Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Accese de furie si depresie severa.Va rog,un sfat!

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ba tocmai singura, pentru a se detasa total.

#20
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 TheQ, on 03 februarie 2014 - 23:05, said:

Nu,nu sunt nici grasa,nici nu am probleme fizice.

Deci ai prea puține probleme! Aici e problema! Ce deștept sunt... Posted Image

#21
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
De ce nu incep subiectele de genu, cu "Sunt baiat"? Sunt curios daca ar mai sari lumea in ajutorul lui. Asa, fata, 18 ani, trista, trebuie inveselita dom'le.
Cu riscul de a-mi lua avertisment, eu nu inghit povestea sfasietoare a unui utilizator inscris de o orar, nicio secunda.

#22
TheQ

TheQ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2014

 667, on 03 februarie 2014 - 23:10, said:


Ok, ce ti s-a intamplat la varsta aia?

Eram o fire retrasa,asa cum am devenit se pare si acum..Invatam foarte bine,dar eram imatura si nu ma puteam dezlipi de parinti.Am iesit,am cunoscut,am vazut ,am stat cu persoane mai mari de ani ca si mine,anturaje proaste care ma acceptau cu toate ca eu nu faceam nimic din ce faceau ei..dar pur si simplu simteam nevoia sa stau laga ei si  sa vad eu tot ce se intampla in cercurile alea.Am suferit ca orice copil prima dezamagire in dragoste si m-a marcat foarte tare,eu fiind o persoana extrem de orgolioasa si sensibila;era cat pe ce sa fiu violata,slava Domnului am scapat cu bine si mai multe chestii care acum par marunte,obisnuite,dar la timpul lor au insemnat mult pentru mine.

 michael-myers, on 03 februarie 2014 - 23:16, said:

Esti slabuta?Ai tate misto si un fizic placut?Vino la mine,te fac eu fericita.

I'll fuck the depression out of you Posted Image
Esti o gluma.De asta am devenit asa.Datorita superficialitatii asteia.

#23
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

 TheQ, on 03 februarie 2014 - 23:24, said:


[ http://treasure.diylol.com/uploads/post/image/619639/resized_jesus-says-meme-generator-build-a-bridge-and-get-over-it-aab5bc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

 TheQ, on 03 februarie 2014 - 22:43, said:

Salut!
Sunt o fata de 18 ani.Incepand de la varsta de 13-14 ani am suferit de depresie severa.Am consultat tot felul de psihologi(desi am fost mereu capabila si dispusa sa-mi rezolv singura problemele..am esuat) care fie spuneau ceva ce de fiecare data anticipam si pareau ca se amuza de situatia in care sunt,fie aveau preturi mari pe sedinta ..astfel incat am fost nevoita sa renunt.Am luat si pastile la indrumarea psihiatrului..insa pastilele ma faceau sa devin ori mai irascibila ori imi dadeau o stare de somnolenta..incat nu eram apta sa fac nimic toata ziua si ma chinuiam mereu cu lucruri simple.

Problema mea este ca urasc aproape tot ce ma inconjoara,am ajuns sa ma urasc pe mine..pentru ca stiu ca fac rau celor dragi uneori constient,deseori inconstient.Sunt o persoana blocata intr-un trecut mai putin placut,foarte sensibila la ceea ce vad in jur si pesimista.Am multe accese de manie si  stiu ca am nevoie de ajutor pentru a invata sa-mi controlez sentimentele de furie.
Gandesc destul de matur pentru varsta mea si mereu am incercat sa ajut diferite persoane.. sa nu devina ca mine,sa-i feresc de gandurile pesimiste..dar asa m-am neglijat pe mine..

Am moralul la pamant.Ma simt singura si m-am saturat sa cer sfaturi in schimbul banilor..m-am saturat sa fie toata lumea atat de superficiala in legatura cu problemele celorlalti.Nu-mi place sa fiu vazuta ca o persoana slaba,multi ma considera de neclintit..desi ..incep sa cred ca sunt undeva la extrema cealalta.Sunt fara speranta.Au fost dese momentele cand m-am simtit atat de singura si ranita incat am vrut sa ma sinucid..dar m-am gandit la parinti in primul rand si asta m-a oprit mereu sa fac asa ceva.Cred ca este o solutie finala,insa m-am saturat sa lupt,sa lupt cu mine si sa ies in pierdere.

Scapand de aceasta povara ..sunt convinsa ca o sa realizez ceva bun in viitor si ca o sa fiu de ajutor cuiva vreodata,dar acum am eu nevoie de ajutorul vostu.
Va rog,un sfat,orice pentru o viata altfel,mai buna.Nu uitati ca in primul rand suntem cu totii OAMENI..
De erai prietena mea, te scoteam eu din depresie de mult timp  :lol: , radeai non stop. Poate ai numai prieteni retardati, asta n-am ce sa-ti fac...

#25
TheQ

TheQ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2014

 YOUR_GOD, on 03 februarie 2014 - 23:19, said:

De ce nu incep subiectele de genu, cu "Sunt baiat"? Sunt curios daca ar mai sari lumea in ajutorul lui. Asa, fata, 18 ani, trista, trebuie inveselita dom'le.
Cu riscul de a-mi lua avertisment, eu nu inghit povestea sfasietoare a unui utilizator inscris de o orar, nicio secunda.
De ce sa mint cand asta e adevarul?Vrei dovezi sau ce?Am vrut sa raman cat de cat anonima si de asta si cer sfaturi aici.Am citit cateva postari,dupa care mi-am facut cont si am publicat ce am simtit,cu riscul de a nu mi se raspunde.

#26
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Lol. In cazul meu, nu merge. Move on, ai de unde alege.

#27
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

 TheQ, on 03 februarie 2014 - 23:24, said:

Daca ceea ce scrii despre depresie este pe bune, trebuie sa intelegi un lucru.
Nimeni de pe lumea asta nu te poate intelege mai bine decat tine. Singura cale de a iesi din situatia asta este sa cauti solutiile in interiorul tau.
Gandeste-te foarte bine si obiectiv la motivele pentru care te simti slaba. Ce anume te trage in jos si cum anume poate fi corectat. Daca e ceva din trecut care inca te macina trebuie sa intelegi ca regretele oricum nu iti vor schimba greselile si ca singura finalitate va consta in niste nervi facuti aiurea.
Plus ca de la prea multe ganduri legate de trecut uiti de prezent.
Prezentul si viitorul sunt singurele care conteaza.

Ai 18 ani, toata viata e inaintea ta. Traieste-o!


P.S
Concentreaza-te doar asupra aspectelor pe care le poti schimba.

Edited by 667, 03 February 2014 - 23:41.


#28
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

 TheQ, on 03 februarie 2014 - 23:27, said:

De ce sa mint cand asta e adevarul?Vrei dovezi sau ce?Am vrut sa raman cat de cat anonima si de asta si cer sfaturi aici.Am citit cateva postari,dupa care mi-am facut cont si am publicat ce am simtit,cu riscul de a nu mi se raspunde.
Poți pune niște poze.

Așa ai ocazia de a le da peste nas.

Blurează-ți fața, oricum nu e așa importantă pentru ei.

#29
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Apuca-te de sport. Apuca-te de un hobby. Citeste. Si gaseste-ti un prieten. Ai prea mult timp liber de aia esti depresiva.

#30
TheQ

TheQ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2014

 667, on 03 februarie 2014 - 23:37, said:

Daca ceea ce scrii despre depresie este pe bune, trebuie sa intelegi un lucru.
Nimeni de pe lumea asta nu te poate intelege mai bine decat tine. Singura cale de a iesi din situatia asta este sa cauti solutiile in interiorul tau.
Gandeste-te foarte bine si obiectiv la motivele pentru care te simti slaba. Ce anume te trage in jos si cum anume poate fi corectat. Daca e ceva din trecut care inca te macina trebuie sa intelegi ca regretele oricum nu iti vor schimba greselile si ca singura finalitate va consta in niste nervi facuti aiurea.
Plus ca de la prea multe ganduri legate de trecut uiti de prezent.
Prezentul si viitorul sunt singurele care conteaza.

Ai 18 ani, toata viata e inaintea ta. Traieste-o!


P.S
Concentreaza-te doar asupra aspectelor pe care le poti schimba.
E mai usor de spus decat de facut..Daca ar fi sa aleg eu singura tot ce imi trece prin minte ar fi bine..Dar nu ma pot controla mereu.Mi-e greu cu practica.Am nevoie intai de motive pentru a continua,de un impuls ceva..

#31
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
ai scris pe forum sperand ca.....ce??

la ce liceu esti??? la ce facultate vrei sa dai?? sau dai la o facultate ?? ori esti prea ocupata pentru a gasi tehnici de sinucidere??

#32
TheQ

TheQ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2014

 Blue_Ivy, on 03 februarie 2014 - 23:45, said:

Apuca-te de sport. Apuca-te de un hobby. Citeste. Si gaseste-ti un prieten. Ai prea mult timp liber de aia esti depresiva.

Sunt ocupata sa invat pentru bac..dar sincer..imi e greu sa fac ceva cand nu mai vad rostul,cand nu mai stiu daca a2a zi as mai vrea sa mai fiu.

 cephalophodes, on 03 februarie 2014 - 23:55, said:

ai scris pe forum sperand ca.....ce??

la ce liceu esti??? la ce facultate vrei sa dai?? sau dai la o facultate ?? ori esti prea ocupata pentru a gasi tehnici de sinucidere??

Sunt la un liceu teoretic,stiinte sociale.Vreau sa dau la filosofie si comunicare si intotdeauna mi-am planificat viitorul dinainte.Nu mai fiti ironici.

#33
Xenofon

Xenofon

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 79
  • Înscris: 22.12.2013
Exista forumuri medicale ,nu am voie sa scriu care sau am?in fine sa scriu daca nu e voie imi sterge postarea
De exemplu forumul romedic,unde nu te iau cocalarii la misto si te umilesc ca asta stiu sa faca in viata toti sugatorii de mucuri[de tigarete desigur,stii din aia care intreaba in stanga si in dreapta daca nu li se poate da o tigare]
Acolo orice raspuns e moderat inainte de a fi postat si cele care sunt asa cum vezi ca sunt multe pe aici nu sunt publicate.

#34
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

 TheQ, on 03 februarie 2014 - 23:57, said:


Sunt ocupata sa invat pentru bac..dar sincer..imi e greu sa fac ceva cand nu mai vad rostul,cand nu mai stiu daca a2a zi as mai vrea sa mai fiu.



Sunt la un liceu teoretic,stiinte sociale.Vreau sa dau la filosofie si comunicare si intotdeauna mi-am planificat viitorul dinainte.Nu mai fiti ironici.

Depresia e o boala a generatiei "pro". Sfaturi ai primit, acuma fugi si pune-le in practica.

#35
TheQ

TheQ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2014

 cephalophodes, on 03 februarie 2014 - 23:55, said:

ai scris pe forum sperand ca.....ce??

la ce liceu esti??? la ce facultate vrei sa dai?? sau dai la o facultate ?? ori esti prea ocupata pentru a gasi tehnici de sinucidere??
Aaa..uitasem.Am scris pe forum sperand sa primesc sfaturi utile,ca sa comunic cu cineva,sa nu ma mai simt singura( am mentionat in postare asta parca).Sfaturile familiei si ale prietenilor nu i-au facut decat pe ei mai tristi.De asta am ajuns aici.Nu vreau sa ajunga cineva apropiat ca mine,un om care traieste pentru nimic,un om excesiv de pesimist care nu se mai poate bucura.Fata de ei am stiut sa ma prefac desi numai eu stiam cat de mult sufeream mereu.Cand iti vorbeste cineva care nu te cunoaste nu e la fel,nu il incarci cu problemele tale,poate dormi la fel de linistit seara.

#36
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

 TheQ, on 03 februarie 2014 - 23:57, said:


Sunt la un liceu teoretic,stiinte sociale.Vreau sa dau la filosofie si comunicare si intotdeauna mi-am planificat viitorul dinainte.Nu mai fiti ironici.

problema ta este:

1.timpul liber in exces
2.lipsa unei persoane de incredere in viata ta care sa te iubeasca asa cum esti

rezolvare:

1. ocupati timpul cu ceva ce-ti place sa faci....app, ce-ti place?
2. dupa ce o sa intri la o facultate, o sa cunosti alte persoane, o sa intri untr-o alta "familie"de idioti....poate un idiot s-o indragosti de tine si.....o sa fie bine..


3. PS....ia sa vedem o poza cu tine....Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate