Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

B-MAX vs Sandero

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Cum sta B-Max fata de Sandero la spatiul interior? Dar la comportamentul rutier?

E o promotie destul de frumoasa la Ford, cu 1650 euro reducere si pachetul TREND sau Titanium gratuit in functie de varianta de FORD aleasa, astfel incat micuta buburuza se apropie amenintator de varul Sandel, care desi costa 11.500 varianta full, BMax costa putin peste 15.000 cu dotari la care Dacia doar viseaza, si o calitate superioara a asamblarii. Este suficient sa compar motorul turbo 1l benzina 125 CP cu start&stop si 6 trepte cu cel de 0,9 si 90 CP al Daciei si l-am facut de rusine. Keyless, senzori de lumina, de ploaye, Sony cu 4.2 inch TFT si 9 difuzoare...  AC automat si fallow me home, si inca ceva: Lumina in torpedou!
Pt 250 de euro mai gasesti ceva ce este foarte util, pachet de iarna, cu scaune fata, parbriz, si duze stropire parbriz incalzite electric. Va spune mandea, e optiunea care merita toti banii!

Cei 4000 de euro in plus nu cred sa reprezinte o problema cu finantare de doar 6,9% dobanda, dobanda fixa pe toata perioada contractului.

Aici despre lista de preturi, dotari si oferta speciala http://www.ford.ro/A...AX/ListaPreturi
Mentionez pt fanii marcii Ford ca aceasta promotie se aplica si la celelalte modele, particularizata dupa caz!

________________
Ce este de remarcat in cadrul acestei competitii, este ca ambii giganti impreuna cu grupul moto-propulsor sunt fabricati in Romania.

Edited by Josef_Mengele, 18 October 2013 - 14:45.


#2
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Te-ai angajat Mengele?

#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Pai cum la banii tai aveai firma de software pt. boeing, acu' cateva saptamani plateai niste bodyguarzi cu 100 lei pe zi sa nush ce, iar azi te bucuri la o reducere la o masina very low cost? Posted Image) Eu as lua ford-ul.

Edited by potae, 18 October 2013 - 14:50.


#4
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Miroase a reclama.

#5
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Eu va intrebam cum este spatiul interior si comportamentul rutier al lui B-Max fata de Sandero, pt cine a avut ocazia sa mearga cu ele. Nu suntem la carciuma.

Eu nu conduc buburuze, nu pt ca n-ar fi de nasul meu, dar ies in 4 labe din ele...

La fel de usor puteam face comparatie Duster - Focus, 17.000 euro amandoua, dar aici sunt 2 probleme, gusterul e la schimbare de generatie si s-ar putea sa dureze mult livrarea, si Fordul e facut in Spania.
Si acolo sigur e spatiu interior, si Focusul sigur nu se rastoarna si nu se inclina in curbe ca Dusterul.

Inca o notiune, de la Ford cand negociezi o flota mai scoti ceva, dobitocilor de la Dacia le-a intrat in cap ca sunt cei mai ieftini, si cu greu renunta la cateva sute.
Am experiente proaste cu BDTul si cu serviciile garantie-postvanzare la Ford.

 Blue_Ivy, on 18 octombrie 2013 - 14:59, said:

Miroase a reclama.
Nu e asa ca miroase a reclama cand o masina din clasa superioara costa cat ciurucul Europei?

Edited by Josef_Mengele, 18 October 2013 - 15:24.


#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Eu conduc buburuze (190 cm. 110kg.).

On: B-MAX.

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 Josef_Mengele, on 18 octombrie 2013 - 14:38, said:

si inca ceva: Lumina in torpedou!
Va spune mandea, e optiunea care merita toti banii!
Ioji Mandea, optiunea mentionata e cul da cul. Ti-e chiar atat de rau?

#8
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
11.5k full dar fara optioale parca.

Da. La 11.5k poti aduga pe bani jante aliaj, geamuri spate, senzori parcare, cotiera, cruz, piele pe volan, tapiterie de vinilin, gps, vopsea si niste garantie in plus.

Dacia se ia cu 1.2, alba, bare negre si AC.

Daca nu corespunde in echiparea asta inseamna ca vrei altceva.

Inadmisibil sa ajungi la 13k euro si sa ai volan semireglabil.

In functie de statura, sa stai ca un popandau la volanul sau sa-ti creasca mainile ca la maimuta.

#9
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,704
  • Înscris: 22.11.2007

 Josef_Mengele, on 18 octombrie 2013 - 14:38, said:

astfel incat micuta buburuza se apropie amenintator de varul Sandel, care desi costa 11.500 varianta full, BMax costa putin peste 15.000 cu dotari la care Dacia doar viseaza,
Eu sunt curios cati dintre cei care isi cumpara masina pot plati asa usor inca 3500-4000 in plus. Eu nu cred ca cineva care da 11.500 pe o masina se poate uita la o masina de 15.000 desi evident dotarile si calitatea probabil ca sunt altele la B max.

#10
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Uitati un lucru: B-max e fun !  Anumite chestii in viata costa mai mult daca au un zvac, un zambet, un parfum...

Edited by Quantum, 12 November 2013 - 19:12.


#11
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013

 bossake, on 19 octombrie 2013 - 12:50, said:

Eu sunt curios cati dintre cei care isi cumpara masina pot plati asa usor inca 3500-4000 in plus.

mare smecherie!
mai scoate nea' mengele cativa dinti din aur din gura de ovrei si ii duce la amanet...

#12
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Vezi o oferta beton http://www.ford.ro/P...tii/BlackFriday . Cred ca ajunge la 8500 euro B-maxul.

#13
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 04.09.2013
foarte atractiva oferta de la Ford. te face sa te imprumuti repede de la toti prietenii sa le cumperi masinile. intrebarea ar fi: de ce nu fac asa mai multi producatori de automobile ? si care este motivul pentru care ford recurge la asemenea strategie ? am o parere insa nu vreau sa las loc de "conflicte"(deocamdata). sunt curios ce ganditi si voi.

#14
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
1. s-ar putea ca in realitate sa nu fie preturile alea "bomba"! poate cu tichete rabla, tva-uri, masini stoc etc. pana n-ai proforma in mana, nu te bucura!
2. poate vor sa nu intre in 2014 cu masini din 2013 sau 2012;
3. vin sarbatorile si trebuie sa plateasca muncitorii de la oltcit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate