Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Sacadare sunet 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
Problema a aparut de cand am trecut la windows 8.1. Pe windows 8 nu avea nimic. Am un laptop Lenovo Z500. Am incercat sa dau disable la cateva chestii, in mare parte la ce mi-a zis programelul, insa tot la fel facea. Driverele sunt la zi. Vreo idee?

Attached Files



#2
toXXik

toXXik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 22.02.2005
Incearca  driverul pentru 8.

#3
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
S-ar putea sa fie de driver-ul realtek. Il mai testez putin si daca e ceva, revin cu un reply. Btw, alea din device manager(intel si nvidia) le dau disable si las doar realtek?

Attached Files



#4
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
Am revenit la 8 pentru ca incepusera sa faca iar asa. Si pe asta tot asa face. Mai aveti ceva idei?

#5
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View PostChedburn, on 06 februarie 2014 - 17:04, said:

Am revenit la 8 pentru ca incepusera sa faca iar asa. Si pe asta tot asa face. Mai aveti ceva idei?

Când începe sunetul să sacadeze, sacadează DOAR sunetul, sau și imaginea, cursorul mouse-ului?
Sacadări pot proveni de la driver, dar dacă zici că-l ai pe cel bun, mai repede ar putea fi ceva în neregulă cu HDD-ul.
De obicei, când ajunge pe un sector cu probleme, și încearcă să citească se pot întâmpla două lucruri:
-Începe să sacadeze(așa cum pățești și tu), informația fiind citită parțial.
-Se blochează de tot, și trebuie să-i dai restart PC-ului, sau să-l oprești, informația fiind inaccesibilă.

Am pățit și eu ceva similar cu ce pățești tu, doar că la mine sacadau și imaginea, și sunetul. Am rezolvat făcând un back-up la ceea ce aveam nevoie pe alt HDD, și apoi am reinstalat Windows-ul pe curat, formatând complet.
P.S. Am încercat și reinstalarea driver-elor, dar fără succes.
Baftă!

Edited by Ally97, 06 February 2014 - 18:55.


#6
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
Doar sunetul sacadeaza. Imaginea merge inainte. Am facut un test HDD si nu are nimic din ce arata ala. Praf nu are prin el. O sa incerc si cu windows 7 sa vad cum se comporta, iar daca e la fel, sterg toate partitiile si bag windows pe curat. :D

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
E de la driverul de sunet/retea/chipset.Problema este caracteristica sistemelor post XP(de la Vista in sus) in care Microsoft a introdus un nou mod de management al aplicatiilor "latency critical" via MMCSS(Microsoft Multimedia Class Service Scheduler).Fa un update tuturor driverilor,fie manual fie via Windows Update.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate