Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cred ca matusa mea este bolnava psihic.

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
breakingbad

breakingbad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.06.2012
Buna. Am nevoie de niste informatii si apelez si la acest forum. De doua saptamani m am mutat in Viena la matusile mele. Locuiesc cu ele doua dar saptamana viitoare ma intorc acasa pentru ca nu pot trai cu ele. Una din ele cred ca este bolnava psihic si vreau sa va intreb daca stiti ce are si daca cumva exista vreo sansa ca boala ei sa fie ereditara. O sa va povestesc exact cum este, In primul rand este pocaita si foarte religioasa nu are niciun barbat in viata ei, are 47 de ani si cred ca este virgina. De multe ori ma gandeam ca aceste crize ale ei pe care le are sunt din cauza asta. Toata ziua vorbeste de Dumnezeu, incepe sa se roage si dupa 2 minute incepe sa planga si sa si ceara iertare ca a pacatuit. Dupa aceea incepe sa si ceara iertare la oamenii din jur si explica cum Dumnezeu este tot pentru ea. Dupa aceea incepe si spune cat de mult isi iubeste mama si cum ea este totul pentru ea. Lucrurile acestea nu mi se par normale dar cat de cat le pot intelege ca a avut o copilarie mai furtunoasa si nu a putut sa se detaseze de mama ei si de aceea a ramas si virgina si nu are pe nimeni si isi gaseste linistea in Dumnezeu, Dar plange, rade, isi cere iertare, vorbeste urat, dupa iarasi plange, urla, zbiara, dupa rade, dupa plange, se roaga, urla, isi cere iertare and so on... Intrebarea mea este ce credeti ca este neinregula cu ea?

#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Cred ca matusa ta este bolnava psihic.

Probabil o trauma ceva din copilarie, de ce te intereseaza daca e ereditar? Oricum probabil ca nu, celalalte matusii sunt "normale"?

Edited by Sempiternal, 15 March 2014 - 21:46.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,508
  • Înscris: 19.04.2009

View Postbreakingbad, on 15 martie 2014 - 21:40, said:

Buna. Am nevoie de niste informatii si apelez si la acest forum. De doua saptamani m am mutat in Viena la matusile mele. Locuiesc cu ele doua dar saptamana viitoare ma intorc acasa pentru ca nu pot trai cu ele. Una din ele cred ca este bolnava psihic si vreau sa va intreb daca stiti ce are si daca cumva exista vreo sansa ca boala ei sa fie ereditara. O sa va povestesc exact cum este, In primul rand este pocaita si foarte religioasa nu are niciun barbat in viata ei, are 47 de ani si cred ca este virgina. De multe ori ma gandeam ca aceste crize ale ei pe care le are sunt din cauza asta. Toata ziua vorbeste de Dumnezeu, incepe sa se roage si dupa 2 minute incepe sa planga si sa si ceara iertare ca a pacatuit. Dupa aceea incepe sa si ceara iertare la oamenii din jur si explica cum Dumnezeu este tot pentru ea. Dupa aceea incepe si spune cat de mult isi iubeste mama si cum ea este totul pentru ea. Lucrurile acestea nu mi se par normale dar cat de cat le pot intelege ca a avut o copilarie mai furtunoasa si nu a putut sa se detaseze de mama ei si de aceea a ramas si virgina si nu are pe nimeni si isi gaseste linistea in Dumnezeu, Dar plange, rade, isi cere iertare, vorbeste urat, dupa iarasi plange, urla, zbiara, dupa rade, dupa plange, se roaga, urla, isi cere iertare and so on... Intrebarea mea este ce credeti ca este neinregula cu ea?

Alea-s baiurile.

#4
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postbreakingbad, on 15 martie 2014 - 21:40, said:

Intrebarea mea este ce credeti ca este neinregula cu ea?
e plin de psihopati in lumea asta

#5
tflorin40

tflorin40

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 22.10.2007
Ai drepatate, matusa mea e sigur bolnava psihic.

#6
breakingbad

breakingbad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.06.2012
Ma intrebam pur si simplu si ma gandeam sa nu fii mostenit si eu prin ADN sau asa... Oricum, multumesc frumos!

#7
breakingbad

breakingbad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.06.2012
Sunt de doua saptamani. Oricum a fost si un test de rabdare. Stiti cum este sa incerce cineva sa va spele creierul vorbindu va 3 ore pe zi despre Dumnezeu si voi sa nu puteti zice nimic din bun simt si din frica sa nu ajungeti pe strada? Fuuuck. Este matusa mea si face parte din familia mea dar eu fuuug si nu cred ca vreau sa o mai vad vreodata. Asa ca sa va amuzati si voi. Era la televizor o reclama in care a aparut o femeie in lenjerie intima. La care ea "Iarta ma Doamne ca am vazut porcarii!"

#8
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
O fi avand asta http://en.m.wikipedi...polar_disorder. Nu bag mana in foc pentru ca nu sunt psihiatru.

#9
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Daca ai de castigat, eu zic sa suporti situatia. Nu stiu cati ani ai, daca ai un servici acolo sau daca ai de gand sa iti cauti, etc. Nici nu ai zis motivul pentru care stai acolo si cat intentionai de fapt sa stai?
Eu zic sa ramai, ai mult mai multe sanse acolo, ai sansa la o viata mai buna, iar din moment ce te-ai pus pe picioare, esti liber sa-ti cauti chirie. Gandestete ca nu platesti chirie, practic, sa o luam altfel, in loc sa platesti 500 euro / luna chiria, trebuie sa suporti 2 ore / zi o discutie ... Daca matusa ta vrea pe cineva cu care sa vorbeasca despre orice are ea chef, si ii dispusa sa ofere cazare moca...m-ar tenta o excursie la Viena :) (glumeam).

SIncer, eu de cat sa suport toti analfabetii pentru cateva milioane pe luna....mai degraba as suporta-o pe o matusa nebuna !

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,582
  • Înscris: 30.10.2003
E ceva neregula cu toata povestea asta, atat ca matusa e virgina cat si ca initiatorul a observat acest lucru.

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postbreakingbad, on 15 martie 2014 - 21:40, said:

Buna.. Intrebarea mea este ce credeti ca este neinregula cu ea?
Buna... Raspunsul meu este ca nu neaparat la ea este ceva in neregula.
Vrei s-o mostenesti? Daca a trait linistita asa pana acum, de ce n-o lasi in pace sa-si vada de viata ei in continuare?

#12
breakingbad

breakingbad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.06.2012
Ti se pare o viata linistita sa plangi o data la 2 ore... sa te crizezi si dupa sa ti ceri iertare si dupa sa langi iarasi? Zilnic?

#13
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Daca chiar te intereseaza atat de mult situatia ei, normal ar trebuii sa contactezi autoritatile.

Ai 100% un interes ;).

Edited by Sempiternal, 16 March 2014 - 10:48.


#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
nu-i mai cere sa semneze testamentul din doua in doua ore, zilnic, ai si tu putina rabdare, ia-o mai rar la inceput.
Dar la un consult medical privat,(platit de tine, bineinteles) nu te-ai gandit?
Nu aici pe forum vei rezolva problema.

Edited by myshyk, 16 March 2014 - 12:01.


#15
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View Postbreakingbad, on 15 martie 2014 - 21:40, said:

Buna. Am nevoie de niste informatii si apelez si la acest forum. De doua saptamani m am mutat in Viena la matusile mele. Locuiesc cu ele doua dar saptamana viitoare ma intorc acasa pentru ca nu pot trai cu ele. Una din ele cred ca este bolnava psihic si vreau sa va intreb daca stiti ce are si daca cumva exista vreo sansa ca boala ei sa fie ereditara. O sa va povestesc exact cum este, In primul rand este pocaita si foarte religioasa nu are niciun barbat in viata ei, are 47 de ani si cred ca este virgina. De multe ori ma gandeam ca aceste crize ale ei pe care le are sunt din cauza asta. Toata ziua vorbeste de Dumnezeu, incepe sa se roage si dupa 2 minute incepe sa planga si sa si ceara iertare ca a pacatuit. Dupa aceea incepe sa si ceara iertare la oamenii din jur si explica cum Dumnezeu este tot pentru ea. Dupa aceea incepe si spune cat de mult isi iubeste mama si cum ea este totul pentru ea. Lucrurile acestea nu mi se par normale dar cat de cat le pot intelege ca a avut o copilarie mai furtunoasa si nu a putut sa se detaseze de mama ei si de aceea a ramas si virgina si nu are pe nimeni si isi gaseste linistea in Dumnezeu, Dar plange, rade, isi cere iertare, vorbeste urat, dupa iarasi plange, urla, zbiara, dupa rade, dupa plange, se roaga, urla, isi cere iertare and so on... Intrebarea mea este ce credeti ca este neinregula cu ea?
Are doua boli periculoase.
Una este schizofrenia ( se trateaza la balaceanca ,este cea care trateaza persoanele cu prieteni imaginari ).Unii ii zic religie ,altii indobitocire religioasa dar stintific este schizofrenie fara doar si poate.Este singura boala acceptata de societate,si jumate din populatia globului sufere de ea.
A doua este boala numita LAP.

View Postbreakingbad, on 15 martie 2014 - 21:59, said:

Sunt de doua saptamani. Oricum a fost si un test de rabdare. Stiti cum este sa incerce cineva sa va spele creierul vorbindu va 3 ore pe zi despre Dumnezeu si voi sa nu puteti zice nimic din bun simt si din frica sa nu ajungeti pe strada? Fuuuck. Este matusa mea si face parte din familia mea dar eu fuuug si nu cred ca vreau sa o mai vad vreodata. Asa ca sa va amuzati si voi. Era la televizor o reclama in care a aparut o femeie in lenjerie intima. La care ea "Iarta ma Doamne ca am vazut porcarii!"
Eu aduceam in casa cateva joint-uri ,cateva curve si le alergam prin casa in ..... goala.Pe urma o rugam sa-l roage pe Dumnezeu sa le alunge din casa ca eu nu pot:)

#16
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostCarapicho, on 16 martie 2014 - 17:09, said:

Eu aduceam in casa cateva joint-uri ,cateva curve si le alergam prin casa in ..... goala.Pe urma o rugam sa-l roage pe Dumnezeu sa le alunge din casa ca eu nu pot:)
Eu cred ca matusa le scotea curvareala din cap si faceau din ele niste doamne care merg la biserica sa se pocaiasca :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate