Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Hrușcă nu mai vine anul asta in Romania.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
De ceva ani incoace Hrușcă si-a facut un obicei de a veni in Romania in preajma sarbatorilor pentru a colinda poporul. El reusea sa impuste numai contracte grase, in preajma sarbatorilor de iarna, prin spectacole organizate in orasele din Romania. Anul trecut de pilda in doar cateva zile de colindat pe la Sala Palatului, si nu numai, cantaretul a adunat lejer in traista 250.000 de euro cu care s-a intors multumit in Canada, tara in care s-a mutat de multi ani.
Anul acesta insa a rupt traditia si si-a lasat fanii cu ochii-n soare. A decis sa nu mai vina in Romania sa cante, fara sa ofere insa o explicatie. Se pare ca o trebuiasca sa ne multumim doar cu Fuego si Stefan Banica Jr. de anul acesta....
Care o fi oare motivul ptr. care nu mai vine Hrușcă in Romania?


[ http://image.stirileprotv.ro/media/images/680xX/Nov2012/61222893.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Tu nu ai vazut la TV ca LER-ul s-a prabusit pe bursa?
Ce dracu sa mai faca el cu atata LER?

#3
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Doamne, Gonthar, cata energie ai!

Hrusca concerteaza in Canada, asta e marele mister.
Anul asta a hotarat sa faca bani acolo, romanii din Canada au bani de bilete si probabil nici nu-s satui de acelasi repertoriu de 30 de ani.

Multumit de raspuns? Ti-am elucidat enigma?

#4
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
S-a gandit ca ne-a mai ramas ceva ler de anul trecut :D

#5
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
stai linistit ca apare, nu scapa el ocazia

isi pune curu in avion si in cateva ore ne horeşte :)

Edited by Bucifon, 16 December 2013 - 11:01.


#6
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Mi se pare aiurea să stai în alt stat (român fiind) şi să vii pe aici de fiecare dată când sunt bani de supt .

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postgenius, on 16 decembrie 2013 - 11:02, said:

Mi se pare aiurea să stai în alt stat (român fiind) şi să vii pe aici de fiecare dată când sunt bani de supt .

Nu inteleg ce este aiurea. Daca sint bani inseamna ca cineva ii da ca sa-l vada. Daca cineva da banul ce tre freaca pe tine gustul omului.

#8
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postf300, on 16 decembrie 2013 - 11:08, said:

Nu inteleg ce este aiurea. Daca sint bani inseamna ca cineva ii da ca sa-l vada. Daca cineva da banul ce tre freaca pe tine gustul omului.
Mi se pare ipocrizie să trăieşti în Canada şi să vii să te lamentezi în România .

#9
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,007
  • Înscris: 25.06.2007

View Postgenius, on 16 decembrie 2013 - 11:15, said:

Mi se pare ipocrizie să trăieşti în Canada şi să vii să te lamentezi în România .
Aha!
Deci cantaretii trebuie sa cante doar in tara de rezidenta.
Nu au voie sa faca turnee :lol:

#10
-incoerent-

-incoerent-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 30.09.2013

View Postgenius, on 16 decembrie 2013 - 11:02, said:

Mi se pare aiurea să stai în alt stat (român fiind) şi să vii pe aici de fiecare dată când sunt bani de supt .

- Si daca exista oameni care il plac pe ala si chiar vor neaparat sa-l vada si sa-l asculte, isi amana alte activitati si planuri si se duc la spectacolele lui cand vine in tara considerand show-ul ca un fel de privilegiu ales, tot aiurea ti se pare? Si respectivii nu-s fani care se pierd intr-un sezon ci fani pe viata. Ala are asa ceva. Si nu vine la ciolan ca sa nu ofere nimic si sa "suga", ci vine exact cu ce vor fanii lui si le da exact acel lucru. Locuieste acolo pentru ca si tu daca ai avea placerea civilizatiei si suficienti bani ca sa pleci la un trai superior ai face-o fara discutii. Iar el e un artist nu un erou, canta frumos cu asta se ocupa si cu asta e normal sa se ocupe. Muzica nu are granite. Judeci prea aspru un om prea valoros crede-ma.


View Postgenius, on 16 decembrie 2013 - 11:15, said:

Mi se pare ipocrizie să trăieşti în Canada şi să vii să te lamentezi în România .

- Nu se lamenteaza ci satisface traditia si placerea unora! Cine ti-a zis ca se lamenteaza? Posted Image)

Edited by -incoerent-, 16 December 2013 - 11:23.


#11
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostKarhu, on 16 decembrie 2013 - 11:18, said:

Aha!
Deci cantaretii trebuie sa cante doar in tara de rezidenta.
Nu au voie sa faca turnee Posted Image
Ai înţeles ca cucu-n gură :) .
De fapt ai înţeles dar faci pe prostu' .

#12
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View PostKarhu, on 16 decembrie 2013 - 11:18, said:

Deci cantaretii trebuie sa cante doar in tara de rezidenta.
Nu au voie sa faca turnee Posted Image
Unii considera ca si-a tradat tara, alegand sa se mute in strainatate si venind aici doar sa mai stoarca niste bani....El are o cu totul alta viata acolo in Canada, lumea il stie drept Steven nu Stefan, vecinii lui habar nu au cu ce se ocupa si cum isi castiga existenta, doar de sarbatori isi trage cojocul de lana si opincile pe el si vine aici sa isi umple traista cu parale...

#13
Goliad

Goliad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.12.2013
Pentru cine nu stie. Leru e cuptor. Deci melodia e Cuptoru-i cuptor. :D

#14
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Post-incoerent-, on 16 decembrie 2013 - 11:21, said:

- Si daca exista oameni care il plac pe ala si chiar vor neaparat sa-l vada si sa-l asculte, isi amana alte activitati si planuri si se duc la spectacolele lui cand vine in tara considerand show-ul ca un fel de privilegiu ales, tot aiurea ti se pare? Si respectivii nu-s fani care se pierd intr-un sezon ci fani pe viata. Ala are asa ceva. Si nu vine la ciolan ca sa nu ofere nimic si sa "suga", ci vine exact cu ce vor fanii lui. Sta acolo pentru ca si tu daca ai avea placerea civilizatiei si suficienti bani ca sa pleci la un trai superior ai face-o fara discutii. Iar el e un artist nu un erou, canta frumos cu asta se ocupa si cu asta e normal sa se ocupe. Judeci prea aspru un om prea valoros crede-ma.
Nu aş pleca din ţară oricâţi bani aş avea . Ştiu , pare aiurea dar , crede-mă , aşa e . Am prieteni aici , am familie , am tot ce-mi trebuie să mă simt bine în ţara mea .
Aş vizita alte ţări , aş sta acolo o perioadă , dar tot aici aş veni .
La banii lui putea să o ducă foarte bine şi în România .

Edited by genius, 16 December 2013 - 11:26.


#15
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,007
  • Înscris: 25.06.2007

View Postgenius, on 16 decembrie 2013 - 11:21, said:

...
Are voie sa locuiasca unde vrea muschiul lui? Are!
Are, la fel, voie sa mearga sa concerteze unde ii convine contractul? Are!
Ce nu-i clar?

View PostGonthar, on 16 decembrie 2013 - 11:22, said:

...sa mai stoarca niste bani
Posted Image
Vandutul de bilete e stors de bani?
Ti-a pus gheara-n gat sa-ti ia banii cu forta?

#16
Goliad

Goliad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.12.2013

View PostGonthar, on 16 decembrie 2013 - 10:42, said:

Care o fi oare motivul ptr. care nu mai vine Hruşcă in Romania?
Nu stie lumea ce inseamna "Ler". :(

#17
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,007
  • Înscris: 25.06.2007

View PostGoliad, on 16 decembrie 2013 - 11:23, said:

Pentru cine nu stie. Leru e cuptor. Deci melodia e Cuptoru-i cuptor. Posted Image
Cel putin in zona de unde provine familia mea, cuptorului i se spune rel, nu ler.
Ler probabil are legatura cu zeii lari, din mitologia romana.

#18
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,092
  • Înscris: 20.12.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KmD0HuEPL-o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Povestea e mult mai banala.
I-au disparut niste contacte din Ministerul Culturii, vechi folkisti care ii asigurau angajamente asa ca erau baieti de acelasi leat. In momentul cand a considerat ca nu mai merita sa faca drumul din Canada pana aici (strict din considerente economice) a renuntat sa mai "leruiasca" imediat. O sa se deea el primadona lovita in aripa de nerecunostinta romanilor dar adevarul este ca publicul s-a cam saturat de el dar inca nu am vazut vreun artist in stare sa inteleaga asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate