Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Art Residence Popesti Leordeni

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 ilestan, on 18 februarie 2015 - 16:20, said:

Cu siguranta. La fel ca in apartamentele comuniste, nu?
Ce bine ca nu stai intr-un apartament in Popesti facut din pet-uri de bere! Posted Image
Fereasca Sfantul sa ajung vreodata sa locuiesc pe acolo !!!

#20
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Sa ramai sanatos! Eu locuiesc si imi place zona!

#21
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 Frankie, on 18 februarie 2015 - 15:54, said:

Pt ca am vazut cu ochii mei cum se pun caramizile la 5cm distanta, se folosesc caramizi sparte, pet-uri de bere si toate resturile.
Zi-mi si mie te rog ce infrastructura exista, ai auzit si tu placa aia ca se va asfalta in cateva luni? Placa pe care ti-o pun agentii si "dezvoltatorii" de aproape 10 ani.
Am fost Sambata trecuta prin zona cu un prieten sa vada toate blocurile apoi m-am dus cu masina direct la service sa schimb bieletele antiruliu si capetele de bara.

Ca prietenul respectiv s-a speriat si n-o sa mai calce prin mocirla aia in viata lui, este partea a 2-a.

PS: la unul dintre blocuri, plafonul dintre etaje avea MAXIM 7-8 cm grosime, dar cam la toate am vazut la fel, nu am avut interesul sa studiez toate detaliile de constructie. Iti dai seama ca auzi tot de la vecini prin asa plafon.
Mai pe scurt, e jale mare ce-i acolo.
banuiesc ca daca ai vazut un perete cu caramizi sparte si pet-uri de bere sau suc ai facut si tu o poza ca sa ne convingem???
sau macar sa ne spui in care bloc ai vazut asta ????

#22
cretiu_ionut

cretiu_ionut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2015
Frankie....... Suntem de acord cu tine ca ceea ce se intampla pe drumul fermei nu prea are legatura cu ceea ce se intampla in tarile civilizate. Tin sa te anunt, daca nu stiai, ca aproape nicaieri in aceasta tara nu se respecta ceea ce ar trebui sa se respecte. Te-ai gandit cumva ca cei care isi cumpara apartamente acolo, nu au de ales? Nu toate lumea isi permite sa cumpere apartamente la Cortina Residence langa Herastrau cu obiecte sanitare de Porscelanosa sau parchet de la Kahrs si usi interioare cu toc ascuns. Multi dintre cei care ne luam acolo suntem prizonierii faptului ca stam cu chirie, ca nu avem fonduri pentru achizitia cu banii jos, ca nu ne incadram la un credit sa ne luam intr-o zona mai buna...etc. Nu toti dezvoltatorii construiesc la fel si toata lumea spera ca primaria nu se gandeste doar la partea financiara si va investi si in infrastructura (drumuri, canalizare, trotuare, parculete). Noi, doar speram. Tie, succes sa te muti in casa visurilor tale, indiferent cum ti-o inchipui tu. Sanatate maxima.

#23
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 Bebe_miezu, on 18 februarie 2015 - 18:27, said:

banuiesc ca daca ai vazut un perete cu caramizi sparte si pet-uri de bere sau suc ai facut si tu o poza ca sa ne convingem???
sau macar sa ne spui in care bloc ai vazut asta ????
Daca eram implicat in mod direct in aceasta problema atunci faceam poze, insa eu doar mi-am zis o parere. Nu trebuie sa demonstrez nimic nimanui, daca vrei sa ma crezi bine, daca nu iarasi bine.
Mergi pe efectul placebo cum ca blocurile alea ar fi construite la perfectie.

pentru cretiu_ionut: nu zic ca trebuie sa-ti cumperi apartement in Herastrau cu finisaje super lux dar sunt de parere ca ai alternative mult mai bune la banii pe care-i dai pe mocirla aia din Popesti Leordeni.
Ganditi-va ca pana la urma sunt banii vostri, munca voastra, viitorul vostru si nu trebuie sa fiti naivi si sa va lasati pacaliti de niste samsari si speculanti.

Edited by Frankie, 18 February 2015 - 19:19.


#24
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Da, alternativa o reprezinta apartamentele comuniste vechi de 45-50 de ani, care dupa 20-30 de ani de platit credit, nu vor valora mai nimic!
Multi cauta apartamente noi tocmai din aceasta cauza, iar zona s-a dezvoltat datorita gurii de metrou. In maximum 2-3 ani chiar va fi o zona frumoasa, dupa ce vor disparea santierele din prezent.

 Frankie, on 18 februarie 2015 - 19:15, said:

.........mocirla aia din Popesti Leordeni.

.... mocirla aia din Militari Residence, din Bragadiru, din Prelungirea Ghencea? :)

Uite ca nu e mocirla nici acolo, nici aici. Acum 35 de ani oamenii umblau pe drumuri neasfaltate in Militari, intre timp Bucurestiul a evoluat si continua sa evolueze.

Edited by ilestan, 18 February 2015 - 19:20.


#25
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 Frankie, on 18 februarie 2015 - 19:15, said:

Daca eram implicat in mod direct in aceasta problema atunci faceam poze, insa eu doar mi-am zis o parere. Nu trebuie sa demonstrez nimic nimanui, daca vrei sa ma crezi bine, daca nu iarasi bine.
Mergi pe efectul placebo cum ca blocurile alea ar fi construite la perfectie.

pentru cretiu_ionut: nu zic ca trebuie sa-ti cumperi apartement in Herastrau cu finisaje super lux dar sunt de parere ca ai alternative mult mai bune la banii pe care-i dai pe mocirla aia din Popesti Leordeni.
Ganditi-va ca pana la urma sunt banii vostri, munca voastra, viitorul vostru si nu trebuie sa fiti naivi si sa va lasati pacaliti de niste samsari si speculanti.
adica tu ai vazut pet-urile in zid si nu ai facut o poza ...scuze dar asta era primul lucru pe care il faceam...
te poti uita pe forul la moon residence 2 , si acolo cineva a pozat caramizi sparte si multe altele. DAR A POZAT ...asa doar ca ai vz tu....

#26
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Nu toti sunt samsari si speculati, dimpotriva, gasesti dezvoltatori seriosi care chiar fac treaba buna.

#27
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
unde gasesti in bucuresti in blocurile vechi apartamente la pretul de aici?????
in colentina de exemplu sunt numai la 38 m de vanzare pe toate site-urile ,,,,,

cum sa iti iei un apartament cu 2 camere la 37 / 38 m???la acelasi pret aproape.

#28
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Plus ca blocul vechi...ramane vechi, iar vechimea isi spune cuvantul. Instalatii vechi, subsoluri inundate, ghene infecte, gandaci, mucegai, holuri vandalizate, fatade nevaruite cu zecile de ani (traiasca reabilitarile!), cine ar vrea asa ceva?!  Eu personal m-am saturat cu varf si indesat de blocurile vechi, sa nu mai aud de ele!

#29
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
crede-ma ca de vreo4 luni caut incontinuu prin toate zonele ,,mai ieftin ca aici nu gasesti, majoritatea cumparam prin prima casa si vrem rate cat mai mici sa nu ajungem in situatia de a nu mai plati rata dar avem o casa in dr taberei pe care o confisca banca.

 ilestan, on 18 februarie 2015 - 19:27, said:

Plus ca blocul vechi...ramane vechi, iar vechimea isi spune cuvantul. Instalatii vechi, subsoluri inundate, ghene infecte, gandaci, mucegai, holuri vandalizate, fatade nevaruite cu zecile de ani (traiasca reabilitarile!), cine ar vrea asa ceva?!  Eu personal m-am saturat cu varf si indesat de blocurile vechi, sa nu mai aud de ele!
TOTAL DE ACORD.

#30
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Bebe_miezu, un criteriu important pentru mine a fost apropierea de metrou, eu ajung foarte repede in zona centrala.
Daca esti putin atent, chiar gasesti ansambluri foarte ok in zona.

#31
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
si eu chiar daca lucrez ca sofer nu am masina personala ,,,iar sotia merge cu transportul incomun...in bucuresti esti mort fara metrou,,,si ratb merge bine dar nu ca metroul.

#32
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Eu am locuit in chirie in Drumul Taberei, transportul cu RATB este pur si simplu infernal!

Cu metroul ajung la serviciu mult mai repede si stiu ca nu intarzii, indiferent ca afara e ploaie, zapada, vant, canicula.

#33
cretiu_ionut

cretiu_ionut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2015
"pentru cretiu_ionut: nu zic ca trebuie sa-ti cumperi apartament in Herastrau cu finisaje super lux dar sunt de parere ca ai alternative mult mai bune la banii pe care-i dai pe mocirla aia din Popesti Leordeni.
Ganditi-va ca pana la urma sunt banii vostri, munca voastra, viitorul vostru si nu trebuie sa fiti naivi si sa va lasati pacaliti de niste samsari si speculanti."

frankie: da-ne o alternativa la aceeasi bani, zone mai bune si constructii de calitate. Ma repet, partial ai dreptate, multi le fac la voia intamplarii, dar nu tin sa generalizez. In acea zona, in acest moment nu sunt de acord ca sunt blocuri construite prea aproape...nici nu vad lumina zilei, cu mocirla care speram dupa terminarea stocului de parcele construibile va "seca" si cu faptul ca primaria, momentan, nu are si altceva in plan decat blocuri, blocuri.

#34
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
pe strada sf agnes acum 2 ani era un noroi infernal acum este asfalt si curat....unde este joy residence

#35
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Exact, s-au asfaltat destule strazi in zona si vor continua sa se asfalteze, este un proces absolut normal!
Nu au mai ramas foarte multe terenuri libere, asa ca santierele se vor termina si ele.

#36
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
si eu as vrea un ap in drumul taberei sau herastrau ...dar nu am bani de zonele astea.
la cum se construieste in popesti in zona asta de metrou in 3 ani maxim nu vor mai fi locuri de construit deci nu va mai avea de unde sa fie noroi.

credeti-ma ca am fost in acest week-en in zona fundeni sa ma uit la niste apartamente si am ramas socat de ce am vazut acolo,dar aste e pt un alt topic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate