Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Ce parere aveti despre fetele englezoaice?

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#19
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

am vazut o data un politist, o pazea pe una beata moarta rezemata in cur de un pom, sa nu fie agresata sau bruscata de un puisti caruia ii facea sex oral cu japca
...te pomenesti ca ala tinea lumanarea...(cine stie bancul )  :D

#20
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007

 zedicus, on 25 decembrie 2013 - 22:36, said:

..........
Conteaza cine esti si ce faci tu. E adevarat ca avem o reputatie proasta ca romani ca acolo dar in UK lumea e muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai deschisa in fata strainilor fata de incuiatii abia scapati de communism.
Sunt vreo 30 de milioane de femei prin UK se gasesc pentru toate gusturile.
Dar un romanas proaspat emigrat pe acolo are de o mie de ori mai multe sanse sa gaseasca prin imprejurimile mai ieftine unde s-a mutat vreo poloneza sau vreo rasa de asta incerta. Da' in fond cui ii pasa in pat ?

#21
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Ok hai sa ma pronunt ca am avut treaba "cu domeniul". Posted Image

Sunt englezoaice frumoase, foarte frumoase. Ba chiar pot sa spun ca am vazut englezoaice mai frumoase decat romance, genul ala cum vedem prin filme si salivam. Sunt putine ca numar, e adevarat. Marea majoritate sunt urate si au o problema de personalitate + bautura. Insa alea frumoase nu umbla unde umbla terminatele astea de le vedem la stiri. Cele ingrijite provin din familii bune si cu pretentii, deci slabe sanse sa ajungi cumva la ele fara sa ai si tu ceva in buzunar. N-o sa zica niciodata wow ce masina ai sau ce casa. Dar pur si simplu e vb de principiu pentru ca tipele misto se combina cu tipii misto din grupurile mai "high-class" in care umbla.

Dar sa zicem ca te loveste norocu sa dai peste una misto intr-un campus de la o universitate (destul de posibil). Problema de care te lovesti e bariera culturala. Ei au alte glume, alt mod de a povesti, alt mod de a se distra si a trai in general. Nu e vb ca e mai bun ci e doar diferit. Subiectele care le abordeaza ei in mod curent nu sunt acelasi cu ale noastre si te simti oarecum stingher, mai ales la inceput. Acuma na, daca esti vreun Brad Pitt cu mare charm, chestiile astea mai dispar. Posted Image

Si cum a zis si Nero-D, sunt egoiste, foarte. Uneori chiar zgarcite. Iar fidelitatea exista, dar pe la 40+ de ani.

Edited by Blue_Ivy, 26 December 2013 - 10:52.


#22
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Mie personal nu-mi plac vorbind din pdv fizic. Personal nu am mers in insule (nici nu tin neaparat) dar din ce am vazut la TV (reportaje) nu mi-au placut. Prefer rusoaicele (deh ...eu am si inclinatii spre Rusia...sunt mai rusofil).

Edited by Clovis, 26 December 2013 - 11:30.


#23
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
englezoaicele nu sunt frumoase. ce e frumos pe acolo gasesti din alte tari: polonia (cele mai multe), spania, romania, olanda samd. si e cam greu sa le abordezi.

#24
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005

 Kobra2602, on 26 decembrie 2013 - 12:05, said:

englezoaicele nu sunt frumoase. ce e frumos pe acolo gasesti din alte tari: polonia (cele mai multe), spania, romania, olanda samd. si e cam greu sa le abordezi.
Fata de englezoaice care te abordeazć ele :D

#25
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
eu cu romance nu ma vad sa fiu acolo, mai ales ca  eu nu as umbla in baruri si cluburi de romani si nici la petreceri cu romani nu m-as duce.

#26
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Şi dacă peste o româncă care trăieşte de ani pe acolo, ştie să se prefacă englezoaică, te simţi bine lângă ea, şi, hopa, într-o zi afli că nu e englezoaică  :naughty:

#27
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013

 djl, on 26 decembrie 2013 - 14:52, said:

Şi dacă peste o româncă care trăieşte de ani pe acolo, ştie să se prefacă englezoaică, te simţi bine lângă ea, şi, hopa, într-o zi afli că nu e englezoaică  Posted Image

atunci ce sa zic? Asta-e viata. Eu pot vorbi cu accent american si britanic de zici ca-s de acolo. Si daca si ea ar vorbi cu accent englezesc ca mine si am descoperi ca amandoi suntem romani, ar fi o faza tare Posted Image

#28
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Mă gândeam că dacă afl că-i româncă, o părăşeşti.

#29
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007

 zedicus, on 26 decembrie 2013 - 15:01, said:

atunci ce sa zic? Asta-e viata. Eu pot vorbi cu accent american si britanic de zici ca-s de acolo. Si daca si ea ar vorbi cu accent englezesc ca mine si am descoperi ca amandoi suntem romani, ar fi o faza tare Posted Image
Foarte multi romani cred asta. Pana ajung acolo.

Edited by Kokoshmare, 26 December 2013 - 15:34.


#30
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
sunt grase si urate , betivance mari , vodka nenica ...ia saniuta cu tine la buzunar si sigur pica ceva :D

#31
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013

 Kokoshmare, on 26 decembrie 2013 - 15:31, said:

Foarte multi romani cred asta. Pana ajung acolo.

crede-ma ca eu chiar vorbesc bine cu accentele alea. La cel englez poate ca nu e 100%, dar 90% sigur. Mi-au spus multi englezi de acolo.
Iar cel american chiar suna american, mai ales ca de la Cartoon Network l-am preluat si cand am vizitat SUA, aia de acolo ziceau ca parca as fi american la cum vorbeam. In fine, sa nu divagam

Edited by zedicus, 26 December 2013 - 16:23.


#32
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Daca vrei fete faine, du-te in Canada.

#33
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 zedicus, on 26 decembrie 2013 - 16:22, said:

crede-ma ca eu chiar vorbesc bine cu accentele alea. La cel englez poate ca nu e 100%, dar 90% sigur. Mi-au spus multi englezi de acolo.
Iar cel american chiar suna american, mai ales ca de la Cartoon Network l-am preluat si cand am vizitat SUA, aia de acolo ziceau ca parca as fi american la cum vorbeam. In fine, sa nu divagam
Ca si mine numai ca eu vorbesc romaneste de zici ca-s din buricul Bucurestiului cu toate ca m-am nascut in Plumbuita.. Posted Image

#34
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013

 djl, on 25 decembrie 2013 - 23:29, said:

lumea zice că cică preferă "schimbător" negru şi pakistanez (acum nu ştiu dacă regula se aplică tuturor sau sunt unele vrăjite de anumite campanii).

Ce, mai nou si aia o au mare ?!? Si indienii si pakistanezii ? Ba da-i incolo!

#35
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

 zedicus, on 25 decembrie 2013 - 22:36, said:

Buna, sunt proaspat inscris pe forum, desi am inceput sa-l citesc de cateva luni.
As dori sa-mi spuneti ceva despre cum sunt fetele/femeile englezoaice, spre deosebire de romance.
Oare cum poti sa le agheti? Merge cu invitatul la un suc sau pizza? Posted Image) Sunt interesate de tine ca esti strain (mai exact roman) sau se feresc cand afla ca esti roman?
Eu in urmatorii ani ma vad plecat in Anglia. Sunt genul de roman care pleaca cu scopul de a-si face un rost si o familie acolo si de asta vreau sa stiu mai multe despre acest subiect.
Eventual, voi care aveti/ati avut iubite englezoaice puteti sa povestiti cum le-ati cunoscut si cum v-ati cuplat. Eu vorbesc de englezoaice adevarate, nu de asa zisele ''englezoaice''(indience, negrese sau mai stiu eu ce, chiar daca sunt nascute si crescute in ''iuchei'' si sunt cat se poate de britanice).
......
Sa va zic o intamplare personala: Acum in toamna, la a 3-a vizita turistica in Londra, la National Gallery vad o tipa blonduta-satena, finuta, si singurica. Ma duc si ii zic:''you should belong in one of those painting'', la care ea imi zambeste si zice''really? eu: yeah, you're gorgeous'', si de aici am vorbit cu ea putin, ca eu sunt din Romania, ea din N Angliei mutata in Londra, si am mai dialogat ceva si apoi ne-am vazut fiecare de treaba, stiind ca nu am cum sa fiu cu ea, fiind din tari diferite. M-am mirat ca la o englezoaica frumusica a tinut o duma la care la romancele noastre n-ar fi tinut in veci. Daca eram student acolo sau rezident si munceam, sigur i-as fi luat numarul si o invitam undeva.
As aprecia daca mi-ati impartasi ceva insight despre cum sunt fetele din UK.

a fost draguta cu tine :D

 Nero-d, on 26 decembrie 2013 - 08:42, said:

colegule... prin prizma experientelor proprii... in UK gasesti geamantane, nu femei... sunt nesimtit de urate (marea majoritate)... in general mergi cu ochii in asfalt ca sa nu fii oripilat
sunt si foarte pretentioase in materie de satisfactie sexuala
au foarte mare credibilitate in fata autoritatilor si organului (si foarte multe drepturi... te pot da afara din casa ta in 2 secunde)
sunt betive notorii si curve (nu prostituate) am vazut o data un politist, o pazea pe una beata moarta rezemata in cur de un pom, sa nu fie agresata sau bruscata de un puisti caruia ii facea sex oral cu japca
egoiste [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
trebuie sa fii foarte foarte atent cu ele... : - iubito, adu-mi te rog si mie o ceasca de ceai din bucatarie!... zbang ti-ai luat o tigaie peste scăfârlie... - da ce tu nu ai maini? nu poti sa-ti iei? ai sclavi? (pe bune)
apoi esti inselat cu absolut toata lumea (nu prea exista conceptul de fidelitate... ) doar satisfactie de moment (ca viata e scurta)

si ce e rau in a fi atent, dragut cu o femeie? sau voi romanii nu stiti decat '' fa mi-e foame'', ''fa e gata cafeaua?'',''fa unde-s  sosetele mele '' ?

#36
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

 madabz, on 17 martie 2014 - 20:12, said:

[...] voi romanii [...]
Explica-ne tu cum e ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate