Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Oferta UPC cu TV cadou

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
alexander23

alexander23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.12.2010
Salut. Azi cand m-am intors din oras am gasit un pliant in usa, care spune asa: "Ia-ti televizorul tau SAMSUNG FULL HD CADOU CU UPC. Pentru relatii suna la ALIN-07XXXXXXXX. Oferta supusa unor termeni si conditii. Oferta valabila in Constanta, pana la data de 20.11.2013. UPC isi rezerva dreptul de a prelungi oferta". Am pus mana pe telefon si l-am sunat pe dl. Alin, care mi-a spus ca oferta e de doua tipuri: una pentru un LED Samsung cu diagonala de 80 cm, full HD, cu pachet de 200 Mb net, 134 canale TV si telefon, la 120 lei (100 lei pachetul + 20 lei rata la TV), si una pentru LED Samsung de 61 cm, full HD, cu pachet de 200 Mb de net, 94 canale TV si telefon la 100 lei (65 lei pachetul si 34 lei rata la TV), ambele contracte pe 24 luni. Am stabilit cu el o intrevedere pentru maine dimineata, in care eu urmeaza sa semnez contractul cu UPC, apoi miercuri vin baietii sa faca cablajul si activare si tot miercuri, primesc de la ei un voucher cu care merg la Altex sau Media Galaxy pentru a ridica TV-ul.
Problema mea... e cumva teapa? Teapa in sensul ca imi fac abonamentul si nu primiesc niciun TV. Am incercat sa sun la UPC, dar daca nu am un cod de abonat, nu pot intra in direct cu un operator. Am cautat pe net si singura sursa ar fi un blog in care un tip prezinta oferta asta, dar e datat 20.12.2012. Eu am deja abonament la RDS, si nu as vrea sa renunt la el degeaba. Ce credeti? Un sfat, ceva? Ati mai auzit de chestia asta?

#2
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Suna la 031.1000.872
Nu ai nevoie de cod abonat pt a intra în legătură cu ei. Sau întreabă pe pagina lor de Facebook ;)

#3
alexander23

alexander23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.12.2010
Pai la asta am sunat, cu UPC in coada, si am incercat sa intru in legatura cu un operator...

#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Când îți cere cod de abonat așteaptă un pic..... și va continua. Doar că la ora asta este "inchis"  la relații clienți.
Pune întrebarea pe pagina lor de Facebook și vei primii răspuns Posted Image

Edited by feribalint, 18 October 2013 - 21:13.


#5
alexander23

alexander23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.12.2010
Gata, am pus problema si pe facebook. Mersi. Anything?

#6
trogly

trogly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.03.2007
Salutare. Nu este teapa. Chiar exista aceasta oferta. Poti sa-ti iei orice tv de la Samsung (+ diferenta daca este mai mult).

#7
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postalexander23, on 18 octombrie 2013 - 20:51, said:

oferta e de doua tipuri:
una pentru un LED Samsung cu diagonala de 80 cm, full HD, cu pachet de 200 Mb net, 134 canale TV si telefon, la 120 lei (100 lei pachetul + 20 lei rata la TV), si
una pentru LED Samsung de 61 cm, full HD, cu pachet de 200 Mb de net, 94 canale TV si telefon la 100 lei (65 lei pachetul si 34 lei rata la TV), ambele contracte pe 24 luni.
Mie nu mi-e clar un lucru. Rata la LED-ul de 61 de cm e cu 70% mai mare decat la ala de 80 cm? La 61 cm avem rata 34 lei, iar la ala de 80 cm avem 20 lei?

#8
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Oferta e cu un tv cadou pe care de fapt il platesti in rate? Super! Si daca semnezi contractul si la mediagalaxy nu-ti aproba rata?

Edited by prisonbreak, 18 October 2013 - 21:30.


#9
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pai nu faci rata la Media Galaxy. UPC iti da un voucher, iar tu de la MG ridici tv-ul. Rata se include in abonamentul lunar platit catre UP

#10
trogly

trogly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.03.2007
Nu are treaba rata cu oferta asta. Iti faci contract la upc iar dupa instalare te duci cu buletinul in magazin si valorifici voucherul.

#11
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Am inteles.

#12
alexander23

alexander23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.12.2010
Ati facut deja chestia asta? Adica, cineva a trecut deja prin procedura asta si a fost OK? Nu stiu care e faza cu diferenta de abonamente...

#13
trogly

trogly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.03.2007
Eu nu... doar am dat tv-rile.

#14
alexander23

alexander23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.12.2010
Detalii, te rog. Deci omul vine cu voucherul si...

#15
trogly

trogly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.03.2007

View Postalexander23, on 18 octombrie 2013 - 22:08, said:

Detalii, te rog. Deci omul vine cu voucherul si...

ii dau tv. Vii doar cu buletinul, voucherul il vad eu in sistem.

#16
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Si e valabil doar pt unele orase?

#17
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,347
  • Înscris: 13.01.2011

View Postalexander23, on 18 octombrie 2013 - 21:41, said:

Ati facut deja chestia asta? Adica, cineva a trecut deja prin procedura asta si a fost OK? Nu stiu care e faza cu diferenta de abonamente...

Ce esti colega asa speriat, nu este teapa, tata a facut la ei si a mers la magazin si a luat televizorul Posted Image , acum se benocleaza la el.

Daca nu ma  insel, poti sa dai tu o diferenta mai mare si iti cumperi ceva mai performant sau cu diagonala mai mare.

Nici nu au de ce sa te tepuiasca.

Oricum dai o gramada de bani pe el, fa calculul in 24 rate, doar ca iti convine ca este rata mica si nu se simte Posted Image

Edited by crisstonne, 18 October 2013 - 23:05.


#18
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
De ce o gramada de bani? 20 lei/luna inseamna 480 lei dupa 2 ani. E o nimica toata pt un full hd Samsung de 80 cm. A, ca e un cadou platit partial de tine e altceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate