Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Antenele ar putea ieși de la U.P.C. din data de 18.03.2014 și a rămas un simplu zvon.

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#109
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Problema e alta, fiind Must-Carry, Intact avea obligația să le dea astfel de Receptoare Gratis, fără nici un cost. U.P.C., R.C.S. etc., nu au obligația să investească în aparatură pt. recepționarea posturilor Must-Carry.

#110
1Adrian

1Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2014

View Postalfa_alfa, on 12 martie 2014 - 11:16, said:

Problema e alta, fiind Must-Carry, Intact avea obligația să le dea astfel de Receptoare Gratis, fără nici un cost. U.P.C., R.C.S. etc., nu au obligația să investească în aparatură pt. recepționarea posturilor Must-Carry.
Asta inseamna ca orice giumbix vrea sa-si faca o firma de cablu intinde 2 sirme pe stilpi , emite facturi si primeste receptoare gratis de la televiziuni?Posted Image

#111
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013

View Postbogdan_popescu, on 11 martie 2014 - 23:24, said:

Si cand se vor desfiinta/vor fi inchise antenele la cine va mai mutati? Posted Image

Motivul pentru care ma mut nu ine neaparat de antene ci de grila in general, numar programe HD -nu am cumparat un televizor Full HD ca sa vad la rezolutie SD . cat despre antene mi se pare in continuare o ipocrizie , sa invoci lipsa receptoareleor  dar sa introduci in lista programe gen Nasul TV , Inedit si Neptun TV, Speranta, Trinitas, TVH 2.0  care sunt tot MustCarry. daca UPC dovedeste ca aceste programe invocate anterior au pus la dispozitie gratuit STB atunci la fel sa faca si Intact dar pana atunci UPC nu face altceva decat sa caute nod in papura.

#112
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postjoseph_lacroix, on 12 martie 2014 - 16:02, said:

...dar sa introduci in lista programe gen Nasul TV , Inedit si Neptun TV, Speranta, Trinitas, TVH 2.0  care sunt tot MustCarry. daca UPC dovedeste ca aceste programe invocate anterior au pus la dispozitie gratuit STB atunci la fel sa faca si Intact dar pana atunci UPC nu face altceva decat sa caute nod in papura.
Da canalele enumerate de tine au ciuma sau de ce le enumeri ca pe niste panarame de canale?
Le-ai verificat tu si au trecut la DVB-s2 cumva?
Era un serviciu online care a cerut acordul Speranta TV si l-a primit imediat si i-au dat si STB

View Post1Adrian, on 12 martie 2014 - 14:21, said:

Asta inseamna ca orice giumbix vrea sa-si faca o firma de cablu intinde 2 sirme pe stilpi , emite facturi si primeste receptoare gratis de la televiziuni?Posted Image
Daca vrea sa fie in grila aduce STB-ul, un STB profesional DVB-S2 cum s-a mai spus nu costa cat un STB de uz casnic, daca pana la urma i baga upc antenele fara sa primeasca stb ar trebui sa cumpere un stb cel mai varza din China care sa li se blocheze mai mult seara asa pe la 6-7 si sa stea asa cu imaginea blocata pana primeste sesizare de la cineva, si a doua zi iar, si tot asa pana se hotarasc antenele sa aduca ei STB

Edited by bogdan_popescu, 12 March 2014 - 16:37.


#113
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013

View Postbogdan_popescu, on 12 martie 2014 - 16:36, said:

Da canalele enumerate de tine au ciuma sau de ce le enumeri ca pe niste panarame de canale?
Le-ai verificat tu si au trecut la DVB-s2 cumva?
Era un serviciu online care a cerut acordul Speranta TV si l-a primit imediat si i-au dat si STB

Daca vrea sa fie in grila aduce STB-ul, un STB profesional DVB-S2 cum s-a mai spus nu costa cat un STB de uz casnic, daca pana la urma i baga upc antenele fara sa primeasca stb ar trebui sa cumpere un stb cel mai varza din China care sa li se blocheze mai mult seara asa pe la 6-7 si sa stea asa cu imaginea blocata pana primeste sesizare de la cineva, si a doua zi iar, si tot asa pana se hotarasc antenele sa aduca ei STB


Unitatea de masura a performantelor/calitatii unui canal este ratingul, atata timp cat conditiile comerciale sunt aceleasi, ba mai mult intactul are rating mai mare mi se pare normal sa beneficieze de aceleasi conditii.

#114
1Adrian

1Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2014

View Postbogdan_popescu, on 12 martie 2014 - 16:36, said:

Da canalele enumerate de tine au ciuma sau de ce le enumeri ca pe niste panarame de canale?
Le-ai verificat tu si au trecut la DVB-s2 cumva?
Era un serviciu online care a cerut acordul Speranta TV si l-a primit imediat si i-au dat si STB

Daca vrea sa fie in grila aduce STB-ul, un STB profesional DVB-S2 cum s-a mai spus nu costa cat un STB de uz casnic, daca pana la urma i baga upc antenele fara sa primeasca stb ar trebui sa cumpere un stb cel mai varza din China care sa li se blocheze mai mult seara asa pe la 6-7 si sa stea asa cu imaginea blocata pana primeste sesizare de la cineva, si a doua zi iar, si tot asa pana se hotarasc antenele sa aduca ei STB
Tvr ,Etno si MediaPro au dus cumva STB-ul ?Posted Image

#115
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post1Adrian, on 12 martie 2014 - 17:57, said:

Tvr ,Etno si MediaPro au dus cumva STB-ul ?Posted Image

Etno TV. și MediaPro nu au obligația asta fiindcă nu sunt Must-Carry!

TV.R., da! Și dacă nu mă înșel, a livrat la toți operatorii.

Până la urmă chiria per S.T.B.-ul dat de Intact, poate fi considerată ca o taxă de Retransmisie, adică un joc murdar al lui Felix.

#116
1Adrian

1Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2014

View Postalfa_alfa, on 12 martie 2014 - 20:07, said:


Etno TV. și MediaPro nu au obligația asta fiindcă nu sunt Must-Carry!

TV.R., da! Și dacă nu mă înșel, a livrat la toți operatorii.

Până la urmă chiria per S.T.B.-ul dat de Intact, poate fi considerată ca o taxă de Retransmisie, adică un joc murdar al lui Felix.
MediaPro este Must-Carry ! Infoormeazate !

#117
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Post1Adrian, on 12 martie 2014 - 23:42, said:

MediaPro este Must-Carry ! Infoormeazate !

E pe dracu, au iesit anu trecut. Daca nu stii sigur taci.

#118
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
nu am auzit de canalul asta de care vorbesti! daca te referi la alde Pro TV etc.  ca ar fi in must carry, mergi de-ti mai fa temele si te asteptam inapoi!

#119
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,422
  • Înscris: 04.08.2010
Azi-noapte la ora 2:00 toate Antenele erau codate pe RCS Digital. Oare vom avea parte de o "mică surpriză" din 18 martie? Posted Image Posted Image

Edited by Cipry7, 15 March 2014 - 10:02.


#120
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil făceau teste în H.264 / Conax, și de aceea să nu fi funcționat la acea oră.

#121
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Post1Adrian, on 15 martie 2014 - 16:49, said:

....
Am impresia ca tu lucrezi la Antena 3, altfel nu inteleg de unde atata inversunare?

#122
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View PostCipry7, on 15 martie 2014 - 09:59, said:

Azi-noapte la ora 2:00 toate Antenele erau codate pe RCS Digital. Oare vom avea parte de o "mică surpriză" din 18 martie? Posted Image Posted Image

Să Dea Domnul!Posted Image

#123
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu unul nu mă uit deloc la așa-zisele Lidere de Audiență: Pro TV., Antena 1, Acasă TV., Kanal D. RO., etc..

Personal, prefer cele Internaționale (Inclusiv și cele de Știri, gen Euronews, B.B.C. World News), de Muzică, Documentare și Animații, puțin și de Seriale / Filme. La cele Românești, doar LOOK TV. și DIGI 24.

Edited by alfa_alfa, 15 March 2014 - 18:42.


#124
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Post1Adrian, on 15 martie 2014 - 19:02, said:

Doar A3 !
Am zis eu bine mai devreme ca matale lucrezi acolo dar nu vrei sa recunosti. :)

#125
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
E Gâdea...Posted Image

#126
1Adrian

1Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2014

View Posttudor75, on 15 martie 2014 - 19:15, said:

Am zis eu bine mai devreme ca matale lucrezi acolo dar nu vrei sa recunosti. Posted Image
Daca A3 emite din Fagaras (jud.Brasov) AI DREPTATE ! Eu doar constat ca Focussat mi-a scos antenele si RCS-RDS a bagat un sistem de bruuiaj  in localitatea mea in analogic (se mai prinde doar TVR B1 si Pro Tv !) iar satelitar va trebui sa schimb operatorul !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate