Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

ferma de gaini

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
dr_agosh82

dr_agosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 31.10.2006

View Postwiseguy76, on 12 aprilie 2014 - 05:49, said:


Nu le mai da orz, nu le face bine. Da-le numai porumb macinat amestecat cu concentrat. Pune-le si cate un litru de ulei, daca iti permiti. Floare poti sa le dai cand trec de un kil jumate. Du-te la farmacie si ia-le Polivit sau AD3E si pune-le in apa, si niste calciu vitaminizat in mancare.

Si dupa ce trage linie si aduna ajunge la concluzia ca trebuie sa-i vanda la pret dublu sau triplu decit cei de la fermele mari si atunci trebuie sa-i denumeasca "pui de tara crescuti natural" :)
Da sa stii ca se vand, mai ales in Bucuresti gasesti mari amatori de pui la 32 de ron/kg

#20
crysty2206

crysty2206

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2014
orz nu le dau
doar ovaz(nu am orz :D)

cum sa le pun un litru de ulei unde imi poti spune??? daca trebe pun cum sa nu si ce ulei???

View Postdr_agosh82, on 12 aprilie 2014 - 07:46, said:

Si dupa ce trage linie si aduna ajunge la concluzia ca trebuie sa-i vanda la pret dublu sau triplu decit cei de la fermele mari si atunci trebuie sa-i denumeasca "pui de tara crescuti natural" Posted Image
Da sa stii ca se vand, mai ales in Bucuresti gasesti mari amatori de pui la 32 de ron/kg

io nu vreau sa ii vand, eu vreau sa ii am m-ai mult pentru oua si cand termina cu ouatul se face o supa buna

Edited by crysty2206, 12 April 2014 - 11:29.


#21
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006

View Postcrysty2206, on 12 aprilie 2014 - 11:31, said:

orz nu le dau
doar ovaz(nu am orz Posted Image)

cum sa le pun un litru de ulei unde imi poti spune??? daca trebe pun cum sa nu si ce ulei???





Ulei, ulei. Daca gasesti nerafinat, e mai bine, daca nu, de la magazin.  Macini porumbul marunt, si dupa aia il amesteci din aproape in aproape- un litru ulei plus un kg de pb, apoi ce rezulta cu alt kg de porumb, si tot asa pana la vreo 15 kile de amestec. Pui si calciul, si concentratul la gramada, il tii undeva la racoare, si il dai la pasari.

#22
crysty2206

crysty2206

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2014

View Postwiseguy76, on 12 aprilie 2014 - 19:14, said:


Ulei, ulei. Daca gasesti nerafinat, e mai bine, daca nu, de la magazin.  Macini porumbul marunt, si dupa aia il amesteci din aproape in aproape- un litru ulei plus un kg de pb, apoi ce rezulta cu alt kg de porumb, si tot asa pana la vreo 15 kile de amestec. Pui si calciul, si concentratul la gramada, il tii undeva la racoare, si il dai la pasari.

AHA OK
o sa fac asa sper sa aiba rezultat
nu am mai facut asta niciodata

#23
ianis_banel

ianis_banel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.01.2014
eu as vrea sa incerc sa iau fonduri europene pentru o ferma de gaini de oua,dar stiu ca prima conditie e sa ai terenul.si am 2-3 terenuri,extravilane,am avut,pruni,porumb,pe camp in orice caz,stie cineva daca am vreo sansa?oricum,o ferma trebuie sa fie la nu stiu cate sute de metrii de ultima locuinta.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate