Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Import produse OpenCart

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Happi

Happi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.11.2013
Salut, pentru inceput vreau sa mentionez ca este prima data cand folosesc OpenCart dar spre surprinderea mea am facut multe prin ele fara prea multe cunostinte. Detin un magazin de biciclete, impreuna cu un site, am tot citit pe net ca se pot importa produse mai usor decat metoda manuala. Este foarte greu sa adaug produse manual cu toate ca am facut si modificari prin el sa dispun de un asa-zis "Quick Add" al produselor.

Vreau sa stiu daca si cum pot sa preiau produse de pe site-urile producatorilor, nu chiar la cateva click-uri distanta dar vreau sa economisesc timp pentru ca nu am timp de adaugat produse si cand stiu ca e vorba de mii...Am citit ca pot sa fac import de produse prin Microsoft Excel dar nu stiu de unde sa incep sau prin fisiere XML.

Fiind vorba de baza de date nu prea ar fi multe tabele, mai exact nume, descriere, cuvinte cheie, poza, pret, categorie si altele optionale.

Astept sfaturi si indrumari, multumesc frumos.

Stima.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate