Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Imi e frica sa nu devin prea slaba

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Alexandra59

Alexandra59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.02.2014
Buna..deci, sunt ingrozita de idea de a deveni prea slaba si de asemenea ma si autosabotez, din cauza ca usunt usor ingfluentabila si poate iau totul prea ad-litteram..sunt infrozita cde aceasta idee probabil din cauza ca eram f slaba si rudele obisnuiau sa imi spuna : “vai, esti prea slaba, esti bolnava? Ai cearcane, esti palida” etc si acum tot continui sa ma stresez pe tema asta. Citesc peste tot : « stresul e negativ, nu te mai stresa, stresul te face urata, slaba, nu e bun » etc si din moment ce stiu toate astea simt ca nu pot sa il opresc, ma simt incontinuu stresata si agitata…mai ales cand fac exercitii sa ma tonific si am insonii sau ma simt stresata deoarece tot asa, am citit ca stresul si lipsa de somn nu sunt bune daca faci sport…de ce tot continui sa ma auto-sabotez…e din cauza comentriilor altora, stima de sine scazuta ? nu mi dau seama




#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Pentru ca te gandesti numai la asta.
Ia gaseste-ti o ocupatie mai istovitoare cand ajungi acasa sa dormi bustean sa vezi ce-ti mai arde sa te gandesti la cat de slaba si pricajita esti.

#3
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
problema ta este ca: faci ce vor altii, si nu ce-ti place tie.......simte-te bine in pielea ta.....asa cum esti....da-i in p___ masii pe restul....

Edited by cephalophodes, 10 March 2014 - 23:04.


#4
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Solutia este sa devii un pic mai puternica, sa nu-ti pese de cei din jur, sa te simti bine in pielea ta, sa incerci sa ai mai multa incredere in tine.Sportul este foarte bun, continua sa faci sport, dar incearca sa-ti eliberezi mintea atunci cand faci sport, incearca sa uiti toate probleme si tot stresul, incearca sa te eliberezi si o sa vezi ca o sa-ti fie mai bine.Distreaza-te cu prietenii sau chiar singura, cauta-ti o pasiune, ceva care-ti place tie sa faci foarte mult si fa-o, fara sa-ti pese de ce crede lumea.

Cred ca problema ta este ca ai self esteem-ul foarte scazut, ce varsta ai de te confrunti cu asemenea probleme ?

#5
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014

View Postcephalophodes, on 10 martie 2014 - 23:03, said:

problema ta este ca: faci ce vor altii, si nu ce-ti place tie.......simte-te bine in pielea ta.....asa cum esti....da-i in p___ masii pe restul....
Mai bine nu puteam s-o spun.

#6
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011
Nu știu cum vi se pare vouă dar textul ăsta e cam tras de "păr". Greșelile gramaticale  parcã sunt intenționat plasate...așa și cu mesajul...

Edited by DiaboliKa, 10 March 2014 - 23:17.


#7
3rd_time

3rd_time

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 24.02.2014

View PostAlexandra59, on 10 martie 2014 - 22:54, said:

nu mi dau seama

lipsa sex
sau plictiseala
sau personalitate multipla
sau lucrare de disertatie

Edited by 3rd_time, 10 March 2014 - 23:25.


#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

View PostAlexandra59, on 10 martie 2014 - 22:54, said:

Buna..deci, sunt ingrozita de idea de a deveni prea slaba si de asemenea ma si autosabotez, din cauza ca usunt usor ingfluentabila si poate iau totul prea ad-litteram..sunt infrozita cde aceasta idee probabil din cauza ca eram f slaba si rudele obisnuiau sa imi spuna : “vai, esti prea slaba, esti bolnava? Ai cearcane, esti palida” etc si acum tot continui sa ma stresez pe tema asta. Citesc peste tot : « stresul e negativ, nu te mai stresa, stresul te face urata, slaba, nu e bun » etc si din moment ce stiu toate astea simt ca nu pot sa il opresc, ma simt incontinuu stresata si agitata…mai ales cand fac exercitii sa ma tonific si am insonii sau ma simt stresata deoarece tot asa, am citit ca stresul si lipsa de somn nu sunt bune daca faci sport…de ce tot continui sa ma auto-sabotez…e din cauza comentriilor altora, stima de sine scazuta ? nu mi dau seama



Prietenul ce spune?

#9
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
nu exista

#10
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.01.2014
Du-te la doctor.

#11
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
Draga mea in cazul in care nu esti bolnava, nu ai bulimie sau ceva in genul esti destul de normala, problema ta este ca iti pasa prea mult de ce cred altii, iesi cu prietenul in oras, mutate la el, oricum asta este tot ce conteaza, daca prietenului/iubitului tau ii place cum arati restul, nu conteaza, doar nu o sa traiesti cu ai tai in casa pana la pensie.
Fii independenta,  fii libera lasa parerile altora.

#12
Alexandra59

Alexandra59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.02.2014
da....gata n o sa ma mai iau in seama parerile altora....sunt prea sensibila

si am o avut si o dezamagire in dragoste destul de recent...oricum eram certata cu el el demult...ba ii faceam eu faze naspa lui, ba el mie, ne tot razbunam unul pe altul

View Post3rd_time, on 10 martie 2014 - 23:23, said:

lipsa sex
sau plictiseala
sau personalitate multipla
sau lucrare de disertatie

toate....adica aia cu personalitatea multipla nuj ce...am citit in zodiac ca as avea o din cauza zodiei pesti

Edited by Alexandra59, 11 March 2014 - 00:52.


#13
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostAlexandra59, on 10 martie 2014 - 22:54, said:

Buna..deci, sunt ingrozita de idea de a deveni prea slaba si de asemenea ma si autosabotez, din cauza ca usunt usor ingfluentabila si poate iau totul prea ad-litteram..sunt infrozita cde aceasta idee probabil din cauza ca eram f slaba si rudele obisnuiau sa imi spuna : “vai, esti prea slaba, esti bolnava? Ai cearcane, esti palida” etc si acum tot continui sa ma stresez pe tema asta. Citesc peste tot : « stresul e negativ, nu te mai stresa, stresul te face urata, slaba, nu e bun » etc si din moment ce stiu toate astea simt ca nu pot sa il opresc, ma simt incontinuu stresata si agitata…mai ales cand fac exercitii sa ma tonific si am insonii sau ma simt stresata deoarece tot asa, am citit ca stresul si lipsa de somn nu sunt bune daca faci sport…de ce tot continui sa ma auto-sabotez…e din cauza comentriilor altora, stima de sine scazuta ? nu mi dau seama

Mie imi plac la nebunie cele slabe. Stii... e plina lumea de grase
Tu sa te simti bine in pielea ta, chiar daca ai 40 de kg!
Nu te mai stresa degeaba, eventual schimba-ti anturajul. Cine te place, te place si asa.

View Postcephalophodes, on 10 martie 2014 - 23:03, said:

problema ta este ca: faci ce vor altii, si nu ce-ti place tie.......simte-te bine in pielea ta.....asa cum esti....da-i in p___ masii pe restul....

Asa zic si eu!

#14
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Pune o poza sa vedem si noi daca esti prea slaba

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate