Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...
 EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 

Cardul EUROLINE

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
gigijorj

gigijorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.05.2009
Prin 2004 am aplicat si eu pentru un credit la Altex si bonus mi-a fost eliberat un asemenea card, initial cei de la Altex m-au asigurat ca linia de credit se va face prin BCR.
Ma rog nu mai conteaza, inselatoria celor de la Altex.
Este un card de "credit" bun daca te limitezi la promotiile in rate cu magazinele partenere, la extragere de numerar este jale, daca nu returnezi intreaga suma retrasa in termenul prevazut.
Stiam de existenta acestui card cu doi ani inainte de 2004, asa ca este posibil ca in urma cu 15 ani sa fi fost pe piata.

#38
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,028
  • Înscris: 17.10.2004
In goana dupa profit Euroline face operatiuni fara acordul beneficiarului. Astfel, daca ai cumparat de la Altex, Emag, or mai fi si alte magazine, ti se tranforma in rate suma care trebuie platita. Nu ar fi vreo problema, dar schimbarea in rate presupune dobanda de vreo 40% pe an. Nu am cerut niciodata acest lucru dar acum apare in extras, fara voia mea. Se practica hotia la nivel inalt indiferent de firma in tara asta, e foame mare de a prosti lumea si a castiga. La telefon stau de peste jumatate de ora si angajatul model, ce nu suporta a fi vorbita firma de rau, nu catadicseste sa raspunda de ce angajatii Euroline au facut acele operatiuni in numele meu. Pe site scrie ca ar fi trebuit sa confirm prin mesaj dorinta de a transforma in rate achizitiile. Nu am confirmat niciun mesaj primit, niciodata.

Edited by partyman, 14 November 2016 - 18:46.


#39
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Buna ziua, Am primit in ultimile doua rapoarte de activitate mesajul: Incepand cu 1 Februarie 2020 comisionul de plata prin dispozitiv al unui tert va fi 0.6% minim 1.2 Lei., incerc sa inteleg la ce tip de operatiuni se refera. Aveti vreo parare cei care il utilizati?

#40
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
eu zic sa-l inchizi si sa uiti de el. Ai alternative in ziua de azi destule.Cat despre intrebarea ta, cred ca orice plata la comercianti ce nu sunt partenerii lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate