Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Incarcare subtitrari Pt Tv LG 32CS460-ZA

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
udar65

udar65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2007
Am o rugaminte ...nu ma ajuta cineva cu o indrumare ....un tutorial pt. a pute incarca subtitrarea la filme pt acest tip de Tv LG 32CS460-ZA .
Ori ce am facut nu pot sa incarc sub. si pace , am pus :*.smi, *.srt, *.sub*.ass, *.ssa, *.txt*.psbX,SUB.ts, .trp, .tp, .mts, .m2ts...nimic....Posted Image
Multumesc.Posted Image

#2
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Daca Tv-ul are player incorporat subtitrarea trebuie sa aiba EXACT acelasi nume ca si filmul / container mkv, iar extensia .srt. Cel putin la Samsungurile mele asa merge (D 5000 si F 5000)
Atentie mare la literele mari si mici!

Ex: Avatar.1080.Fl.mkv
  Avatar.1080.Fl.srt

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,042
  • Înscris: 28.10.2006
Poti sa schimbi extensia in ce vrei tu, daca subtitrarea nu are EXACT acelasi nume cu filmul si daca nu e CU ADEVARAT o subtitrare de tip .srt, in veci nu o va incarca TV-ul.
Si o va incarca DOAR DACA este specificat in manual ca POATE reda subtitrari externe!

DAR, din ce am citit eu despre acest TV, NU REDA SUBTITRARI LA FILME DE PE USB(stick sau HDD). Poate ma inselPosted Image

RTFM!

Edited by viceroy56, 17 February 2014 - 19:45.


#4
udar65

udar65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2007

View Postviceroy56, on 17 februarie 2014 - 19:35, said:

Poti sa schimbi extensia in ce vrei tu, daca subtitrarea nu are EXACT acelasi nume cu filmul si daca nu e CU ADEVARAT o subtitrare de tip .srt, in veci nu o va incarca TV-ul.
Si o va incarca DOAR DACA este specificat in manual ca POATE reda subtitrari externe!

DAR, din ce am citit eu despre acest TV, NU REDA SUBTITRARI LA FILME DE PE USB(stick sau HDD). Poate ma inselPosted Image

RTFM!





Fişiere acceptate ca Suport propriu




Viteză maximă de transfer de date:



20 Mbps (megabiţi pe secundă)



Formate de subtitrări externe acceptate:



*.smi, *.srt, *.sub (MicroDVD, SubViewer 1,0/2,0), *.ass, *.ssa, *.txt (TMPlayer),

*.psb (PowerDivX)



Formate de subtitrări interne acceptate:



XSUB (acceptă subtitrări interne generate de DivX6

#5
udar65

udar65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2007
Scuze....Fisiere acceptate ca support propiu : Viteza maxima de transfer de date 20 mg pe sec..
  Formate de subtitrari externe acceptate :smi ,srt, sub , Micro dvd Sum Viewer 1.0 /2.0 ass ,ssa ,txt Tmplayer, psb PowerDivx .
  Formate de subtitrari interne acceptate :xsub accepta subtitrari interne generate de Divx6.

Le-am luat din cartea tehnica a Tv. dar tot nu reusesc sa pun Sub. adica oricum am incercat tot nu I-mi ia Sub.

















:

#6
SpargatorulDeVise

SpargatorulDeVise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 03.07.2009

View Postudar65, on 18 februarie 2014 - 07:16, said:

Scuze....Fisiere acceptate ca support propiu : Viteza maxima de transfer de date 20 mg pe sec..
  Formate de subtitrari externe acceptate :smi ,srt, sub , Micro dvd Sum Viewer 1.0 /2.0 ass ,ssa ,txt Tmplayer, psb PowerDivx .
  Formate de subtitrari interne acceptate :xsub accepta subtitrari interne generate de Divx6.

Le-am luat din cartea tehnica a Tv. dar tot nu reusesc sa pun Sub. adica oricum am incercat tot nu I-mi ia Sub.

Din din fisere video .avi si subtitrari .srt  poti crea fisiere .divx pe care le pui pe un stick usb , il introduci in tv si le va rula.
Da. Denumirea fiserelor  avi si a subtitrarilor trebuie sa fie identica . Numai terminatia difera
http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

http://www.calcitapp...AVIAddXSubs.php


...........................................................................................................................................................................................................

De ce trebuie sa ocupi aproape o pagina doar pentru o postare ? ?

Edited by SpargatorulDeVise, 18 February 2014 - 16:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate