Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Instalare soft-uri care nu apar

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
laur_vd

laur_vd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.01.2009
Am instalat un soft pentru defragmentare, totul a decurs normal numai ca nu imi apare iconita e ca si inexistent. Am vrut sa fac update la KMPlayer la fel ... in final e tot versiunea veche. Yahoomessenger nici macar nu a vrut sa se instaleze.
Mentionez ca am Vista... totul s-aintamplat dintr-o data, nu am umblat pe nicaieri.

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Ce soft ai incercat sa folosesti ?
Foloseste o solutie de devirusare dr web cureit , bitdefender , etc .

Edited by tidicristi, 18 February 2014 - 08:04.


#3
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Cel mai probabil esti virusat, fa-ti un scan cu malwarebytes, pentru inceput, apoi pune un antivirus, exista solutii free, cat si platite, tu alegi.

#4
laur_vd

laur_vd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.01.2009
Am de foarte mult timp Avast versiunea free.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Mai tii minte ce soft ai folosit? Te intreb ca sa cautam pe google sa vedem daca e un soft legitim, sau un virus.
Iar ca informatie de viitor, de la Windows Vista in sus nu mai ai nevoie sa te legi la cap cu defragmentarea, fiindca se ocupa de asta sistemul de operare fara sa fii nevoit sa intervii manual. Nu mai e nevoie sa folosesti cine stie ce softuri obscure pentru defragmentat PC-ul si nici macar utilitarul sistemului de operare.

Edited by Hider141, 18 February 2014 - 08:57.


#6
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

View Postlaur_vd, on 18 februarie 2014 - 08:26, said:

Am de foarte mult timp Avast versiunea free.

Fa-ti totusi o scanare cu Malwarebytes si vezi ce rezultat obtii, daca nu, un format total ar trebuis a rezolve problema, in final cred ca acolo ar trebui sa te indrepti.Si cum a spus si Hider141,nu mai ai nevoie deloc de defragmentare de la vista in sus, eu de la windows xp nu am mai avut treaba cu defragmentarea, OS-ul isi face treaba de minune fara ca eu sa intervin.

#7
laur_vd

laur_vd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.01.2009
O sa incerc cu niste scanari... deocamdata nu am acces la laptop, peste cateva zile si va spun ce am rezolvat. Sper sa nu trebuiasca sa reinstalez Windows-ul.

#8
laur_vd

laur_vd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.01.2009
Am scanat cu malware (s-a instalat fara probleme) si nu a gasit nimic... sa incerc sa reinstalez din nou soft-urile pe care le vroiam km player, Skype...

#9
laur_vd

laur_vd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.01.2009
Mda... voi trece pe W7...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate