Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

R.C.S. - Digi: C.A.M. C.I.+

- - - - -
  • Please log in to reply
5890 replies to this topic

#5527
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,502
  • Înscris: 12.07.2010
Şi Sony-ul meu, cumpărat acum mai bine de şapte ani are în specificaţii card CI (cred că nu apăruse incă CI+) şi funcţionează bine merci cu SmartCam de la RDS. Prin update de firmware se pare că au făcut TV-urile cumpărate din 2010 încoace să „recunoască” cardul CI+.

#5528
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-au terminat Smart Card Camurile la RDS? Astept de o luna jumate si nu mai vine. Greu se mai misca.....

#5529
hnicolae

hnicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.02.2008

 MembruAnonim, on 30 noiembrie 2017 - 20:43, said:

S-au terminat Smart Card Camurile la RDS? Astept de o luna jumate si nu mai vine. Greu se mai misca.....
Sunt intr-o situatie asemanatoare.

#5530
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016
Detin un Samsung LT32E310 si am card CI si cablu de la UPC. Timp de 9 luni, am prins programele in ordinea frecventei, apoi a aparut eroare 23 si canalele vin in ordine alfabetica si nu apar toate. In plus, nu apare sa selectez operatorul. Cei de la Samsung Romania, zic ca e monitor TV si asa trebuie sa apara. Ce trebuie sa fac, pentru a receptiona canalele in ordinea fecventei? Multumesc

#5531
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
La LG e o setare unde te întreabă operatorul. La Samsung mă gândesc la ideea că trebuie să fie ceva de genul.


#5532
hnicolae

hnicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.02.2008
Cei de la RCS m-au lamurit ca degeaba mai astept card CI (nu este pe stoc si nu sant semne ca vor primi)
Exista alternative ?
Cum functioneaza UPC-ul ?

#5533
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
Culmea, apetitul romanilor pentru televizoare este greu de oprit, cred ca de Black Friday s-au vandut zeci de mii, ca atare operatorii de cablu trebuiau sa fie pregatiti cu smart cam-uri.

#5534
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai am dat comsnda cu mai bine de o luna inainte de BF. Nu are legatura cu BF. Tare cred ca operatorii, cel putin RDS, nu are in stoc ci comanda de pe cine stie unde la bucata, atunci cand cer clientii. Ceea ce mi se pare rusinos.

 hnicolae, on 05 decembrie 2017 - 11:46, said:

Cei de la RCS m-au lamurit ca degeaba mai astept card CI (nu este pe stoc si nu sant semne ca vor primi)
Exista alternative ?
Cum functioneaza UPC-ul ?

De unde ai informatia asta? Daca stiam mergeam la UPC sau la operatorii locali.

Cei de la Telekom sunt si mai si.... nu mai dezvolt....

#5535
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
Ba eu cred ca are legatura cu BF dar in sensul "trebuiau să fie pregătiţi!". Daca pana atunci te injurau cateva mii de abonati ca nu le poti oferi in timp rezonabil un amarat de cam, inchipuiti-va un station de cel putin 40.000 50.000 de oameni huiduind. Unei companii care se vrea respectabila nu i-ar pica bine.

Edited by zradu, 05 December 2017 - 15:57.


#5536
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
Are cunoștință cineva să fie, în vreun punct RDS din Cluj-Napoca, cam-uri pe stoc? Așteptarea unuia comandat online mi-a depășit de mult răbdarea!

#5537
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
Bună dimineața! Am achiziționat și eu un Smart Card. Am reușit să recepționez toate programele, merg fără probleme. Însă posturile radio nu le găsesc nicăieri. Tv-ul este Philips 40PFH4201/88, iar telecomanda este aceasta (deci nu văd nicăieri buton TV/RADIO). Dacă aveți modelul acesta de TV, sau unul care are meniul asemănător, cum ați procedat, unde le-ați găsit? Mă gândesc că în mod normal ar trebui să fie în grila de programe, cu restul..

Edited by -Andrei-, 12 December 2017 - 09:52.


#5538
hnicolae

hnicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.02.2008
Pana vin cardurile RCS, a folosit cineva cardurile Unicam Delta crypt ?
Este o solutie ?

#5539
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 -Andrei-, on 12 decembrie 2017 - 09:47, said:

Bună dimineața! Am achiziționat și eu un Smart Card. Am reușit să recepționez toate programele, merg fără probleme. Însă posturile radio nu le găsesc nicăieri. Tv-ul este Philips 40PFH4201/88, iar telecomanda este aceasta (deci nu văd nicăieri buton TV/RADIO). Dacă aveți modelul acesta de TV, sau unul care are meniul asemănător, cum ați procedat, unde le-ați găsit? Mă gândesc că în mod normal ar trebui să fie în grila de programe, cu restul..
Nu le ai deloc in grila? Vin la pachet cu programele TV. Nu stiu cum ai setate posturile, dupa frecventa, alfabet ....
Doar daca ai fi optat pentru decodor clasic erau separat. Pe telecomanda decodorului este TV/Radio.

Edited by MembruAnonim, 12 December 2017 - 11:38.


#5540
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

 MembruAnonim, on 12 decembrie 2017 - 11:37, said:

Nu le ai deloc in grila? Vin la pachet cu programele TV. Nu stiu cum ai setate posturile, dupa frecventa, alfabet ....
Doar daca ai fi optat pentru decodor clasic erau separat. Pe telecomanda decodorului este TV/Radio.
Nu le am deloc în grilă. Știu că pe decodorul clasic sunt separat, am la celălalt TV. Dar pe telecomanda TV-ului cu Smart Card-ul nu găsesc niciun buton TV/Radio iar setările tv-ului le-am întors pe toate părțile. M-am gândit să dau un reset din fabrică..

Edited by -Andrei-, 12 December 2017 - 12:28.


#5541
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
La mine le pune incepand cu pozitia 1001. Incearca sa tastezi 1001.

#5542
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

 zradu, on 12 decembrie 2017 - 12:44, said:

La mine le pune incepand cu pozitia 1001. Incearca sa tastezi 1001.

Am încercat acum, nu merge..mulțumesc pentru sugestie!

#5543
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
La cautare dupa ce selectezi operatorul DIGI, nu iti apare in meniu cate posturi pe digital, analogic si radio a gasit ?

Spre exemplu https://i.ytimg.com/...xresdefault.jpg

#5544
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

 gigsnet, on 12 decembrie 2017 - 18:13, said:

La cautare dupa ce selectezi operatorul DIGI, nu iti apare in meniu cate posturi pe digital, analogic si radio a gasit ?

Spre exemplu https://i.ytimg.com/...xresdefault.jpg

Hmmm, ba daaa, însă.. arată doar digitale și analogice. Radio nu. O să revin cu o poză mai târziu să îți arăt. Cred totuși că ar fi bine să dau un reset din fabrică TV-ului..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate