Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

alegere SO

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
martab

martab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.12.2013
ceau
am ramas la Linux Mint 16 ptr ca mi se pare ca are o interfata mult mai prietenoasa si mai apropiata de windows cu care eram eu obisnuita
probl nu era varianta de Linux ci faptul ca placa de retea nu era recunoscuta de Linux

deci am copiat de pe vechiul laptop - pe un stick - urmatoarele fisiere ( care sunt ptr varianta de 64 de biti )

http://archive.ubunt...0-15.23_all.deb

http://archive.ubunt...15.23_amd64.deb

http://archive.ubunt...15.23_amd64.deb

http://archive.ubunt...15.23_amd64.deb

am incarcat aceste fisiere pe noul laptop - in folderul acasa
am intrat in terminal ; am dat comanda
sudo dpkg -i linux-*.deb
dupa ce s-a terminat tot si fisierele au fost recunoscute de linux , am dat comanda de restart - sudo reboot

cand am redeschis calculatorul , conexiunea s-a facut automat fara ca eu sa mai introduc date

deci totul s-a rezolvat in 5 min dupa 7 zile de incercari ; acum am inteles cat de util este sa stii exact care este problema ptr ca altfel stai si bajbai si pierzi timp aiurea ; daca nu primeam aceste fisiere ajungeam cu laptopul la emag si cine stie ce probleme mai aveam ...
acum ramane sa invat , sa ma familiarizez cu Linux ; sper sa nu regret - am inteles ca daca vrei sa comunici cu altii care folosesc windows si vrei sa faci transf de fisiere s-ar putea sa ai probl Posted Image ; nici cum nu e bine ...dar asta e ; o sa vedem atunci ce facem

multumesc inca o data la toti ; daca o sa mai am probl poate ne mai auzim

#20
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai stii ce ai facut?
ai facut update la kernel, laptopul este prea nou, d-aia a aparut problema. asta am eu pe 13.10 la zi:
rich1974@rich1974-Inspiron-1521:~$ uname -r
3.11.0-14-generic

tu ai descarcat:
 linux-headers-3.11.0-15-generic_3.11.0-15.23_amd64.deb

e urmatoarea versiune de kernel la care probabil se mai fac ceva teste.

#21
martab

martab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.12.2013
pana acum aveam probl ptr ca laptopul era prea vechi , acum am probleme ptr ca laptopul este prea nou ..
cum spuneam nicicum nu este bine

#22
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,043
  • Înscris: 26.04.2007
Suntem multi :)
Linuxul te face sa iti folosesti capul, ceea ce mi se pare foarteeeeee util.
Eu sunt certificat microsoft insa intodeauna am avut o slabiciune pentru linux...imi place ca te forteaza sa cauti solutii ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate