Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...
 

Ce parere aveti despre fetele englezoaice?

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#55
headlikeahole

headlikeahole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 03.06.2014

 maria_an, on 28 iunie 2014 - 14:31, said:

Barbatii romani (cei mai multi, dar exista si exceptii) nu au nici o sansa cu englezoaicele high class nu pentru ca vin din Romania, ci pentru ca au fie o atitudine umila (fara motiv), fie una de macho. Exceptiile sunt exceptii.
Nici macar romancele din UK nu prea se combina cu romani, nu din cauza banilor (cum cred barbatii) ci pentru ca barbatii de alte nationalitati din UK se poarta mult mai frumos si respectuos cu femeile. Una este sa ai o relatie cu un barbat curtenitor, alta cu unul plin de mofturi (80% dintre romani).
Adevarul este ca un barbat roman educat si curtenitor poate avea un succes incredibil (romanii in general arata bine), dar asa cum am spus, manierele si respectul pentru femei nu este punctul forte la romani (evident sunt si exceptii).
Am cunoscut de curand un roman stabilit de ceva timp aici, cu un job foarte bine platit in it, educat etc. Am ramas socata sa vad ca a inceput cu fite si mofturi dupa doar 2 intalniri ... si se plangea ca femeile din UK sunt rele Posted Image
Nu va trebuie bani, va trebuie doar respect pentru femei.
Total de acord! As mai adauga ca pe barbatii romani nu ii ajuta nici hainele - cand o sa depaseasca momentul tricourilor sclipicioase si al blugilor in culori stridente/ornati/brodati etc? Oare barbatul hetero macho roman realizeaza cat de gay arata pt astia de aici?

#56
carpathos

carpathos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 07.01.2014
Englezoaicele arata destul de bine cel putin in Londra si spre deosebire de nemtoaice, nu sunt toate inalte.

 maria_an, on 28 iunie 2014 - 14:31, said:

Barbatii romani (cei mai multi, dar exista si exceptii) nu au nici o sansa cu englezoaicele high class nu pentru ca vin din Romania, ci pentru ca au fie o atitudine umila (fara motiv), fie una de macho. Exceptiile sunt exceptii.
Nici macar romancele din UK nu prea se combina cu romani, nu din cauza banilor (cum cred barbatii) ci pentru ca barbatii de alte nationalitati din UK se poarta mult mai frumos si respectuos cu femeile. Una este sa ai o relatie cu un barbat curtenitor, alta cu unul plin de mofturi (80% dintre romani).
Adevarul este ca un barbat roman educat si curtenitor poate avea un succes incredibil (romanii in general arata bine), dar asa cum am spus, manierele si respectul pentru femei nu este punctul forte la romani (evident sunt si exceptii).
Am cunoscut de curand un roman stabilit de ceva timp aici, cu un job foarte bine platit in it, educat etc. Am ramas socata sa vad ca a inceput cu fite si mofturi dupa doar 2 intalniri ... si se plangea ca femeile din UK sunt rele Posted Image
Nu va trebuie bani, va trebuie doar respect pentru femei.

Las-o cu respectul, adevarul ca sunt niste diferente culturale foarte greu de trecut.

#57
headlikeahole

headlikeahole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 03.06.2014

 carpathos, on 01 iulie 2014 - 12:42, said:



Las-o cu respectul, adevarul ca sunt niste diferente culturale foarte greu de trecut.
Nope, as zice continuati cu respectul va rog! E cea mai importanta diferenta!

#58
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 headlikeahole, on 01 iulie 2014 - 12:49, said:

Nope, as zice continuati cu respectul va rog! E cea mai importanta diferenta!

Care respect? Adică cine pe cine respectă?

#59
SoareceleJucaus

SoareceleJucaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.10.2011

 mufa, on 01 iulie 2014 - 17:52, said:

Care respect? Adică cine pe cine respectă?


Romanii cu blugi cu ornati pe englezoaicele slim crescute cu sausage rolls care umbla in yoga pants chiar daca nu le mai incape nici cearsaful.

#60
headlikeahole

headlikeahole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 03.06.2014
Blugi ornati si tricouri multicolore cu burta! Serios, in timp ce barbatii romani se hahaie ca englezoaicele e grase si betive nici ei nu lasa sausage rolls-urile din mana. Am fost recent la aeroport sa intampin un prieten care venea din Romania si m-am ingrozit cand am vazut cate cefe groase si paroase coborau din avion.

#61
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,858
  • Înscris: 10.12.2006

 carpathos, on 01 iulie 2014 - 12:42, said:

Englezoaicele arata destul de bine cel putin in Londra si spre deosebire de nemtoaice, nu sunt toate inalte.
Motivul pentru care vezi englezoaice faine in Londra e ca orasul ala e un amalgam de imigranti si ele sunt prima generatie nascuta in UK din persoane venite din toate colturile lumii.
Englezoaicele originale arata in cel mai bun caz ca Billie Piper:
[ http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/audio/video/2013/9/23/1379955612737/Billie-Piper-015.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
headlikeahole

headlikeahole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 03.06.2014
Ma intreb cum arata romancele originale ...as presupune ca arata ca Oana Roman, daca m-as uita la studiile genetice avansate pe care le-am efectuat recent.
Oare Rosie Huntington-Whiteley, Rachel Weisz, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, Kate Beckinsale etc etc etc sunt mai putin originale doar pt nu dovedesc teoria "englezoaicele e urate"?

#63
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,858
  • Înscris: 10.12.2006
Rachel Weisz
[ http://celebchanges.com/wp-content/uploads/2013/12/Rachel-Weisz-Plastic-Surgery.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 SfPetru, on 01 iulie 2014 - 22:31, said:

Rachel Weisz
[ http://celebchanges.com/wp-content/uploads/2013/12/Rachel-Weisz-Plastic-Surgery.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu-i urîtă în nici înainte, nici după. Acum ce vrei să demonstrezi, că femeile arată mai bine machiate și aranjate?

#65
headlikeahole

headlikeahole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 03.06.2014
OK, ai goagaluit o poza in care are nasul mare...Spre deosebire de monstri gen Rachel Weisz, toate romancele au nasuri mici, asta incerci sa demonstrezi?

#66
SoareceleJucaus

SoareceleJucaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.10.2011
Billie Piper, Elizabeth Hurley sunt la nivelul Antonia si Catrinel Menghia.  Deci nu se pune.

Asa si nemtoaicele sunt bune: http://www.complex.c...gisele-bundchen ( spoiler: pe 50 e Sandra Bullock)

Noi vorbim de femeile cu job, care au facut 1-2 copii, si n-au in spate armate de nutritionisti, antrenori personali, bone, stilisti si venituri de multe zerouri.

Eu apreciez in continuare romancele, au disposable income mai mic decat cele din vest si totusi sunt mai naturale si mai atragatoare.

#67
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,858
  • Înscris: 10.12.2006
Si tu ai goagaluit cele mai misto englezoaice, si rezultatul e ca ai gasit o duzina intinsa pe o suta de ani, ca ai bagat-o si pe Audrey Hepburn care e nascuta in 1929.

#68
SoareceleJucaus

SoareceleJucaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.10.2011

 headlikeahole, on 01 iulie 2014 - 21:53, said:

Blugi ornati si tricouri multicolore cu burta! Serios, in timp ce barbatii romani se hahaie ca englezoaicele e grase si betive nici ei nu lasa sausage rolls-urile din mana. Am fost recent la aeroport sa intampin un prieten care venea din Romania si m-am ingrozit cand am vazut cate cefe groase si paroase coborau din avion.

Asta am observat si eu si cand am plecat din Dublin si in Londra, - dar erau zboruri Ryanair. La zboruri Tarom e cam gol avionul dar e lume mai buna.
Si pana la urma asta este masa de imigranti romani. Aia cu joburi bune muncesc 10-12 ore pe zi, n-au timp sa se plimbe cu avionul. Pentru acelasi motiv pentru care ziarele scriu de hoti si cersetori, in loc sa scrie de doctori si ingineri. Romanii cu gulere albe sunt putini, si nu ies in evidenta, ce e negativ o sa aiba intotdeauna un impact mai mare.

#69
headlikeahole

headlikeahole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 03.06.2014

 SfPetru, on 01 iulie 2014 - 22:44, said:

Si tu ai goagaluit cele mai misto englezoaice, si rezultatul e ca ai gasit o duzina intinsa pe o suta de ani, ca ai bagat-o si pe Audrey Hepburn care e nascuta in 1929.
Asa e, dar e una din cele mai frumoase femei ever to walk this earth cum s-ar zice. Sigur o bate pe Nicoleta Luciu! Bineinteles, romancele cu 2 copii , fara antrenor personal si alea care iau si ceva bataie sunt superbe fata de oribilitatile din UK.
Sfat: mergeti prin Cambridge, York, Oxford si vedeti cate "english roses" vedeti si comparati cu obositele si deprimatele ( nu e vina lor, multe au si niste parteneri agresivi langa ele) romance din orasele mai mici. Plus, englezoaicele isi permit sa se ingrijeasca.

 SoareceleJucaus, on 01 iulie 2014 - 22:55, said:


Asta am observat si eu si cand am plecat din Dublin si in Londra, - dar erau zboruri Ryanair. La zboruri Tarom e cam gol avionul dar e lume mai buna.
Si pana la urma asta este masa de imigranti romani. Aia cu joburi bune muncesc 10-12 ore pe zi, n-au timp sa se plimbe cu avionul. Pentru acelasi motiv pentru care ziarele scriu de hoti si cersetori, in loc sa scrie de doctori si ingineri. Romanii cu gulere albe sunt putini, si nu ies in evidenta, ce e negativ o sa aiba intotdeauna un impact mai mare.
De acord. Si cred ca aia mai educati au discernamantul sa isi dea seama ca nu pot judeca/generaliza/eticheta populatia din tara adoptiva fara sa se uite de unde au plecat. Sigur ca sunt enorm de multe probleme si in UK, dar situatia variaza, ca peste tot.

#70
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 SoareceleJucaus, on 01 iulie 2014 - 22:55, said:

Aia cu joburi bune muncesc 10-12 ore pe zi, n-au timp sa se plimbe cu avionul.

Te rog să vorbești pentru tine, eu la 5:23 sparg ușa cu capul.

#71
SoareceleJucaus

SoareceleJucaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.10.2011
Generalizarea, punerea de etichete si stigmatizarea o simtim noi cel mai bine ca romani care vor sa plece in afara, si lumea reactioneaza diferit cand aud ca esti roman (average Smith).

Rasismul, ura si grija de capra vecinului sunt invers proportionale nivelul de educatie.

In orasul unde stau eu astia urasc tot ce misca - roman, tigan, polonez, negru, asiatic, animal & se urasc si intre ei. Nu trece zi sa nu mai gaseasca astia cate o bomba sa nu mai sparga geamurile la o masina sau sa nu isi mai ia bataie cineva. Dar tot nu se ridica la nivelul violentelor din Londra, Glasgow sau Nottingham.


http://www.belfastte...0-30384404.html

va mai aminti de [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h5gJA7WQPhM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 mufa, on 01 iulie 2014 - 23:11, said:

Te rog să vorbești pentru tine, eu la 5:23 sparg ușa cu capul.

Eu la 5:08 sunt acasa, vorbesc de prietenii din Londra care muncesc pe aceleasi joburi si baga 70+ ore.

#72
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 SoareceleJucaus, on 01 iulie 2014 - 23:18, said:

Eu la 5:08 sunt acasa, vorbesc de prietenii din Londra care muncesc pe aceleasi joburi si baga 70+ ore.

Cine-i pune?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate