Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#2143
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Cine vrea, a reaparut Tutun people's pride 170g
http://www.okazii.ro...15&ibid=listing

Edited by danyel61, 31 May 2016 - 11:10.


#2144
ovi_ro

ovi_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.08.2011

View Postunucelalalt, on 30 mai 2016 - 10:52, said:

Cred ca vrei a spune 600 daca vrb de ohm , ca vad ca de emil zici . Mie , verificat de 3 ori la tub cu filtru de 15 mi-a iesit mereu 590-600. Dar de unde sa mai iei , ca a dezertat omu' asta .
Si de fapt de altceva m-am luat de tine - Ce tarie are D&B  ?



Stii ceva de nea' emil ? Poate fi sunat ? Livreaza prin telefon ? ca pe on line nu mai vad marfa deloc , sta ascuns putin oare ?

Si eu il caut pe nea emil, dar nu cred ca va mai apare. Probabil si-a facut clientela si livreaza direct, fara batai de cap.

View Postdanyel61, on 31 mai 2016 - 11:09, said:

Cine vrea, a reaparut Tutun people's pride 170g
http://www.okazii.ro...15&ibid=listing

E prea aromat, doar in combinatie s-ar putea fuma. Nu cred ca voi mai lua.

Edited by ovi_ro, 01 June 2016 - 11:59.


#2145
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Emil nu poate acoperi toate comenzile, primeste putine pungi in comparatie cu cererea avuta. Are clientii vechi la care livreaza, pentru a nu-i pierde.
Incearca sa combini people's pride cu pegasus sau d&b.
O alternativa, (la cine place), la un pret acceptabil (comparativ cu ohm) este pegasus si putin mai scump, d&b.

#2146
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
am luat eu ieri de la emil, intradevar nu primeste multe, mi-a oprit mie 3 pungi, dar n-a mai gasit ohm si am luat dean's...nu e diferenta, doar ca e rosu si e o idee mai tare, foarte putin sesizabil, dar bun

#2147
ovi_ro

ovi_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.08.2011

View Postxcit, on 01 iunie 2016 - 17:02, said:

am luat eu ieri de la emil, intradevar nu primeste multe, mi-a oprit mie 3 pungi, dar n-a mai gasit ohm si am luat dean's...nu e diferenta, doar ca e rosu si e o idee mai tare, foarte putin sesizabil, dar bun

Fumuri placute! :) Slabe sanse pentru noi astia, ultimii, sa primim ceva de la emil. Doar daca mai apare cumva pe okazii, ceea ce nu cred.

#2148
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005

View Postxcit, on 01 iunie 2016 - 17:02, said:

am luat eu ieri de la emil, intradevar nu primeste multe, mi-a oprit mie 3 pungi, dar n-a mai gasit ohm si am luat dean's...nu e diferenta, doar ca e rosu si e o idee mai tare, foarte putin sesizabil, dar bun

Cu ce fel de Ohm ai facut comparatia ?

#2149
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
cu silver, numai silver am luat mereu

#2150
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Ai avut noroc, eu am luat si blue si bold, in lipsa de silver. M-am multumit cu ce avea.

#2151
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Revin cu mici precizari despre tigarile de foi D&B. Dintr-un pachet de 42,5g (5 tigari) am umplut 44 tigari cu filtru de 16 mm. Daca folositi filtre mai lungi, numarul de tigari v-a creste, binenteles. Folosesc un Mikromatic pentru injectare. Calitatea tutunului din tigari este net superioara celui din Pegsusuri. Este taiat mai mic, aproape bucati uniforme si este mult mult mai curat. Nu prea am avut ce arunca din el. Cel de la Pegasus se cunoaste ca e facut din resturi, gasesti in el de la crengi de cativa centimetri pana la praf de tutun, + alte chestii neidentificate. Si miroase si ceva mai bine. Daca nu va deranjeaza diferenta de pret (nu e prea mare) aveti un tutun mai bun din mai multe puncte de vedere. Recomand a fi incercat. Clasamentul (din punctul meu de vedere) tutunului din tigarile de foi, a devenit astfel: 1. - D&B; 2. - Pegasus; 3. Korona.

#2152
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Si eu pot spune la fel despre tutunul D&B! Am incercat ieri un pachet,tot 44 tigari au iesit si la mine cu aparat Mikromatic,mult mai bun decit Pegasus.Ultimul pachet de Pegasus mi s a parut cu multe cotoare,praf de tutun si multe coji albe in el,cam naspha.

#2153
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Cine mai cauta:
- Ohm blue http://www.okazii.ro...blue-a182262045
- dean's red http://www.okazii.ro...rosu-a182196693

#2154
DioBio

DioBio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 08.03.2016
Salutare tuturor! Am avut o masina de injectat tuburi ocb mikromatic si s-a dus (m-a tinut 1 an). Ma bate gandul sa iau una electrica si am gasit powermatic II cu 355 lei. Eu fumez pall mall amber la punga. Are cineva dintre voi powermatic? merita? E fiabila? Face bine tigarile? Ca ocb poweroll care e tot electrica nu am gasit in romania. Stiti ceva magazine sa pe cineva care se ocupa cu powermatic? Pe tobaco-online imi da 6 luni garantie (si nu stiu cat sunt de seriosi). Merci anticipat de raspunsuri.

#2155
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Daca foloseai gogu gaseai:
APARAT ELECTRIC TUBURI POWEROLL OCB - http://www.magazintr...eroll-ocb.html#
Aparat de injectat tutun POWERMATIC II+ - http://all4smoking.c...le/powermatic-2
Vezi ce-ti place si dupa ce-l cumperi si-l folosesti, impartaseste si cu noi impresiile tale.
M-ai cam speriat cu ocb mikromatic, in iulie face si a meu un an, sper sa nu patesc ca tine.

#2156
reluu

reluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 08.01.2007
Salutare,mi-a adus cineva o masina mikromatic din Germania,noua cred ca are 1,5-2 luni. Am facut 1 tigara si am bagat tutunul putin umed de la mar,sa blocat si cand am fortat putin sa auzit o pocnitura. Am desfacut-o si am gasit o piesa din ia rupta. Curios este ca acea piesa este din plastic. Arata ca o bucsa cu filet exterior. Acum caut un atelier strungarie sa vad daca se poate face o astfel de bucsa din alama sau alt material. A mai patit cineva asta? Ceva idei pentru a o repara? Multumesc.

#2157
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Picatura cand lipeste nimic, nimic nu dezlipeste Serios, si mie mi s-a rupt aparatul, am lipit cu Picatura si dupa 3 ani inca merge

#2158
reluu

reluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 08.01.2007

View Postsceptic_schizo, on 06 iunie 2016 - 19:25, said:

Picatura cand lipeste nimic, nimic nu dezlipeste Serios, si mie mi s-a rupt aparatul, am lipit cu Picatura si dupa 3 ani inca merge
Nu tine,am incercat

#2159
ovi_ro

ovi_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.08.2011

View Postdanyel61, on 06 iunie 2016 - 06:57, said:


Si asta (dean's red) e full flavour. E ca si People's pride? Adica aromat la maxim?

#2160
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Încă n-am fumat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate