of that pure existence arises the aroma of love.

Deci ideea generala ar fi sa gasim iubire, sa fim iubire, sa ne acceptam asa cum suntem. Si am inteles asta, si vreo 3 sapt nu m am mai simtit stresata pe tema asta, decat acum recent si am zis sa recitesc articolul asta, dar l am interpretat in alta maniera acum, pentru ca nu l am citit tot, ci mai mult extrasul asta mi-a sarit in ochi: "
“If there is no me inside, then whom should I love?”
There is certainly no me inside anyone. But there is something else far more important: there is something which can only be called your am-ness, your is-ness — just your pure existence.You have to go through this fear, darkness, anxiety, tension, because your I is dying. Up to now, you have remained identified with the I, so it seems as if you are dying. But just look at a single point: you are watching fear, you are watching the disappearance of I, you are watching tension, you are watching blackness, darkness, you are watching a feeling of nobodiness. This watcher is you.  "  Si pur si simplu m-am simtit pierduta asa, cum adica sa-mi pierd eu-ul...daca pierd asta eu cine mai sunt..parca nu mai am nimic, nicio identitate de aia zic ca ma simt pierduta si confuza acum

Un om a venit la Buddha si i-a spus:
-Eu vreau fericire.
Iar Buddha i-a raspuns astfel:
-Renunta la "eu" care este ego, renunta si la "vreau" care este dorinta si tot ce-ti ramane e FERICIRE.

Osho spune bine ceea ce spune. Eu te-as sfatui sa faci acea incursiune interioara prin meditatie.
La inceput va fi mai greu, caci nu-i usor sa-ti linistesti mintea care trancane intr-una vrute si nevrute, dar cu antrenament vei reusi.

#32
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Uite o carte care te-ajuta sa-ncepi: Eckhart Tolle - Guardians of Being.

Edited by SOCRATE_MMXII, 07 April 2014 - 06:23.


#33
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Puferiu, on 07 aprilie 2014 - 00:51, said:

Prezinti simptomele tipice ale userului Softpedia.

Ale noilor useri Softpedia. Si se inmultesc pe zi ce trece. In detrimentul coeficientului de inteligenta general al forumului, zic eu.
On: pe la agentii de intermediere forta de munca,AJOFM, sa te treci in bazele lor de date, ai incercat? Nu va veni nimeni la tine sa-ti ofere, tu trebuie sa te oferi.
Banuiesc ca la Dorna, nu sunt numai localuri sau discoteci, nu?

Edited by myshyk, 07 April 2014 - 08:12.


#34
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
ia niste xanax......... sau niste prednison

#35
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Cu ce te-ar ajuta xanax-ul ?

#36
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 opop, on 07 aprilie 2014 - 08:24, said:

ia niste xanax......... sau niste prednison
???

Ar trebui sa-ti urmezi propriul sfat, avand in vedere ceea ce ai scris mai sus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate