Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector
 La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 

La ce facultate sa ma duc?:|

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
Madaaa07

Madaaa07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.12.2013
Sunt in clasa a XII-a, si inca nu m-am hotarat ce facultate sa urmez, iar acest subiect imi da batai de cap. Pana anul trecut ma gandeam la Politie, insa cum sunt varza la sport si nu am nici statura necesara,am renuntat la acest gand.Apoi m-am gandit la Drept, dar peste tot vedeam ca "nu ai ce face cu aceasta facultate daca nu ai bani , sau daca mami si tati nu-s avocati/judecatori/procuri,etc." Asadar, am ramas cu gandurile in ceata..Ce sa fac? Urmez profilul Stiinte ale Naturii la liceu, se bazeaza pe fizica, mate, bio, chimie, romana..In principiu, cam acestea..Mie imi place in mod aparte Engleza, si sunt si f buna la aceasta materie. La fel si la Romana. De asemenea si fizica imi place..si nici matematica nu pot zice ca o urasc, si ma pricep..nu mi place biologia in schimb, desi dau bacu la asta..ma gandeam sa dau la cadastru, dar sincer..nu prea stiu cu ce se mananca asta, la ce tb sa fii f bun si ce poti sa faci mai departe..poate ma puteti ajuta cu un sfat !!:(

#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

 Madaaa07, on 08 decembrie 2013 - 22:37, said:

Sunt in clasa a XII-a, si inca nu m-am hotarat ce facultate sa urmez, iar acest subiect imi da batai de cap. Pana anul trecut ma gandeam la Politie, insa cum sunt varza la sport si nu am nici statura necesara,am renuntat la acest gand.Apoi m-am gandit la Drept, dar peste tot vedeam ca "nu ai ce face cu aceasta facultate daca nu ai bani , sau daca mami si tati nu-s avocati/judecatori/procuri,etc." Asadar, am ramas cu gandurile in ceata..Ce sa fac? Urmez profilul Stiinte ale Naturii la liceu, se bazeaza pe fizica, mate, bio, chimie, romana..In principiu, cam acestea..Mie imi place in mod aparte Engleza, si sunt si f buna la aceasta materie. La fel si la Romana. De asemenea si fizica imi place..si nici matematica nu pot zice ca o urasc, si ma pricep..nu mi place biologia in schimb, desi dau bacu la asta..ma gandeam sa dau la cadastru, dar sincer..nu prea stiu cu ce se mananca asta, la ce tb sa fii f bun si ce poti sa faci mai departe..poate ma puteti ajuta cu un sfat !!Posted Image
Da... eu iti zic acum sa te duci la medicina, iti place la medicina? Nu.

E decizia ta, da cu banu', vezi ce iti place, pe forum nu gasesti solutia magica sa iti dai seama unde sa te duci tu la facultate.

Daca e pe forum intrebi de facultatea X/Y si profilul X/Y.

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,424
  • Înscris: 15.12.2009
Ce-ti place sa faci? Ce stii sa faci? Cata ambitie ai? In functie de aceste raspunsuri mi se pare corect sa-ti alegi viitoarele studii superioare.

Imi vine greu sa cred ca esti foarte buna la limba engleza dat fiind modul in care ai redactat aici in limba romana. Dar asta e doar parerea mea, a unui forumist. Plus, ai arie dedicata, numita Scoala Mea, unde trebuia, conform regulamentului, sa postezi.

Edited by Ann0nyym0us, 08 December 2013 - 22:45.


#4
MED27

MED27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 20.08.2013
@Sempiternal Exclus medicina, nu-i place biologia..si slava Domnului va avea de invatat multa.

Cu romana si engleza poti incerca litere, dar e mai prost platit un profesor decat un avocat, indiferent de ''talia'' acestuia.

#5
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Money don't fall off a tree, university it's not like something you do every day and you can change it anytime, it remains for your whole life, choose wise or you'll get f**ked for life Posted Image.

No pression.

Era un exemplu cu medicina.

Edited by Sempiternal, 08 December 2013 - 22:52.


#6
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Te pricepi la ceva ?
nu ? management scrie pe tine

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,424
  • Înscris: 15.12.2009
Suntem o tara de manageri, team leaderi si bossi. Nu?

 Sempiternal, on 08 decembrie 2013 - 22:49, said:

No pression.

pressure*

#8
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
la facultatea de frizeri, mecanici auto, maturatori

#9
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
cati useri atatea pareri.

fa ce-ti place. dupa facultate ai sa ai surpriza ca ai sa lucrezi in cu totu alt domeniu la care nici nu te gandeai. asa se intampla de cele mai multe ori.

#10
cetateanul09

cetateanul09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 03.12.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JoTP2iBWBEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Madaaa07

Madaaa07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.12.2013
Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, tocmai mi-am facut cont si nu am stiut exact. In primul rand, am nevoie de niste pareri, nu inseamna ca o sa le iau neaparat in calcul, ci pur si simplu poate o sa ma puna pe ganduri, sa am mai multe optiuni. Medicina nu mi-as dori pentru ca nu ma atrage...Literele nu mai zic, e ceva ce poate mi s-ar potrivi in conformitate cu abilitatile mele, dar cum s-a zis deja, profesorii sunt foarte prost platiti..Si apropo, am pus o intrebare destul de serioasa, vreau sa mi se raspunda de asemenea cu seriozitate. Daca nu , nu mai comentati. Mersi!:)

#12
cetateanul09

cetateanul09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 03.12.2013

Quote

Absolventii cautati in toata europa


#13
snowzor

snowzor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 08.11.2009

 Madaaa07, on 08 decembrie 2013 - 23:10, said:

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, tocmai mi-am facut cont si nu am stiut exact. In primul rand, am nevoie de niste pareri, nu inseamna ca o sa le iau neaparat in calcul, ci pur si simplu poate o sa ma puna pe ganduri, sa am mai multe optiuni. Medicina nu mi-as dori pentru ca nu ma atrage...Literele nu mai zic, e ceva ce poate mi s-ar potrivi in conformitate cu abilitatile mele, dar cum s-a zis deja, profesorii sunt foarte prost platiti..Si apropo, am pus o intrebare destul de serioasa, vreau sa mi se raspunda de asemenea cu seriozitate. Daca nu , nu mai comentati. Mersi!Posted Image

IT?

#14
Madaaa07

Madaaa07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.12.2013
No way, n-am avut treaba cu asa ceva pe parcursul anilor de liceu, nu s-a complicat deloc profu cu noi :-j

#15
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Pression http://en.m.wiktiona...g/wiki/pression

Hai sa fim seriosi, ai exact la fel de multe sanse sa iti gasesti profilul pe un forum ca la aia cu nu stiu ce iarba de iti visezi "ursitul".

Vezi daca iti place psihologia.



#16
Madaaa07

Madaaa07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.12.2013
Stiu asta :))) Doar vad si alte opinii , atat. Nu ma astept sa am o revelatie brusc , si sa realizez ce facultate ar fi potrivita pt mine. Psihologia mi se pare foarte interesanta, si e ceva ce mi-ar place sa fac. Dar, la fel..nu stiu daca e ceva de viitor, cel putin in Romania..

#17
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Ce? Vorbim de romania? Oricum aici nu ai nici un viitor.

Cum sa nu fie de viitor? Toti au ceva pe suflet, palavragesti un pic cu ei daca e tu te gandesti ce gatesti/cumperi diseara, nu e mare lucru, stii si engleza deci nu e bai sa "profesezi" in alta tara.

#18
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 Ann0nyym0us, on 08 decembrie 2013 - 22:57, said:

Suntem o tara de manageri, team leaderi si bossi. Nu?

pressure*

Bine, nu toti pot fi la fel de priceputi, macar finante si drept ca gigi si vanghelie.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate