Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cartierele din Munchen

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Salut. Caut in viitorul apropiat sa ma mut in Munchen, si evaluez oportunitatile imobiliare de constructii noi, avand in vedere ca pretul o sa se tot mareasca, si ceva bun nu gasesti decat nou.

Ce parere aveti de Hirschgarten vs Ludwigsvorstadt-Isarvorstadt 6500 vs 8000 euro/mp A stat cineva in regiune, cum stam cu vagabondajul, aurolacii si tiganii? Ca sa dai atatia bani si sa te muti in echivalentul a Rahova sau Ferentari... nici nu sunt banii mei ci ai bancii, pana vand ce mai am pe aici sa achit!

Hirschgarten blocuri cu 4 etaje http://wikimapia.org...518433&z=19&m=b

Si preferata mea, vedeti casuta aia cu acoperisul rosiatic de la strada? O darama sa faca un bloc cu 5 etaje http://wikimapia.org...551140&z=20&m=b

Edited by Josef_Mengele, 02 November 2013 - 01:53.


#2
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Doctoru lu hitler cauta locuinta....

#3
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
puteam sa jur cine a deschis topicul :)....cred ca la Dachau sunt oportunitati mari de locuinta...da o sa te bantuie fantomele trecutului....

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Menge vezi ca vine Ferentariu-ul peste tine cind se prind astia cum e cu ajutorul social.
Pe de alta parte daca ai planuri sa devii un nou Fuehrer istoria spune ca Munich e un bun punct de plecare! De asemenea lipsa cetateniei germane este un avantaj nu un handicap (asa cum s-a dovedit in cunoscutul exemplu)!

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,582
  • Înscris: 30.10.2003

 Josef_Mengele, on 02 noiembrie 2013 - 01:51, said:

Si preferata mea, vedeti casuta aia cu acoperisul rosiatic de la strada? O darama sa faca un bloc cu 5 etaje http://wikimapia.org...551140&z=20&m=b
in buricul targului la o aruncatura de bat de oktoberfest. Nu-i rau, da' mai cauta, mai cauta!Posted Image

#6
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Hopa! Chiar iti dau astia drumul de la azil sau au deschis o noua sectie si tu ai botezat-o Munchen?

#7
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

 Bursul, on 02 noiembrie 2013 - 09:15, said:

in buricul targului la o aruncatura de bat de oktoberfest. Nu-i rau, da' mai cauta, mai cauta!Posted Image
Faptul ca e aproape de gara ma nemultumeste, in sensul faunei infractionale specifice.
Langa Hofgarten daca as gasi ceva, acolo sunt toate facultatile... si studentele

 Octavian_SK, on 02 noiembrie 2013 - 07:32, said:

puteam sa jur cine a deschis topicul Posted Image....cred ca la Dachau sunt oportunitati mari de locuinta...da o sa te bantuie fantomele trecutului....
Am casa in Schwabhausen, dincolo de Dachau, e din 1930 si de 1 ani ma chinui cu autorizatia de constructie sa o modernizez, ce caut e un apartament pt un student, sa faca naveta cu S2A nu e prea placut, desi poate in 4 ani l-or electrifica si o sa vina mai des, circule mai repede.
Oricum, ma gandesc ca preturile la imobiliare cel putin o sa se mentina daca nu o sa creasca, oferta in Munich e slaba in sensul de case vechi, si noi dar foarte departate.

Edited by Josef_Mengele, 03 November 2013 - 00:29.


#8
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 Josef_Mengele, on 03 noiembrie 2013 - 00:17, said:

Am casa in Schwabhausen, dincolo de Dachau, e din 1930 si de 1 ani ma chinui cu autorizatia de constructie sa o modernizez,
mda...au nemti astia o birocratie....

#9
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
Zona aia pe Stammstrecke nu-i prea ok, eu nu mi-as lua ceva pe acolo. galagie, trenuri. greu cu somnul noaptea
La fel si aia de langa Theresienwiese. E zona de hosteluri si un pic mai la nord-est incepe fauna din zona garii.
plus ca in cele 2 sapt pe an de Oktoberfest o sa vi se ia de mirosul de pisat din fata scarii Posted Image
Cauta ceva prin nord, langa BMW, poti sa il inchiriezi usor daca ramane gol

Edited by sqryn, 04 November 2013 - 15:39.


#10
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Ciudat ca in zona de nord e mai ieftin, gasisem ceva de DachauStrabe, un bulevard lung, cand colo era inspre triaj spre capat. Cand am mai fost in Germania am vizitat insa un santier la nord de clinica de copii Schwabing, pe Isoldenstrabe. usor sub 5000e mp, constructie P+3 si ceva ce pana acum n-am mai vazut in fapt, gradina interioara. Ma nemultumeste distanta de 1000 m pana la statia Scheldplatz, comuna U2 U3, si 1400m pana la statia U6.

Ce parere aveti de zona, si de gradina interioara? Pe cat e de frumoasa, avand in vedere ca e bloc nou locuit de tineri probabil cu copii, pe atat de zgomotoasa va fi...

http://wikimapia.org...580845&z=18&m=b

Attached File  03.jpg   580.03K   31 downloads

Edited by Josef_Mengele, 05 November 2013 - 01:16.


#11
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
stiu santierul si locatia, fetita mea s-a nascut la Klinikum Schwabing.
personal imi place mai mult decat celelalte 2, ai Luitpoldpark si Petuelpark langa bloc iar Mittlerer Ring trece prin tunel asa ca nu ai galagie. In 10 min esti cu bicicleta in Olympia park.
La 100 m in dreapta pe Leopoldstrasse ai sigur o statie de autobuz cu min 2 linii ce duce la U3/U6 Munchner Freiheit
Si unde era Metro, in dreapta tot pe Leopoldstrasse se construieste ceva. Nu sitiu daca e rezidential sau birouri
Nu copii sunt problema, copii dorm noaptea pe cand masinile si trenurile nu. Plus ca la un moment dat o sa creasca
Daca nu vrei vecini deasupra ia ceva la ultimul etaj, oricum terasa de la parter la un bloc cu mai mult de 2 nivele nu e prea mare chestie.

Edited by sqryn, 05 November 2013 - 09:44.


#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,582
  • Înscris: 30.10.2003

 Josef_Mengele, on 05 noiembrie 2013 - 01:14, said:

Ciudat ca in zona de nord e mai ieftin, gasisem ceva de DachauStrabe, un bulevard lung, cand colo era inspre triaj spre capat. Cand am mai fost in Germania am vizitat insa un santier la nord de clinica de copii Schwabing, pe Isoldenstrabe. usor sub 5000e mp, constructie P+3 si ceva ce pana acum n-am mai vazut in fapt, gradina interioara. Ma nemultumeste distanta de 1000 m pana la statia Scheldplatz, comuna U2 U3, si 1400m pana la statia U6.

Ce parere aveti de zona, si de gradina interioara? Pe cat e de frumoasa, avand in vedere ca e bloc nou locuit de tineri probabil cu copii, pe atat de zgomotoasa va fi...

http://wikimapia.org...580845&z=18&m=b

03.jpg

Nu te mai plange! Ai autobuz la botul calului care merge in Munchener Freiheit. Merg din 20 in 20 minute si destul de exact. Ce-ti mai trebuie?

Eu prefer autobuzul, nu a fost niciodata inghesuiala ca in metrou!

#13
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
SI mersu pe jos face picioru frumos...
1000m ii faci in cateva minute la pas!
Asa ca, lasa-l sa meraga pe jos!

#14
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
Depinde de vreme, ocazie si cu ce esti imbracat
Cateodata nu prea e funny si e clar un avantaj sa poti sa sari direct in transportul in comun

#15
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Bine acuma, lasand deoparte faptul ca eu nu m-as muta niciodata voluntar din Franken(Erlangen) in Bavaria, hai sa zicem ca as fi nevoit, as alege Isarvorstadt.

#16
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Eu <cred> ca am ales Schwabing... o fi bine, o fi rau?

#17
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Da, si Schwabing merge.

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,582
  • Înscris: 30.10.2003

 Josef_Mengele, on 15 decembrie 2013 - 15:42, said:

Eu <cred> ca am ales Schwabing... o fi bine, o fi rau?
Oricum nu-mi place cartierul. Acum am un motiv in plus sa nu mai calc deloc p'acolo Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate