Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nevoia de socializare - boala sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Eu zic sa fi fericit ca nu ai nevoie de prieteni cu tot ce implica ei, cheltui mai putin.

View PostParty_Bot, on 02 martie 2014 - 18:11, said:

Renunta o luna la calculator, mobil si televizor, vezi ce se intampla.
Sau mai bine nu, risti sa agravezi situatia.

#20
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010
Tot ce conteaza e ca te simti bine asa,daca nu era asa,atunci era alta treaba!

#21
ladybug2

ladybug2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2014
multi au problema asta insa nu sunt suficienti de sinceri cu ei insisi. si totusi, o partenera nu mai are ce sa iti ofere? poate obtii ceva daca iti schimbi asteptarile sau renunti la ele

#22
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
te vei plafona.

#23
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009

View Postladybug2, on 02 martie 2014 - 19:48, said:

multi au problema asta insa nu sunt suficienti de sinceri cu ei insisi. si totusi, o partenera nu mai are ce sa iti ofere? poate obtii ceva daca iti schimbi asteptarile sau renunti la ele

nu vreau sa intru in subiect, dar de ce sa imi schimb asteptarile, sau chiar sa renunt la ele? :) .. din ce vad in societatea noastra, incepe sa fie din ce in ce mai evident "dublu standard" , barbatii cat mai perfectii, femeile cat mai im-perfecte. Nu am nevoie de o femeie, am nevoie fizica de sex, dar dragostea si  restul e doar o iluzie ( pentru mine )..

Ca sa ma intelegi, prespun ca esti femeie, dupa nic, ce ii poti oferii un barbat care isi face singur curat , mancare, si castiga si bani frumosi pe deasupra. Nu ma vad in postura de tata, deci un copil nu e atu la "negociere" . Pentru mine o relatie acum, inseamna doar sa muncesc sa primesc ceea ce primesc contra cost de la prostituate. Si intr-o relatie ai acces doar la un fel de mancare, cand platesti mananci in functie de pofta :)

O amica imi zicea: Life is like a penis -- simple, relaxed, and hanging loose.It's women who make it hard !! "

#24
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Posttaosil, on 02 martie 2014 - 19:56, said:


nu vreau sa intru in subiect, dar de ce sa imi schimb asteptarile, sau chiar sa renunt la ele? Posted Image .. din ce vad in societatea noastra, incepe sa fie din ce in ce mai evident "dublu standard" , barbatii cat mai perfectii, femeile cat mai im-perfecte. Nu am nevoie de o femeie, am nevoie fizica de sex, dar dragostea si  restul e doar o iluzie ( pentru mine )..

Ca sa ma intelegi, prespun ca esti femeie, dupa nic, ce ii poti oferii un barbat care isi face singur curat , mancare, si castiga si bani frumosi pe deasupra. Nu ma vad in postura de tata, deci un copil nu e atu la "negociere" . Pentru mine o relatie acum, inseamna doar sa muncesc sa primesc ceea ce primesc contra cost de la prostituate. Si intr-o relatie ai acces doar la un fel de mancare, cand platesti mananci in functie de pofta Posted Image

O amica imi zicea: Life is like a penis -- simple, relaxed, and hanging loose.It's women who make it hard !! "

Ma amuza ceea ce zici, insa pe undeva ai si tu dreptatea ta iti e bine asa, practic oferi raspuns la orice ti se zice pe aici deci iti e bine asa, ce vrei sa arati de fapt? Ca esti nemuritor si rece? :D

#25
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Nu, scuze daca am dat impresia asta.Sunt destul de satul sa aud raspunsul peste tot ca o femeie e solutia pentru mine, si ma grabesc sa dau raspunsuri.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sigur nu-ti plac si barbatii?

#27
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Posttaosil, on 02 martie 2014 - 20:17, said:

Nu, scuze daca am dat impresia asta.Sunt destul de satul sa aud raspunsul peste tot ca o femeie e solutia pentru mine, si ma grabesc sa dau raspunsuri.

Probabil ca nu mai ai nevoie sa ti se zica ce sa faci sau cum sa faci, pentru ca daca ti se zice ceva zici ca ai mai auzit asa ceva si esti satul. Le stii pe toate si esti sigur de toate atunci nu inteleg ce rost mai are acest subiect, iti e frica sa nu fii deplasat? :) Stai linistit ca aia care sunt nu isi dau seama de acest lucru sau ca ar putea fi asa, deci in cel mai rau caz te plictisesti si ai ridicat o problema, poate mai vorbeste si cu tine cineva.

#28
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
@yseult nu imi plac barbatii, dar nu am nimic cu gay. In dormitor fiecare face ce pofteste.
@marius.. mi-am cerut scuze ca incerc sa fiu fair de toti, chiar de e un forum unde suntem anonimi. Da sunt destul de plin de mine, cred ca stiu multe, insa tot timpul mai pot invata. Topicul l-am deschis sa vad ce cred si altii, pana la urma pentru asta e un forum..

Edited by taosil, 02 March 2014 - 20:27.


#29
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Niste alcool si sa vezi ce te binedispui :D

#30
Sylvi3

Sylvi3

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 219
  • Înscris: 17.11.2013

View PostLost_in_the_Ozone, on 02 martie 2014 - 19:06, said:

  
De ce?
De ce nu?

Edited by Sylvi3, 03 March 2014 - 00:30.


#31
Lost_in_the_Ozone

Lost_in_the_Ozone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 08.10.2007

View PostSylvi3, on 03 martie 2014 - 00:30, said:

De ce nu?

Na raspuns. Pai tu ai zis ca e o problema, tu trebuie sa zici de ce e o problema, daca nu e o problema atunci nu trebuie sa argumentezi. Omu' vrea sex fara batai de cap si plateste pt. el, care e problema?

#32
Sylvi3

Sylvi3

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 219
  • Înscris: 17.11.2013

View PostLost_in_the_Ozone, on 03 martie 2014 - 00:54, said:

Na raspuns. Pai tu ai zis ca e o problema, tu trebuie sa zici de ce e o problema, daca nu e o problema atunci nu trebuie sa argumentezi. Omu' vrea sex fara batai de cap si plateste pt. el, care e problema?
1. Corect se scrie n-a raspuns.
2. Nu e normal sa afirmi ca relatiile sunt o pierdere de timp si sa apelezi apoi la prostituate. Daca tie ti se pare normal atunci esti la fel ca el.
3. Nevoia de socializare e foarte normala, da omu asta cred ca are un IQ prea mic ca sa-si dea seama. Unde dracu ai mai auzit ca nevoia de socializare poate fi considerata drept boala?

Edited by Sylvi3, 03 March 2014 - 01:17.


#33
Lost_in_the_Ozone

Lost_in_the_Ozone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 08.10.2007

View PostSylvi3, on 03 martie 2014 - 01:14, said:

1. Corect se scrie n-a raspuns.
2. Nu e normal sa afirmi ca relatiile sunt o pierdere de timp si sa apelezi apoi la prostituate. Daca tie ti se pare normal atunci esti la fel ca el.
3. Nevoia de socializare e foarte normala, da omu asta cred ca are un IQ prea mic ca sa-si dea seama. Unde dracu ai mai auzit ca nevoia de socializare poate fi considerata drept boala?

1. grammar nazi
2. Iti place sa etichetezi lumea vad.Daca nu ma deranjeaza ce face el nu inseamna ca si eu as face la fel sau ca sunt la fel. Oamenii sunt diferiti, daca el nu are satisfactii dintr-o relatie de lunga durata asta e. Care e problema daca isi satisface o nevoie fiziologica apeland la o prostituata?  
3. Da,nevoia de socializare e foarte normala, numai ca initiatorul nu mai are nevoia asta, Daca se simte bine asa, zice ca nu e deprimat nu e nici o problema.

#34
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ce faci daca pica netul si telefonul vreo 2 ani?

#35
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Lost_in_the_one mersi ca imi iei partea, dar e ok. Sylvi3 e ca 90% din populatie, ce nu intelege sau e diferit de cum a fost el / ea crescut automat e gresit. Nu toti pot privi din afara cutiei.
  Iar legat de IQ, daca consideri ca al tau e mai mare, ni-l putem compara oricand. Dar sa ounem si un mic pariu pe bani, ce zici 5000 roni?
Sau suferi ca nu iti permiti sa platesti prostituate ? ;)
Daca pica 2 ani tv si net probabil e o problema globala, oriun razboi etc... nu asta ar mai prioritar, ci cum sa supravetuiesc.

Edited by taosil, 03 March 2014 - 06:59.


#36
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
Toate lucrurile în viata își au vremea lor, însuratul îsi are vremea lui, copilaria îsi are vremea ei, adolescenta îsi are vremea ei, batrânețea îsi are vremea ei.

Problema ta ( sunt în acelasi caz ca al tau ) e că nea/ti-a trecut vremea însuratoarei si acum ne descurcam pe cont propriu. Nu mai vedem / gandim la fel ca la 20 ~ 21 ani.
Asta e toată problema.

Totuși nu e bine ca omul să fie singur.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate