Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

O problema de viata serioasa

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Trebuie sa ai o pasiune, fie ea si jocurile pe calculator. Incearca sa fii mai activ , pentru inceput, in retelele virtuale. Fii mai comunicativ, ia-ti o bicicleta si fa plimbari prin oras, sunt multi pasionat care nu au cu cine...Si incet, incet ...intri in niste cercuri ale cunostintelor si cine stie stie, poate iti faci si tu prieteni. Angajeaza-ta, sigur gasesti printre colegi persoane cu care o sa te intelegi, iar sanse mari sa iti devina prieteni.. Esti inca tanar, mai ai o viata in fata. Cauta o fata, poate ea are prieteni ..
PS1: A da, pune poze pe aici pe softpedia, cine stie, poate te place vreo fata.
PS2: Mai era cineva care cauta prieteni, isi lasase numarul de telefon in semnatura, dar nu stiu cine era.

Edited by diahim, 06 October 2013 - 20:37.


#20
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postwide, on 06 octombrie 2013 - 20:31, said:

ai nevoie de un job indiferent care ar fi acesta ...... pana iti gasesti ceva in domeniul tau
In ce domeniu daca a facut o facultate fara domeniu
El are o diploma de taietor de frunze la caini
Ok .se poate apuca de taiat frunze ca nu e o problema dar din pola caini ca ii eutanasiaza oprescu
Tot paznic e mai bine ,dar dupa 35 ani

#21
alexandru_oprea

alexandru_oprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 13.07.2012
Hai, acu' serios, nu gasesti absolut nimic de munca? Sau esti prea domn ca sa incepi "de jos"? Am si eu vecin care sta pe banii parintilor sai pensionati, nu se angajeaza niciunde pentru ca, la fel ca tine, a terminat o facultate inutila, iar cand are sansa de a se angaja, nu o face, iar raspunsul lui e mereu "pai ce, ba, ma duc pe 8 milioane? io am studii!". Are vreo 26 de ani, e liber profesionist de cand se stie, si campion la spart seminte - viteza. Asta iti doresti pentru tine?
In ce oras locuiesti, de nu se gaseste absolut nimic de munca?

#22
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postdiahim, on 06 octombrie 2013 - 20:36, said:

Trebuie sa ai o pasiune,
Are ,are

#23
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

View Postpetre69, on 06 octombrie 2013 - 20:39, said:

In ce domeniu daca a facut o facultate fara domeniu

cunosc ingineri la firme foarte mari (pot spune chiar cele mai mari) care la inceput pana si-au gasit un job in domeniul lor au lucrat ca si muncitori necalificati pt ca functiile la care ravneau ori nu erau cautate ori erau ocupate de alte persoane

fara relatii si cunostinte in domeniu inceputul intodeauna se face de jos .......... exceptiile sunt foarte rare

Edited by wide, 06 October 2013 - 20:54.


#24
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Oase rupte se gasesc pe toate drumurile... Oase rupte cu diploma mai greu... dar, nah, avem diploma inutila de la o facultate inutila....  Daca omu' nu-si gaseste nimic in domeniu, il poti blama?!!?! In afara de putoare ce este, nu...

#25
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Nu esti nebun, calmeaza-te. Si eu am 24 de ani, si eu sunt de vreo 7 luni intr-un oras nou si la fel nu am prieteni (aici). In schimb, ma afund in munca si profit de timpul liber pentru a invata 2 limbi straine si pentru a-mi mari numarul de posturi pe softpedia :)
Oarecum ma simt mai bine "singur". Au disparut acele obligatii de a te intalni cu gasca, am mai mult timp sa ma odihnesc, am mai mult timp pentru familie, pentru mine ,etc.
Simti nevoia sa iesi neaparat in oras cu cineva? Pentru ce? Si asa nu ai bani de aruncat. Profita de timpul liber si invata ceva nou care te-ar putea ajuta pe viitor. O sa ai timp de prieteni si iesiri, la momentul potrivit.

#26
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
sa ia legatura cu buferiu si bothnar ca sunt izolati si someri ca si el. Si cu inca unul cu nebunia dupa cristina bob, ala nu stiu ce iduri mai are

si s apuna de-o cursa de biciclete cu djl si de colectionat aparate telefonice cu el

#27
dunn90

dunn90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.10.2013
Da, pt unii li se pare greu de inteles sa nu ai prieteni. Daca as fi avut mi-as fi gasit si mai usor de lucru. Orice om pentru a fi sanatos trebuie sa aibe viata sociala. Eu usor simt ca innebunesc. Ok pot sa-mi gasesc de lucru si ce conteaza? Am ajuns sa nu imi mai pese de nimic pentru ca ce folos au, toate aceste lucruri. Mi-am vandut bunurile ca sa am bani da. Nu am iphone am nokia de 100 lei, nu sunt de bani gata nu imi doresc masini si nici bunuri.

#28
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Uite, spre exemplu mie imi place foarte mult psihologia, de fapt, cred ca sunt obsedat.
Se spune ca pentru a fi bun intr-un domeniu (oricare), trebuie sa fi cu un pas inaintea tuturor. Studiind un pic pe internet psihologia comportamentala, in timp ajungi sa te dezvolti ca si persoana, ajungi sa intelegi cum se comporta omul in anumite situatii, de ce, cum poti profita de slabiciunile lor, cum sa te comporti tu in fata altora, cum sa procedezi in anumite situati, etc. Toate aceste lucruri, in timp, iti va dezvolta gandirea analitica, logica, si increderea in tine deoarece tu sti ceva ce alti nu stiu si poti profita de pe urma acestui lucru (manipulare).
Te va ajuta in orice domeniu vei lucra, te va ajuta chiar sa iti gasesti un job, mai usor, ca sa nu mai vorbim de faptul ca odata ce vei ajunge sa lucrezi, sa fi stresat sau eventual sa mai dai in vreo depresie din cauza unui sef mai sever, vei sti cum sa procedezi in asa fel incat sa nu te lasi afectat si sa iti faci viata mai usoara.
Acum, informatiile se gasesc usor si gratuit, indiferent ca vrei sa citesti pe google sau sa vizionezi pe youtube, merita incercat.

View Postdunn90, on 06 octombrie 2013 - 21:15, said:

Da, pt unii li se pare greu de inteles sa nu ai prieteni. Daca as fi avut mi-as fi gasit si mai usor de lucru. Orice om pentru a fi sanatos trebuie sa aibe viata sociala. Eu usor simt ca innebunesc. Ok pot sa-mi gasesc de lucru si ce conteaza? Am ajuns sa nu imi mai pese de nimic pentru ca ce folos au, toate aceste lucruri. Mi-am vandut bunurile ca sa am bani da. Nu am iphone am nokia de 100 lei, nu sunt de bani gata nu imi doresc masini si nici bunuri.
Nu-i greu de inteles, tu pur si simplu avand atata timp liber si stand cu parintii, vrei sa mai schimbi atmosfera. Nu-i ceva rau, dar nici nu este un must. De ce crezi ca daca ai fi avut prieteni ti-ai fi gasit mai usor de lucru? Crezi ca te-ar fi ajutat? Iti zic eu ca majoritatea nu stiu cum sa profite de tine, sa te fure, nu sa te ajute. Stop trust in people!

#29
dunn90

dunn90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.10.2013
Si inca ceva. Nu duc lipsa de fete. Fete am cate vreau eu, dar nu asta caut. Nu simt ca ele imi ofera ce caut, adica niste prieteni buni de bere. Oricand pot iesi singur in club si agata fara probleme fete. Oi fi ciudat ca ies singur in cluburi si baruri neavand cu cine? Poate

#30
alexandru_oprea

alexandru_oprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 13.07.2012

View PostBusiness_style, on 06 octombrie 2013 - 21:36, said:

Uite, spre exemplu mie imi place foarte mult psihologia, de fapt, cred ca sunt obsedat.
Se spune ca pentru a fi bun intr-un domeniu (oricare), trebuie sa fi cu un pas inaintea tuturor. Studiind un pic pe internet psihologia comportamentala, in timp ajungi sa te dezvolti ca si persoana, ajungi sa intelegi cum se comporta omul in anumite situatii, de ce, cum poti profita de slabiciunile lor, cum sa te comporti tu in fata altora, cum sa procedezi in anumite situati, etc. Toate aceste lucruri, in timp, iti va dezvolta gandirea analitica, logica, si increderea in tine deoarece tu sti ceva ce alti nu stiu si poti profita de pe urma acestui lucru (manipulare).
Te va ajuta in orice domeniu vei lucra, te va ajuta chiar sa iti gasesti un job, mai usor, ca sa nu mai vorbim de faptul ca odata ce vei ajunge sa lucrezi, sa fi stresat sau eventual sa mai dai in vreo depresie din cauza unui sef mai sever, vei sti cum sa procedezi in asa fel incat sa nu te lasi afectat si sa iti faci viata mai usoara.
Acum, informatiile se gasesc usor si gratuit, indiferent ca vrei sa citesti pe google sau sa vizionezi pe youtube, merita incercat.


Nu-i greu de inteles, tu pur si simplu avand atata timp liber si stand cu parintii, vrei sa mai schimbi atmosfera. Nu-i ceva rau, dar nici nu este un must. De ce crezi ca daca ai fi avut prieteni ti-ai fi gasit mai usor de lucru? Crezi ca te-ar fi ajutat? Iti zic eu ca majoritatea nu stiu cum sa profite de tine, sa te fure, nu sa te ajute. Stop trust in people!

Tu zici binisor ce zici acolo, dar nu pot sa citesc cand vad cati "i" ai mancat intr-o singura fraza..:( Iti descalifica automat opinia.

#31
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View Postdunn90, on 06 octombrie 2013 - 21:37, said:

Si inca ceva. Nu duc lipsa de fete. Fete am cate vreau eu, dar nu asta caut. Nu simt ca ele imi ofera ce caut, adica niste prieteni buni de bere. Oricand pot iesi singur in club si agata fara probleme fete. Oi fi ciudat ca ies singur in cluburi si baruri neavand cu cine? Poate
Hai mai taie din ele Posted Image

View Postalexandru_oprea, on 06 octombrie 2013 - 21:43, said:


Tu zici binisor ce zici acolo, dar nu pot sa citesc cand vad cati "i" ai mancat intr-o singura fraza..Posted Image Iti descalifica automat opinia.
Eu joc si remi in timp ce scriu pe aici :) multi-tasking :)

#32
alexandru_oprea

alexandru_oprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 13.07.2012
@initiator - Deci fete gasesti fara probleme? Pai de ce nu incerci sa petreci mai mult timp cu o fata care-ti place? Mai uiti de "belele". Si poate ai noroc si gasesti una care sa iti trimita fundu' lenes la munca. Acu deja nu mai inteleg ideea topicului. Tu, de fapt, ce vrei, "pretenasi" pentru o bauta? La asta se rezuma viata sociala pentru tine?

#33
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
S-a strigat Bingo!!!

#34
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
ba io nu mai pricep nimica.

#35
dunn90

dunn90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.10.2013
Nu caut o prietena. Am idei mai radicale despre chestiile astea.
Topicul era despre anxietatea sociala si imposibilitatea de a te conecta cu alti semeni de-ai tai, daca nu ati inteles pana acum

#36
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009

View Postdunn90, on 06 octombrie 2013 - 21:37, said:

Si inca ceva. Nu duc lipsa de fete. Fete am cate vreau eu, dar nu asta caut. Nu simt ca ele imi ofera ce caut, adica niste prieteni buni de bere. Oricand pot iesi singur in club si agata fara probleme fete. Oi fi ciudat ca ies singur in cluburi si baruri neavand cu cine? Poate

WTF! Ele stiu ca le agati? Prieteni nu ai dar machoman esti. Hmmm...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate