Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

Sa renunt la aceasta femeie?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
175 replies to this topic

#37
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

 Sempiternal, on 26 martie 2014 - 16:21, said:

Nu o mai minti si ii spui direct:
Gurl Y'know I love you but I'm sh*t, I got no future, if you will come into this country you'll probably starve to death with me, there is no future for us, at least for now.

Bag-o pe asta si apoi vezi reactia/ putin mai delicat totusi. :lol:

Edited by eStev, 26 March 2014 - 16:48.


#38
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 Tricolorul, on 26 martie 2014 - 16:43, said:

Exact cum ai spus,BARBAT,deci daca in momentul de fata aveam si eu vreo 25 de ani,un job bine platit si o casa/un apartament intelegeam,dar asa?Pentru ce se agata de mine?

Pentru ca oricat de amarat esti, tot e mai bine decat acasa.

Pentru exemplificare:

[ http://4.bp.blogspot.com/-lZE4P6Uu1lA/TclOhkjYaZI/AAAAAAAAABM/BbHuv2aRXW8/s1600/rt.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://jsncruz.com/wp-content/uploads/2012/04/jsncruz-philippines-poverty-manila-high-view.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://newsinfo.inquirer.net/files/2013/04/poverty.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Purpura, 26 March 2014 - 16:50.


#39
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 02.10.2010
Asta este traiul in Filipine ,precum in poza? Vai,doamne

#40
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Daca ar sta acolo nu cred ca ar avea internet...

#41
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

 khristy36, on 26 martie 2014 - 16:51, said:

Asta este traiul in Filipine ,precum in poza? Vai,doamne
Chiar mai rau, stiu ca exista o zona in care fete de 10-14 ani sunt vandute la diferite persoane pentru prostitutie.

 eStev, on 26 martie 2014 - 16:53, said:

Daca ar sta acolo nu cred ca ar avea internet...
Daca stai in tara aia e inevitabil sa nu ajungi si pe acolo, e un adevarat sh*t-hole.

Edited by Sempiternal, 26 March 2014 - 16:54.


#42
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Nu-l mai incurajati. Am avut si eu un coleg in liceu care era pe cale sa trimita bani unei tipe din Nigeria ca.sa-si ia bilet de avion...Si ala era indragostit pana peste cap. Serios, daca iti place sa vrajesti in gol, pe net, iti dau eu id-urile a catorva filipineze sa vezi ca toate te vor, si toate se vor indragosti de.tine....

#43
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011

 Tricolorul, on 26 martie 2014 - 16:43, said:

Exact cum ai spus,BARBAT,deci daca in momentul de fata aveam si eu vreo 25 de ani,un job bine platit si o casa/un apartament intelegeam,dar asa?Pentru ce se agata de mine?
pt k poate te iubeste prostutule. Nu-i mai asculta astia care tot fac generalizari cretine.
De ce sa risti sa ajungi loser ca ei? Ce-ai de pierdut daca te intalnesti fata?

#44
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 eStev, on 26 martie 2014 - 16:53, said:

Daca ar sta acolo nu cred ca ar avea internet...

Sunt internet-cafe-uri peste tot si relativ ieftine, pentru ca asta e singura lor sansa sa iasa din saracie.

Nu e la fel si in Nigeria sua ai impresia ca teparii de acolo stau printr-un palat?

#45
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 eStev, on 26 martie 2014 - 16:53, said:

Daca ar sta acolo nu cred ca ar avea internet...
Au internet, la cati is, pun mana de la mana pentru un abonament si-l impart wireless.

#46
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

 Purpura, on 26 martie 2014 - 16:54, said:

Nu e la fel si in Nigeria sua ai impresia ca teparii de acolo stau printr-un palat?
Speaking of which:
[ http://funny-pictures-blog.com/wp-content/uploads/2014/02/Funny-GIF-Somewhere-in-Nigeria.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 Nemesis-, on 26 martie 2014 - 16:53, said:

De ce sa risti sa ajungi loser ca ei?
Shots fired!

Edited by Sempiternal, 26 March 2014 - 16:57.


#47
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Tricolorul, on 26 martie 2014 - 16:11, said:

Amandoi ne-am inteles cu faptul ca ea va veni in Romania peste 1 an cand eu termin liceul si eu facultatea
Tu termini si liceul si facultatea in acelasi timp?

#48
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Atunci ii poate spune fetei sa vina cu banii ei daca isi doreste asa mult sa-l vada. :lol:

#49
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,027
  • Înscris: 25.06.2007

 Tricolorul, on 26 martie 2014 - 16:11, said:

Ea deja si-a facut planuri sa vina aici pentru mine.
Alea ar face orice ca sa scape din mizeria de la ei.
Nu de tine ii place ci de oricine ar putea-o aduce intr-o tara UE.
In mod sigur are inca 10-12 cu care tatoneaza posibilitatea asta...

#50
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Tinerete, incerc sa nu fiu prea rau sau ironic. Dar jur ca mi-e cam greu..Dar pt ca si eu am avut o varsta, in care mai credeam ca e posbil, si ca am avut BAFTA aia, iti propun sa intoarcem altfel lucrurile.
1) E adevarat ca in Filipine daca ai 100 $ esti cu mult mai bogat decat daca ai aceiasi suma in Romania?
Ca sn spui ca vorbesc aiurea. Jur ca atunci cand am fost student sarac, asa m-am bucurat cand am reparat ceva si am luat doar 25 in loc de normala 100 pe care o lua colegii mei..
2) Da, tipa vine, si o sa ai niste nopti de vis..Dar eu carotas batran, ma intreb ce o sa se intample dupa un an, cand o sa gaseasca din intamplare, pe cineva pt care 1000$ este o suma mult mai usor de tocat. Ce crezi ca o sa faca, dupa ce a scapat de saracia din tara ei? Corect, o sa iti ramana recunoscatoare. Adica e posibuil ca la batrnete sa isi mai aduica aminte de cel care  i-a oferit sansa sa  plece din mizeria in care era, mda, cum dracu il chema, bun baiat..Dar si eu i-am s pt-o, asa aca mi-am platit datoria..
3) Sincer, eu sunt plictist, obosit si siktirit. Pt ca de aia si scriu aici. Nu as fi scris daca citind in diagonala postarea dumitale nu a as fi sesizat ce spune fraza "Eu sunt doar un tip de 17 ani,care nu este bun de nimic sanse aproape 0 de a lua BACUL si poate a avea un viitor deci ca este clar ca nu o pot intretine pe ea,noi ne-am planuit deja ca ea isi va cauta de munca aici si vom traii din 2 salarii dar pana isi gaseste ea(daca isi gaseste) cine o intretine?"
Ca om batran, mie chestia asta mi-a "tradat" ca esti mai realist decat crezi. OK, inca nu ti-ai gasit drumul si pasiunea. Se mai intampla. Dar cand o sa ai o obligatie serioasa, sa vezi cum pui suflet si talent ca sa faci bani.
Cand m-am insurat nu am plecat de la lingura. Si eu si ea aveam 2 servicii,da, la stat, salarii de ingineri obisnuiti. Adica mici..
Dar eu depanam in draci, ca sa ii aduc ei banii acasa. Pt concediu, pt excursii, etc Adevarul e ca am avut bafta de o femeie strangatoare si chibzuita.. Asa ca in timp ne-am permis muuult mai multe. Normal ca si-a mai luat si toale, pantofi, corect, doar e femeie. Dar nu numai pe astea a cheluit banii. Si nu hiar in fiecare luna...
Asa ca vazand ca e chibzuita, si in tmp banii se aduna, am tras si mai tare.
La fel vei pati si dta..
Sfatul meu. Jur ca si ei am urat si dispretuit unele materii si profi din liceu. De ex chmia, unde asa mi-am bagat picioarele....
Dar la cele care chiar imi trebuiau, de ex matematica, depuneam un efort dublu..Si desi proful era  slab, eu trageam pt ca la Fac de Electronica dadeam examen din ea si stiam ca nu o sa scap de ea ..
Asa ca matale, cauta frumuseta in rahatul de materie care iti trebuie pt bac.Puneti-o batista cu parfum pe nas si invata ca sa treci bacul..Nu cu zece, am scris doar sa il treci., pt ca fara el, o sa b    esti p     la....Sper ca intelegi ce litere se pun in loc de... ...
Despre tipa. Pai daca o sa inveti din ce in ce mai tare, normal ca o sa ii spui asta. Dar o sa ai mai putin timp de ea. Daca chiar te iubeste, te va astepta. pt ca este si in interesul ei sa ai TU un job bun.
Daca te paraseste, asta e, ai castigat experienta de viata.
Chiar, ia intreba in jurul tau cati s-au insurat cu prima dragoste.
Eu la 50 de ani, stiu doar 2 cazuri..Si nu, sunt unul dintre ele.
Da, la prima am plans la greu.  Ba chiar am si baut vre-o 2 zile.. Apoi m-a sunat un client sa vin sa ii repar televizorul si cum nu mai aveam bani de baut, m-am dus sa ii castig. Multumit de pret, omul ala m-a trimis la altul, care si el avea un var...asa ca nu am mai avut timp sa beau..Iar dupa o saptamana, cand am mai avut niste timp liber, socul trecuse..
Apoi a aparut o alta femeie, asa ca am uitat-o pe prima..Dupa ce s-a rupt si cu ea, am baut niste palica cu un prieten. Buna, curata, a 2-a zi eram relativ OK.
La a 3-a  am baut doar cateva beri..
Am povestii amanuntele asta nu ca sa razi de mine, ci ca sa vezi ca viata e cam la fel..
Oricum BAFTA.

#51
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Problema e ca ei nu ii ajung banii pt bilet

#52
drein

drein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 26.01.2013
Niciunei fete care agata pe net "nu-i ajung" banii pentru bilet.

#53
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Mai CiprianMarian.

Fa-i o vizita, vezi cum se comporta. E cam scump avionul dar daca tot ai pierdut atata vreme cu ea macar sa-i dai o puta.

Dar serios, ar trebui sa discuti realist cu ea sa-i zici ca la 17 ani tu stai cu parintii si n-ai cum s-o intretii. Apoi vezi reactia ei, daca te mai cauta asa des sau o lasa moale si trece la urmatorul.

#54
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009

 Purpura, on 26 martie 2014 - 16:42, said:


Virgina la 20 nu-i mare chestie, eu am cunoscut destule virgine la 25.



Si eu am cunoscut tipe virgine la varsta aia si toate se incadrau in 2 categorii.
1. Tipe incredibil de urate pentru care ti-ar trebui halucinogene ca sa faci sex cu ele iar pe halucinogene e foarte greu sa ai erectie.
2. Tipe care au probleme mentale grave astfel incat nici un barbat nu s-ar risca sa faca sex cu ele ca dupa aia sa nu se treazeasca cu masina in flacari.

Tipa cica ar arata destul de bine deci 1 pica asa ca ar ramane 2 sau tipa minte. Eu zic ca minte.

Si acum serios el a gasit pe net o filipineza de 20 de ani virgina care brusc s-a indragostit de el si careia nu-i pasa de diferenta de varsta si vrea sa faca tot posibilul sa fie impreuna. Suna fix a basm.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate