Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Sunt confuz..

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
Le-a

Le-a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.08.2013

View PostDjMx, on 06 ianuarie 2014 - 01:23, said:

Nu mai cersi si tu atentie totusi ...
Nu cersesc atentie,incerc sa caut ajutor...

#38
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Ai ramas prins intr-o bucla emotionala. Te sfatuiesc sa vorbesti cu parintii si sa le explici ca vrei sa mergi la un psiholog / psihoterapeut. Aceasta stare poate sa continue toata viata daca nu o "tratezi".

Ce vreau sa spun prin "bucla emotionala"???
Fi atent:
Un baiat, virgin, prima data in pat cu o fata, dezbracati. El avand prea mari emotii, nu i se mai scoala. Ea ii zice "impotentule" sau rade de el, eventual il face sa se simta foarte umilit, in loc sa-l sprijine.
Acel baiat, din cauza ca si asa avea emotii mari, a mai fost si ranit in orgoliu, si umilit si tot, ceea ce duce la un soc emotional (bucla emotionala). Practic, acel baiat are sanse destul de mari sa ramana impotent pe viata din cauza psihicului, din cauza acelui moment. Deci acea bucla emotionala trebuie "stoarsa", "descusuta" pana nu prinde radacini si mai mari si ajungi sa-ti schimbi viitorul in rau.

Chiar de curand am avut parte (la un seminar) de un astfel de "specimen". O femeie la 48 de ani, bogata, cu 3 copii, a ramas vaduva dupa 27 de ani de casnicie. Ma privit in ochi, si mi-a zis ca nu ii pare deloc rau ca a murit sotul ei, ci se bucura chiar. A zis ca sau iubit nespus, doar ca ea, toata viata a asteptat ca el sa moara, sa fie in sfarsit libera. Si nu, nu el avea bani, ci ea. Problema ei? Mama ei, sa maritat cu un tip care era in scaun cu rotile si toata ziua se plangea prin casa de el, zicand ca ar vrea sa moara sa se simta si ea libera. Intelegeti ideea de-acum...

#39
Le-a

Le-a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.08.2013

View PostBusiness_style, on 06 ianuarie 2014 - 01:28, said:

Ai ramas prins intr-o bucla emotionala. Te sfatuiesc sa vorbesti cu parintii si sa le explici ca vrei sa mergi la un psiholog / psihoterapeut. Aceasta stare poate sa continue toata viata daca nu o "tratezi".

Ce vreau sa spun prin "bucla emotionala"???
Fi atent:
Un baiat, virgin, prima data in pat cu o fata, dezbracati. El avand prea mari emotii, nu i se mai scoala. Ea ii zice "impotentule" sau rade de el, eventual il face sa se simta foarte umilit, in loc sa-l sprijine.
Acel baiat, din cauza ca si asa avea emotii mari, a mai fost si ranit in orgoliu, si umilit si tot, ceea ce duce la un soc emotional (bucla emotionala). Practic, acel baiat are sanse destul de mari sa ramana impotent pe viata din cauza psihicului, din cauza acelui moment. Deci acea bucla emotionala trebuie "stoarsa", "descusuta" pana nu prinde radacini si mai mari si ajungi sa-ti schimbi viitorul in rau.

Chiar de curand am avut parte (la un seminar) de un astfel de "specimen". O femeie la 48 de ani, bogata, cu 3 copii, a ramas vaduva dupa 27 de ani de casnicie. Ma privit in ochi, si mi-a zis ca nu ii pare deloc rau ca a murit sotul ei, ci se bucura chiar. A zis ca sau iubit nespus, doar ca ea, toata viata a asteptat ca el sa moara, sa fie in sfarsit libera. Si nu, nu el avea bani, ci ea. Problema ei? Mama ei, sa maritat cu un tip care era in scaun cu rotile si toata ziua se plangea prin casa de el, zicand ca ar vrea sa moara sa se simta si ea libera. Intelegeti ideea de-acum...
Multumesc.
Pai am fost la psiholog,la scoala.Dar nu pot sa ma "deschid"..mi-e teama.

#40
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostLe-a, on 05 ianuarie 2014 - 22:43, said:

.
Ea e ,sa zic asa,prima fata la care chiar am tinut...inainte de ea,am avut o relatie,scurta..dupa ea,nimic..
Acum sunt iar,sa zic,indragostit..dar aceea fata nici nu stie ca exist..
Lasa telenovelele !!!
Un barbat adevarat, cand vrea ceva, face totul ca sa puna mana pe acel ceva. Nu se ascunde...
Ori te duci sa-i zici ce simti, cu orice pret, indiferent de consecinte. Ori te gandesti bine daca nu cumva esti gay...

View PostLe-a, on 06 ianuarie 2014 - 01:31, said:

Multumesc.
Pai am fost la psiholog,la scoala.Dar nu pot sa ma "deschid"..mi-e teama.
Teama? Pai tocmai asta este problema ta - frica ! Ce preferi? Sa traiesti ca un las, sau sa mori ca un erou?
Lasa psihologul de la scoala. Ala ii ca avocatul din oficiu.
Vorbeste cu ai tai si mergi la unu privat, care face treaba cu pasiune. Nu la unu care te asculta si pe tine in timp ce se uita la meci...

Edited by Business_style, 06 January 2014 - 01:36.


#41
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View Postrozone, on 05 ianuarie 2014 - 22:43, said:

Cind cauti una sa fie a ta doar nu o iei pe cea mai frumoasa , cauti una normala , modesta , sa ii placa viata , alea frumoase sunt ale tuturor iar cind nu mai pot isi gasesc un fraier sa le intretina .

...după care nasc un copil cu tulburari de comportament, malformatii cardiace sau vreo leucemie

Edited by the_engineer, 06 January 2014 - 01:42.


#42
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
semnatura lui @Business_style spune totul :)

#43
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View Postthe_engineer, on 06 ianuarie 2014 - 01:33, said:


...după care nasc un copil cu tulburari de comportament, malformatii cardiace sau vreo leucemie
Nu stiu ce-ai mancat azi...dar sunt de acord cu tot ce-ai scris toata ziua :)

#44
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Am doua vesti pentru tine:
una buna, nu esti singurul, sunt destui care mananca exact aceeasi iarba ca si tine. Se dau cocosi virtuali ,in realitate n-au reusit sa aibe nici macar un preludiu
a doua,mai putin buna, e ca ai cam realizat ca ai o stima de sine cam scazuta, vrei sa faci ceva si nu stii de unde s-o apuci si esti cam in panica.
Raspunsul e unu singur: mergi la un psiholog!

Cauta unul bun, cu care sa vorbesti deschis si sa ii spui ce ai zis aici.
El te va ajuta,repet daca e bun, cum sa iti ridici stima de sine, cum sa te faci iubit in primul rand de tine si apoi de ceilalti.
O data gasita calea, iti vei restructura viata si implicit prioritatile.

Iti zic fara menajamente: TOTI am trecut prin varsta asta si implicit am avut mai mult/mai putin aceste trairi. Nu esti singurul. Insa e pacat sa iti repeti la nesfarsit ca esti un nimeni,cand lucrurile stau cu totul diferit. Este doar o etapa si e pacat sa ramai blocat in ea.

ps: nu accept raspunsuri jignitoare ca-s mai a dracu ca Adadoi. Aviz amatorilor!

#45
Le-a

Le-a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.08.2013

View PostDjMx, on 06 ianuarie 2014 - 00:12, said:

Cat de sincer iubesti la 16 ani totusi ?

Si decat sa-mi plang de mila prefer varianta asta.
Cat de sincer?
Nu stiu restul persoanelor de 16 ani cat de sincer pot sa iubeasca.Dar eu sunt genul de persoana care vrea totul sau nimic. Poate e gresit,dar asa sunt eu si cred ca greu o sa schimb asta.

(sunt pe telefon si nu stiu sa dau reply la 2 pers in acelas timp asa ca scriu mai departe)

Poti sa-mi spui unde m-am dat cocos?
Si da..cred ca o sa merg pana la.urma la un psiholog particular. Sunt clasa a 9-a si sincer mi-e frica ca e prea tarziu.Problema mea principala e ca nu am stima de sine..dupa,sunt FOARTE rusinos.Dupa,nu ma pot concentra deloc la prioritatile mele. Sper ca subt recuperabil,sincer ar fi pacat..am vise,care sper ca pot sa le fac sa devina realitate.
Dar sincer,mi-e aiurea cand toti din jurul meu au prietene,eu sunt forever alone ..multi au avut si 20 de prietene ,eu nici macar 1 calumea..

Edited by Le-a, 06 January 2014 - 22:46.


#46
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012

View Postthalia, on 06 ianuarie 2014 - 15:25, said:

ps: nu accept raspunsuri jignitoare ca-s mai a dracu ca Adadoi. Aviz amatorilor!

[ http://makeameme.org/media/created/ba-tu-esti.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by heathledger, 07 January 2014 - 03:40.


#47
australis

australis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2010
saracii parinti.......................................Posted Image

Edited by australis, 07 January 2014 - 06:59.


#48
Le-a

Le-a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.08.2013

View Postaustralis, on 07 ianuarie 2014 - 06:58, said:

saracii parinti.......................................Posted Image
Nu te inteleg,amice.

#49
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Le-a, aia cu a se da cocos, nu era pentru tine, ai primit si raspunsuri pe langa subiect si asta ma enerveaza la culme.

Mergi la psiholog, dupa cum am spus, cauta unul bun, vorbeste sincer cu ai tai, lasa rusinea la o parte. Daca gasesti un psiholog bun te va ajuta sa gasesti calea .

Lasa treaba cu prietenele, va veni si a ta.

Eu am copilarit pina pe la vreo 26 de ani (aha, ai citit bine) apoi am ochit omul care mi-a placut  si sper sa apucam batranetile impreuna si am facut, crede-ma cea mai buna alegere ever!

Am "iubit" asa ca tine de cateva sute de ori, de pe la 13 ani, apoi avut ocazia sa ma marit pe la vreo 19, insa cred ca acolo sus cineva m-a iubit tare mult de nu m-a lasat sa fac pasul asta. Azi as fi regretat amarnic! Dragostea tot asa era, cu lacrimi amare, cu plansete si dat cu curul de pamant. Azi, imi dau seama ca am pierdut timp pretios (emotional vorbind) si ca i-am jelit degeaba.

#50
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012
[ https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1512558_454543714647055_1507349353_n.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pentru restu,psiholog.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate