Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Ce parere aveti despre fetele englezoaice?

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#37
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,939
  • Înscris: 25.06.2007

View Postro_explorer, on 18 martie 2014 - 11:55, said:

Explica-ne tu cum e ...
Nem tudom :habarnam:

#38
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Sunt foarte sensibile. Dupa ce beau 2m de bere pe cap de lady.

Edited by mihaigerard, 18 March 2014 - 12:25.


#39
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
la mine-n city studentele se-mbata in principal cu cocktail-uri. dincolo de redundanta termenului, paharul e vreo 7 euro. de ani de zile stau si ma minunez de unde au astia atata bani. io care o ard mult prea des prin birturi, cu 4-5 euro pe un pahar de vin cheltui mai putin pe seara, decat studentimea. Posted Image

#40
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Uite, cam asa arata fetele din UK ...
Spoiler (pentru cine nu citeste si se uita doar la poze): Asa arata o englezoaica la 16 ani ...

GOOD LUCK!

http://www.dailymail...Phone-feet.html

Edited by ro_explorer, 03 April 2014 - 15:59.


#41
SoareceleJucaus

SoareceleJucaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.10.2011
Marea majoritate sunt cu soldurile f late si cu bustul mic, beau mai mult ca barbatii, nu sunt fete de casa si se imbraca ca niste panarame.
Mai sunt si alea blonde cu ochi albastri care intorci capul dupa ele pe strada si apoi afli ca vorbesc poloneza, rusa, ucrainiana.

Sunt si poate sub 5% care sunt aranjate, cu tenul alb si ochii deschisi la culoare, gen Kate, sor'sa si Emma Watson, dar nu le gasesti prin cartierele de 'romani'.

Iti recomand sa vii si cu o romanca, just in case, chiar daca iei una average cand vii cu ea aici o sa ti se para zana.

#42
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postzedicus, on 25 decembrie 2013 - 22:36, said:

......
Sa va zic o intamplare personala: Acum in toamna, la a 3-a vizita turistica in Londra, la National Gallery vad o tipa blonduta-satena, finuta, si singurica. Ma duc si ii zic:''you should belong in one of those painting'', la care ea imi zambeste si zice''really? eu: yeah, you're gorgeous''....
Nu stiu cum ma-sa ai avut trecere cu texte de genul asta. Cred ca tipa a fost prea amabila.

#43
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
sau poate era naiva, cine stie ?

#44
rakul

rakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.07.2009
Cu cat descopar locuri si oameni noi din diferite tari cu atat imi place mai mult Romanica parsivica . . . Si am urat tara asta din "ficati"

#45
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013

View Postrakul, on 12 aprilie 2014 - 08:35, said:

Cu cat descopar locuri si oameni noi din diferite tari cu atat imi place mai mult Romanica parsivica . . . Si am urat tara asta din "ficati"

si de ce anume incepe sa-ti placa Romania ?

#46
rakul

rakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.07.2009

View Postzedicus, on 12 aprilie 2014 - 23:18, said:

si de ce anume incepe sa-ti placa Romania ?
Am sa-ti raspund printr-un banc .
Un cetatean se casatoreste a 2 a oara . Si-a luat o femeie super gospodina , fidela , frumoasa etc
Vine omu de la serviciu , femeia il asteapta cu mancare buna , ii pune-n farfurie si-l intreaba "Eh barbate cum e mancarea ?"
La care el raspunde " e bunicica , buna (cu jumatate de gura )
Faza se repeta cateva zile .
In ultima zi femeia arde mancarea . El vine tot de la munca se aseaza , mananca tot . Nevasta il intreaba " Cum e mancarea ? ti-a placut?
La care el zice " E nemaipomenita , extraordinara , mirobolanta etc  ASA O FACEA PRIMA NEVASTA " Posted Image)

Edited by rakul, 13 April 2014 - 10:14.


#47
mariusdiverse

mariusdiverse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2014
Multi aici mananca rahat degeaba, fara sa cunoasca.
Am  stat in Uk mai multi ani, cred ca le stiu un pic.
In primul rand, trecem peste faza cu betive, grase (intr-adevar, UK e printre primele din lume la obezitate...dar si romanii sunt numarul 5 in lume la consumul de alcool...deci nu as paria ca englezoaicele sunt mai betive decat romancele).

Englezoaicele in primul rand sunt mai rafinate. Se imbraca bine, au bun simt, sunt amabile.
Apoi...multe sunt frumoase...foarte frumoase. Multe au tenul ala alb, arian, ochi albastri, multe sunt slabutze...nu mai zic de alea mixt raced, cu nuante de asiatice, sau mulatre, sau indience....dar nascute in Anglia, la astea ma refer.

Sunt...aproape inabordabile, nu ai nicio sansa, Sunt amabile, dragute la vorba si zambarete....dar romanii sunt ultimii imigranti din UK...ma refer sunt priviti ca ultimii oameni. Daca ai fi indian sau pakistanez ai mai multe sanse.

Deci, in 99% din cazuri, nu ai nicio sansa, ele sunt aristocratia, noi tiganiii europei, sorry.

Si mai zicea cineva: mai exista granita culturala, de limba si altele: tu niciodata nu vei putea avea o discutie cu ele cum ai cu o romanca....sau ele cu tine cum au cu un australian sau indian, de exemplu. Diferenta de limba e imensa...e ca si cum ai zice ca te-ai intelege in Romania cu o chinezoaica...la fel cum ai vorbi cu o romanca.

#48
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
La faza cu tiganii Europei, ar fi bine sa vorbesti in numele tau.
Deci sa inteleg ca ar trebui de pe acum sa renunt la iluzia ca voi avea o iubita englezoaica?
La partea cu comunicatul, ma descurc excelent. Eventual nu as sti sa discut cu ea cum trebuie despre chestii locale cu care nu-s la curent (de gen pop culture englezesc sau persoanje mondene si politice de la ei). Oricum sunt de acord ca nu as putea comunica si iubi cu adevarat o persoana de alta nationalitate. Ma refer la glumele specifice romanesti care nu prind la straini, si respectiv invers, "glumele" si umorul englezesc.

Edited by zedicus, 02 June 2014 - 00:11.


#49
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 02.11.2009
O parere cat se poate de proasta ( fizic, personalitate, caracter, atitudine si mentalitate ) cu amendamentul ca alcoolul din ele poate fi de bun augur in multe situatii pentru barbatii dimprejur.

#50
SoareceleJucaus

SoareceleJucaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.10.2011
Ora pranzului.....

Asta dupa ce am trecut dupa 2 ladies la terasa cu 2 beri in fata si o sticla de vin la gheata...

Attached Files

  • Attached File  poza.JPG   176.89K   146 downloads


#51
headlikeahole

headlikeahole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 03.06.2014
Bine ca ei nu fac poze cu taranii alcoolici din Romania care populeaza bufeturile satesti de la 7 dimineata. Si bine ca nu va aratau pe VOI cu degetul femeile alea. Incercam sa ne simtim mai bine cu conditia deplorabila de emigranti romani = criminali prin a-i judeca pe englezi pt obiceiuri care-i privesc strict pe ei. Stati acasa daca va scandalizeaza atat de mult aspectele astea care nu va afecteaza personal in nici un fel.
Iar replicile gen "femeile nu trebuie sa bea ca barbatii" nu fac decat sa evidentieze mentalitatea arhaica in ceea ce priveste egalitatea dintre sexe si ideile primitive care predomina in continuare in Romania.

Edited by headlikeahole, 25 June 2014 - 14:35.


#52
maria_an

maria_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.06.2014
Barbatii romani (cei mai multi, dar exista si exceptii) nu au nici o sansa cu englezoaicele high class nu pentru ca vin din Romania, ci pentru ca au fie o atitudine umila (fara motiv), fie una de macho. Exceptiile sunt exceptii.
Nici macar romancele din UK nu prea se combina cu romani, nu din cauza banilor (cum cred barbatii) ci pentru ca barbatii de alte nationalitati din UK se poarta mult mai frumos si respectuos cu femeile. Una este sa ai o relatie cu un barbat curtenitor, alta cu unul plin de mofturi (80% dintre romani).
Adevarul este ca un barbat roman educat si curtenitor poate avea un succes incredibil (romanii in general arata bine), dar asa cum am spus, manierele si respectul pentru femei nu este punctul forte la romani (evident sunt si exceptii).
Am cunoscut de curand un roman stabilit de ceva timp aici, cu un job foarte bine platit in it, educat etc. Am ramas socata sa vad ca a inceput cu fite si mofturi dupa doar 2 intalniri ... si se plangea ca femeile din UK sunt rele Posted Image
Nu va trebuie bani, va trebuie doar respect pentru femei.

#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Postmaria_an, on 28 iunie 2014 - 14:31, said:


Am cunoscut de curand un roman stabilit de ceva timp aici, cu un job foarte bine platit in it, educat etc. Am ramas socata sa vad ca a inceput cu fite si mofturi dupa doar 2 intalniri ... si se plangea ca femeile din UK sunt rele Posted Image
Nu va trebuie bani, va trebuie doar respect pentru femei.
La mofturi si fite nejustificate cred ca suntem campioni mondiali.

#54
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Am spus-o si cu alte ocazii si am sa o spun in continuare: Romania (si implicit, cetatenii ei) trebuie sa invete simplitatea inainte de orice.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate