Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

R.C.S. - Digi: C.A.M. C.I.+

- - - - -
  • Please log in to reply
5890 replies to this topic

#5887
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006
Nedocumentarea înaintea achiziției. Am zis Sony=Best.Bani-s dați, fapta-i consumată.Mă consolez cu gândul că în afară de CI+ n-am ce să-i bag de vină. Alt SFAT : NU cumpărați Sharp TV.Ultimele Sharp-uri adevărate cele FHD care erau în Metro, Made in Japan
Astea mai noi stricăcioase.

#5888
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Vezi că sînt două modele de CAM-uri CI+ la Digi, ambele cu mai multe versiuni.
Cele vechi au inserat în ele smartcard-ul, pe cînd cele noi au doar un cip electronic pe post de smartcard. Încearcă și vezi, poate ți le schimbă pe rînd pînă găsești unu' care să se „împercheze” cu televizorul. Că-i păcat de el, e serie 2021...:)

#5889
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006
Încercat și cu altele,la fel.Inițial când l-am luat mergea relativ ok(mai făcea ocazional macroblocuri pe posturi HD nonHbo/Cinemax) cu SmartCam-u meu.Apoi din update în update tot mai rău.SmartCam-u funcționa ok cu vechiu tv-u în același loc.Unica soluție tot un update de-a lor.Culmea că penultimu update era chiar pt. rezolvare probl. CI+.Dar l-a pus în cap mai rău.Nu mai îmi bat capu.HboMax și/sau DigiOnline. Tv-u în rest superOk.Concluzia:documentare prealabilă înainte de achiziție chiar dacă e vorba de nume mari.

#5890
qq37

qq37

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.10.2021
Intrebare de incepator...

TV-ul parintilor avea un Smart CAM de la Digi, folosit pt programele HD si pe vremuri pt HBO (la care intre timp au renuntat). Recent au schimbat TV-ul cu unul mai mare si mai nou. Nimeni nu si-a mai amintit de smartcam, si surpriza! Canalele HD merg si fara el!

Dupa ceva sapaturi, am aflat aici (www.media-max.ro/digi-smart-cam-card-ci-rcs-rds/) ca intr-adevar canalele HD nu mai sunt codate. Partea interesanta pt mine e ca daca articolul e corect, ele merg si daca ai pachet Analogic, nu e musai sa fie Digital.

Digi a decodat toate posturile digitale (pana atunci, o mica parte din aceste posturi puteau fi receptionate doar cu decodor/smart cam) astfel incat este suficient sa utilizam un televizor cu receptor DVB-C (majoritatea televizoarelor cu ecran plat comercializate in prezent detin un astfel de receptor), urmand sa receptionam gratuit posturile din pachetul Digital, chiar daca avem si platim doar pachet Analogic.


Stie cineva daca e adevarat sau e o aiureala?

Multumesc,
Q

#5891
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Da, este adevărat. Dacă nu ai nevoie de extraoptiuni poți să treci liniștit pe abonament analogic, canalele digitale vor funcționa în continuare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate