Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
28765 răspunsuri în acest subiect

#26497
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.591
  • Înscris: 24.08.2006
Si daca Alina si Iedul e una? Mie mi se pare la fel de lipsita de comunicare, si tot pune probleme offtopic ca sa faca fumigene, gen ce culori ii plac, ce muzica a mai ascultat, cine stie ce mai urmeaza....

#26498
andronicus

andronicus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 251
  • Înscris: 20.10.2006

 morozan_alina, on Sep 30 2008, 11:36, said:

sunt pentru MISA, fiindca este o oaza de sentimente,, care explodeaza in interior, care te face sa te simti vie,, altfel, fara misa m-as simti moarta si fara un sens al existentei,,, ar ramane doar o viata banala care curge.... precum o sticla de coca-cola sparta pe astfalt
Chestia cu simtitul vietii si explozia din interior o gasesti mult mai simplu si intens cu plantutele interzise, dar recomandate in particular la misa (ciupercutele amanita muscaria de ex).
Coca-cola doar spala petele de sange de pe asfalt (in SUA o o folosesc si pt asta).
Acum pe bune, de ce sa mai depui efort sa mai stai in pozitii dificile, sa vezi shakti-uri mai bagate in seama decat tine, nu mai simplu cu scurtatura?

#26499
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.650
  • Înscris: 11.05.2006
Scrisoarea unei forumiste, adresata presedintelui Asociatiei Dacica din Timisoara, asociatie aflata intr-o "fructuoasa colaborare cu MISA":



D-lui Dan Sorin Spatariu, presedintele Asociatiei Dacica din Timisoara


D-le Spatariu, avand in vedere ca dvs. sunteti presedintele Dacica, trebuie sa va informez ca problemele care apar intre membrii asociatiei va privesc direct pe dvs., mai ales daca situatia se datoreaza conducerii acestei asociatii.
Eu v-am sunat sa va spun ca nu sunt de acord ca sotul meu sa imparta fluturasi despre cursul de yoga al acestei asociatii.
Ati raspuns la telefon ca nu va intereseaza problemele mele si ca sotul meu poate sa faca ce vrea, lucru de altfel foarte corect, dar asa cum el poate sa faca ce vrea, asa am si eu dreptul sa fac ce vreau.
Tot in convorbirea noastra telefonica, mi-ati spus ca mie ar trebui sa imi fie rusine ca m-am dus la „Nasul" in emisiune, spunandu-mi ca nu aveti ce discuta cu mine si refuzand sa ma ascultati.
Motivele mele de a refuza sa fiu de acord ca sotul meu sa imparta fluturasi despre yoga sunt urmatoarele;
1. sotul meu a facut karma yoga pe toata perioada constructiei ashramului, de multe ori nerealizandu-si salarul de baza, eu beneficiind de o suma de un milion patru sute pentru ingrijire copil, s-a intamplat cand nu am avut bani nici sa cumpar lapte pentru fetita mea. De ce? Pentru ca sotul meu era chemat mereu la ashram si isi lua concediu neplatit ca sa ajute, ba venea camionul cu caramizi si trebuia cineva sa le descarce, sau se mergea sa se aduca nisip, sau se turnau placa, stalpii etc. Pe toata perioada constructiei nu am putut avea ajutor din partea sotului meu, pentru simplul motiv ca dupa orele de serviciu pleca sa faca karma yoga. Instructoarea Simona Popescu a refuzat sa-i dea o farfurie de mancare lui Marian, pe motiv ca nu a facut 8 ore karma yoga pe zi pentru farfuria respectiva. Eu, in schimb, aveam numai obligatii fata de sotul meu, sa ii pregatesc haine curate, sa ii fac mancare, sa ii pun pachet, sa fac cumparaturi si sa ma ocup singura de copil. In perioada acestei constructii nu am avut nici sot, nici tata la copil. Ce mi se intampla, dupa atatea sacrificii si renuntari? Ma trezesc cu o interdictie de a frecventa chefurile care se organizau in aceasta cladire, pentru simplul motiv ca nu vreau sa o accept pe iubita sotului meu, care a avut tupeul sa mearga pana la Bivolaru si sa ii ceara binecuvantarea relatiei cu sotul meu. Ce sa-i faci ? Eu nu eram in grupul de shakti si nici de dans, cresteam un copil singura si nu aveam timp.
In schimb, dvs., d-le Spatariu, si Simona Popescu, v-ati ales cu un acoperis deasupra capului. Ce a castigat sotul meu? O comoara in cer, pardon, si-a ars karma. Cat costa o ora de karma yoga daca yoghinul sta in ashram si nu si-a facut norma de ore? 75.000 lei sau 7,5 RON / ora. Cei care locuiesc in casuta voastra trebuie sa respecte regulile ashramului. Reguli care au aparut dupa ce constructia s-a dat in folosinta. La inceputul ridicarii acestei cladiri, s-a promis, celor care vor face 8 ore karma yoga / zi, ca vor avea o camera la mansarda fara sa fie obligati sa plateasca chirie. Acum platesc amenzi pentru greselile facute, amenzi nu in asane, ci in bani. Daca vor sa primeasca vizita unui prieten sau sa lipseasca din ashram noaptea trebuie sa ceara permisiunea..........
2. Consider ca fluturasii si afisele acestei scoli de yoga, MISA, sunt incomplete si nu se spune despre urmatoarele activitati:
a. filmele erotice realizate de cursante
b. meditatiile cu extraterestri
c. incurajarea turnatoriei (vezi caietul de vacanta Costinesti 2008)
d. adorarea obligatorie a d-lui Bivolaru
e. practicarea cuplului deschis
f. dublarea taxei de curs in caz de neplata la timp
Cat despre rusine, nu stiu cui ar trebui sa ii crape obrazul de rusine? Mie, ca am spus un adevar la Nasul, sau dvs., ca ati mintit si mintiti in continuare?
Am sunat la Directia Domeniului Public, ca sa ma interesez cat m-ar costa sa afisez si eu un poster A4 pe o perioada de o saptamana. Costa 107 RON, pentru avizierele din centrul Timisoarei.
Daca sotul meu merge pe strazi sa imparta fluturasi sau sa faca propaganda acestui curs, am sa imi fac si eu timp si am sa gasesc si eu sponsorii care sa ma ajute sa afisez la avizierul Primariei posterul.
Cat despre realizarea afisului, va asigur ca cei de pe exmisa de-abia asteapta sa le cer ajutorul.

#26500
coco69

coco69

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 275
  • Înscris: 29.11.2006

 Deria_Leena26, on Sep 30 2008, 14:07, said:

Scrisoarea unei forumiste, adresata presedintelui Asociatiei Dacica din Timisoara, asociatie aflata intr-o "fructuoasa colaborare cu MISA":



D-lui Dan Sorin Spatariu, presedintele Asociatiei Dacica din Timisoara


D-le Spatariu, avand in vedere ca dvs. sunteti presedintele Dacica, trebuie sa va informez ca problemele care apar intre membrii asociatiei va privesc direct pe dvs., mai ales daca situatia se datoreaza conducerii acestei asociatii.
Eu v-am sunat sa va spun ca nu sunt de acord ca sotul meu sa imparta fluturasi despre cursul de yoga al acestei asociatii.
Ati raspuns la telefon ca nu va intereseaza problemele mele si ca sotul meu poate sa faca ce vrea, lucru de altfel foarte corect, dar asa cum el poate sa faca ce vrea, asa am si eu dreptul sa fac ce vreau.
Tot in convorbirea noastra telefonica, mi-ati spus ca mie ar trebui sa imi fie rusine ca m-am dus la „Nasul" in emisiune, spunandu-mi ca nu aveti ce discuta cu mine si refuzand sa ma ascultati.
Motivele mele de a refuza sa fiu de acord ca sotul meu sa imparta fluturasi despre yoga sunt urmatoarele;
1. sotul meu a facut karma yoga pe toata perioada constructiei ashramului, de multe ori nerealizandu-si salarul de baza, eu beneficiind de o suma de un milion patru sute pentru ingrijire copil, s-a intamplat cand nu am avut bani nici sa cumpar lapte pentru fetita mea. De ce? Pentru ca sotul meu era chemat mereu la ashram si isi lua concediu neplatit ca sa ajute, ba venea camionul cu caramizi si trebuia cineva sa le descarce, sau se mergea sa se aduca nisip, sau se turnau placa, stalpii etc. Pe toata perioada constructiei nu am putut avea ajutor din partea sotului meu, pentru simplul motiv ca dupa orele de serviciu pleca sa faca karma yoga. Instructoarea Simona Popescu a refuzat sa-i dea o farfurie de mancare lui Marian, pe motiv ca nu a facut 8 ore karma yoga pe zi pentru farfuria respectiva. Eu, in schimb, aveam numai obligatii fata de sotul meu, sa ii pregatesc haine curate, sa ii fac mancare, sa ii pun pachet, sa fac cumparaturi si sa ma ocup singura de copil. In perioada acestei constructii nu am avut nici sot, nici tata la copil. Ce mi se intampla, dupa atatea sacrificii si renuntari? Ma trezesc cu o interdictie de a frecventa chefurile care se organizau in aceasta cladire, pentru simplul motiv ca nu vreau sa o accept pe iubita sotului meu, care a avut tupeul sa mearga pana la Bivolaru si sa ii ceara binecuvantarea relatiei cu sotul meu. Ce sa-i faci ? Eu nu eram in grupul de shakti si nici de dans, cresteam un copil singura si nu aveam timp.
In schimb, dvs., d-le Spatariu, si Simona Popescu, v-ati ales cu un acoperis deasupra capului. Ce a castigat sotul meu? O comoara in cer, pardon, si-a ars karma. Cat costa o ora de karma yoga daca yoghinul sta in ashram si nu si-a facut norma de ore? 75.000 lei sau 7,5 RON / ora. Cei care locuiesc in casuta voastra trebuie sa respecte regulile ashramului. Reguli care au aparut dupa ce constructia s-a dat in folosinta. La inceputul ridicarii acestei cladiri, s-a promis, celor care vor face 8 ore karma yoga / zi, ca vor avea o camera la mansarda fara sa fie obligati sa plateasca chirie. Acum platesc amenzi pentru greselile facute, amenzi nu in asane, ci in bani. Daca vor sa primeasca vizita unui prieten sau sa lipseasca din ashram noaptea trebuie sa ceara permisiunea..........
2. Consider ca fluturasii si afisele acestei scoli de yoga, MISA, sunt incomplete si nu se spune despre urmatoarele activitati:
a. filmele erotice realizate de cursante
b. meditatiile cu extraterestri
c. incurajarea turnatoriei (vezi caietul de vacanta Costinesti 2008)
d. adorarea obligatorie a d-lui Bivolaru
e. practicarea cuplului deschis
f. dublarea taxei de curs in caz de neplata la timp
Cat despre rusine, nu stiu cui ar trebui sa ii crape obrazul de rusine? Mie, ca am spus un adevar la Nasul, sau dvs., ca ati mintit si mintiti in continuare?
Am sunat la Directia Domeniului Public, ca sa ma interesez cat m-ar costa sa afisez si eu un poster A4 pe o perioada de o saptamana. Costa 107 RON, pentru avizierele din centrul Timisoarei.
Daca sotul meu merge pe strazi sa imparta fluturasi sau sa faca propaganda acestui curs, am sa imi fac si eu timp si am sa gasesc si eu sponsorii care sa ma ajute sa afisez la avizierul Primariei posterul.
Cat despre realizarea afisului, va asigur ca cei de pe exmisa de-abia asteapta sa le cer ajutorul.
  D-le Spatariu, m-am adresat domniei voastre nu in calitate de medic, ca sa imi acordati o consultatie telefonica, nici in calitate de prieten, pentru ca nu imi sunteti prieten, ci in calitatea de presedinte al Asociatiei Dacica. Mi-ati inchis telefonul si ati refuzat sa raspundeti. Acum, dupa ce a aparut scrisoarea pe forum, il cautati pe sotul meu la serviciu? Sa ce? Sa ma puna la punct si sa ma intrebe daca mi-e cald cu toti dintii in gura? Va raspund, am cateva extractii dentare.

#26501
marian2006

marian2006

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 613
  • Înscris: 12.08.2006

 morozan_alina, on Sep 30 2008, 10:36, said:

sunt pentru MISA, fiindca este o oaza de sentimente,, care explodeaza in interior, care te face sa te simti vie,, altfel, fara misa m-as simti moarta si fara un sens al existentei,,, ar ramane doar o viata banala care curge.... precum o sticla de coca-cola sparta pe astfalt
Ai uitat să spui Cățeluș cu păru' creț:

Cățeluș cu păru' creț
Sub cearceaf la Griguleț,
Grig se-ntoarce din așram
Mușamaua face HAM.


 coco69, on Sep 30 2008, 14:04, said:

D-le Spatariu, m-am adresat domniei voastre nu in calitate de medic, ca sa imi acordati o consultatie telefonica, nici in calitate de prieten, pentru ca nu imi sunteti prieten, ci in calitatea de presedinte al Asociatiei Dacica. Mi-ati inchis telefonul si ati refuzat sa raspundeti. Acum, dupa ce a aparut scrisoarea pe forum, il cautati pe sotul meu la serviciu? Sa ce? Sa ma puna la punct si sa ma intrebe daca mi-e cald cu toti dintii in gura? Va raspund, am cateva extractii dentare.
Așa a spus, că-ți scoate dinții din gură? Nasoală treabă. Posterul ăla poate conține și încă vreo cîteva chestii care să-i facă pe oameni să se mai gîndească înainte de a se duce la curs. Cîteva sugestii:

1. devieri de asteroizi
2. anihilări de cutremure
3. considerarea lui Bivolaru încarnarea lui Dumniezău
4. misiunea spirituală a poporului român
5. București ca Noul Ierusalim
6. amenințarea de către Bivolaru că fără MISA ești mort spiritual

Și mai sînt. Toate astea se găsesc prin caietele de vacanță, prin scrisorile către Claudiu etc.

Editat de marian2006, 30 septembrie 2008 - 14:45.


#26502
coco69

coco69

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 275
  • Înscris: 29.11.2006

 marian2006, on Sep 30 2008, 15:18, said:

Ai uitat să spui Cățeluș cu păru' creț:

Cățeluș cu păru' creț
Sub cearceaf la Griguleț,
Grig se-ntoarce din așram
Mușamaua face HAM.



Așa a spus, că-ți scoate dinții din gură? Nasoală treabă. Posterul ăla poate conține și încă vreo cîteva chestii care să-i facă pe oameni să se mai gîndească înainte de a se duce la curs. Cîteva sugestii:

1. devieri de asteroizi
2. anihilări de cutremure
3. considerarea lui Bivolaru încarnarea lui Dumniezău
4. misiunea spirituală a poporului român
5. București ca Noul Ierusalim
6. amenințarea de către Bivolaru că fără MISA ești mort spiritual

Și mai sînt. Toate astea se găsesc prin caietele de vacanță, prin scrisorile către Claudiu etc.

Ce nu intelege d-nul Spatariu, ca eu nu mai supot sa aud de karma yoga. Cand cel de langa tine a facut peste 3000 de ore de karma yoga...... Consider, ca am facut, in toti acesti ani, karma yoga fortata. Toate orele petrecute la ajhramul Dacica, de sotu meu, au insemnat pentru mine tot atatea ore de singuratate si tot atatea  probleme pe care eu am trebuit sa le rezolv singura. Daca Simona avea intodeauna ajutor in ajhram pentru orice, eu trebuia sa imi rezolv problemele singura. Daca am facut foame si sacrifici, nu a fost pentru a avea eu o casa, ci ca sa aibe casa Simona si Dan. MI-au multumit ei vre-o data? raspunsul este NU. Sotului meu cred ca i-au multumit si cu un zambet,  cu un dans sau cu un masaj de relaxare.
Cat despre dintii mei sau daca mai face scandal, urmatorul pas, ma duc sa depun o plangere la politie pentru instigare la scandal. Nu mai am nici nervi si nici lacrimi. Vor scandal, il invata pe sotul meu sa ma puna la punct? Sunt dispusa sa primesc orice, si sa raspund in aceiasi masura apeland la autoritatii. Faptul ca mi-au tras un picior in fund, acum doi ani, ma face sa le multumesc ca am facut un pas inainte. Am invatat sa spun NU, si daca e nevoie sa lupt pentru acest lucru.

#26503
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.591
  • Înscris: 24.08.2006
Coco tre sa admiti ca ai un barbat deosebit. Toata lumea trage de el... tu il vrei acasa, amanta il vrea in ajram, iar asociatia Dacica cu toata mediatizarea  il vrea ca si karmaiogin. Da el... el ce vrea?

#26504
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.969
  • Înscris: 09.07.2008

 morozan_alina, on Sep 30 2008, 11:36, said:

sunt pentru MISA, fiindca este o oaza de sentimente,, care explodeaza in interior, care te face sa te simti vie,, altfel, fara misa m-as simti moarta si fara un sens al existentei,,, ar ramane doar o viata banala care curge.... precum o sticla de coca-cola sparta pe astfalt

imi place Steve Roach, fiindca creeaza cea mai complexa muzica pe care am auzit-o pana acum, deci ,,,
cine asculta Steve Roach, acum pe bune..


Fericiti cei ca tine,saraci cu duhul :lol: :lol:

#26505
morozan_alina

morozan_alina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 79
  • Înscris: 16.06.2008
[quote name='marian2006' date='Sep 30 2008, 15:18' post='5299856']
Ai uitat să spui Cățeluș cu păru' creț:

Cățeluș cu păru' creț
Sub cearceaf la Griguleț,
Grig se-ntoarce din așram
Mușamaua face HAM.



si altceva? in afara de a face misto de mine mai poti ?,,,eu nu inteleg ce aveti cu mine

#26506
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.459
  • Înscris: 29.10.2005

 morozan_alina, on Oct 1 2008, 11:07, said:

si altceva? in afara de a face misto de mine mai poti ?,,,eu nu inteleg ce aveti cu mine

Pai cei care confunda peleul lui Grieg cu o oaza de sentimente pure si inaltatoare, din prostie, gandire deziderativa sau naivitate, nu merita altceva decat misto, poate se mai trezesc...Poate.

#26507
coco69

coco69

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 275
  • Înscris: 29.11.2006

 Jedi Knight, on Sep 27 2008, 10:47, said:

Si mie imi pare rau de ce s-a petrecut cu persoane nevinovate in martie 2004.
Dar imi pun intrebarea: sunt ele atat de "nevinovate"?
Asramul in cadrul MISA, asa cum a fost definit de manifestul lui Claudiu (mai puneam intrebarea si pe alt forum daca il mai are cineva...), a fost suprema renuntare, modul in care te identificai definitiv cu miscarea, mentorul si idealurile de grup si nu adapost vremelnic pentru persoane care nu isi gaseau locul in provincie sau chiar in Bucuresti, care in loc sa lucreze pentru un serviciu oarecare contra bani, au preferat sa ingroase randurile celor care au urmat sa se indeparteze de societate, lucrand pentru grupare.
Ceea ce vreau sa subliniez este ca daca oamenii acestia au fost constienti cand au acceptat sa locuiasca la asram, si-au asumat o identitate cu Miscarea si au renuntat la propria identitate ca persoana. Ei au devenit core-group, masa de manevra, oamenii care ieseau neconditionat ori de cate ori MISA voia sa aiba vreo replica sociala (inscrieri in PLD, manifestatii contra homosexualitaii, contra NATO, contra UE, etc...). Si... sa nu uitam, au devenit si cei care au acceptat sa fie folositi ilegal la diverse munci: in agricultura, in constructii, in tipografie, in administratie, etc. iar ulterior videochat, saloane de masaj si altele).
Incercarea de a te deszice in legatura cu apartenenta la MISA e inutila. Esti din asram? Esti mai in MISA decat oricare alt cursant, deci esti solidar cu orice actiune a MISA, fie aceasta benefica sau reprobabila. Faptul ca nu stii sau nu esti constient de ce se petrece sub nasul tau nu te absolva de vina in cazul matrapazlacurilor.
Incheind aici, spun asa: imi pare rau de persoanele respective ca oameni, fosti colegi, prieteni unii dintre ei. Nu e usor sa suporti o agresiune. Dar... sper sa fi putut trece mai usor gandindu-se ca au facut un gest de solidaritate cu Miscarea, ca au suportat insultele si poate loviturile cu gandul ca Maestrul stie tot si ca acestea nu au fost intamplatoare, poate plata pentru vreo greseala nestiuta. Iar faptul ca multi au stiut si au plecat, iar ei au ramas sa o incaseze, ar trebui sa ii puna pe ganduri.
Pe vremuri, cei de dinainte de 89 faceau meditatii cu o piramida pe cap. Cei de acum, ar putea sa incerce cu o peruca; Se pare ca are acelasi efect: il conserva pe cel de dedesubt.

'Jedi Knight' ai perfecta dreptate si sti ce imi pare cel mai rau? Ca nu am gandit anul trecut asa, inaintea emisiuni Nasul. Vezi tu, la emisiune pe langa oboseala, si faptul ca nu sunt pregatita sa apar pe sticla,  a mai fost un motiv care m-a facut sa un imi gasesc cuvintele; imi era frica sa nu imi dau drumul la gura si sa nu fac rau altor persoane "nevinovate". De pilda, puteam sa spun, in emisiune, cand am discutat cu d-nul  Spatariu, ca in ajhramul Dacica mai locieste si Irina, o alta protagonista a filmelor MISA. M-am gandit la Irina sa nu ii fac rau. D-le Spatariu, ce impresie ar fi facut asa o afirmatie la tv? Sau daca asi fi spus ca sunteti adeptul cuplului deschis si ca la Herculane ati fost cu doua femeii, v-ati fi laudat in fata intregi tari ca practicati cuplul deschis? Eu nu am nimic cu d-voastra, dar vad ca d-voastra ma judecati si ma condamnati in continuare. Cu ce v-am jignit eu sau cu ce am gresit fata de d-voastra? Nu am fost deacord cu hotararea maestrului, de a practica cuplul deschis. Ce sa ii faci, vreau o viata normala, dar se pare ca cer prea mult. Vreau ca sotul meu sa nu mai faca karma yoga! Dar el este in continuare invitat sa faca karma yoga.  Nu sunt de acord ca sotul meu sa mearga la chefurile ajhramului fara mine! Dar ce conteaza ce vreau eu? El este invitat la chefuri fara mine. In aprilie 2007, am discutat cu d-voatra in parc, si vi-am spus clar; Nu ma deranjeaja ca nu ma mai primiti in ajhram la pereceri atat timp cat si sotul meu are aceiasi interdictie. Nu mi-se pare normal, ca eu sa am interdictie, si sotul meu si amanta lui Laura sa fie primiti cu bratele deschise. Ati spus ca l-am denigrat pe Bivolaru!!!!!!! Cu ce l-am denigrat pe Bivolaru? In sesizarea mea la Ministerul Invatamantului, am scris ca Laura are o relatie cu sotul meu si ca are binecuvantarea lui Bivolarul. Acest adevar era vehiculat de 5 ani si nu a deranjat pe nimeni de la curs in afara mea. Pai daca un adevar e ok in cadrul cursului, ar trebui sa fie ok si in afara cursului. Dar constat ca multe lucruri care sunt ok in interior nu sunt ok si in exterior. Asta ar trebui sa stie si omul de pe strada care vrea sa vina la curs.



 Deria_Leena26, on Sep 28 2008, 16:06, said:

Sari cu banu', neamule, sari cu banu'! Ca dam erotism pe bani!


Dragii nostri,

In vederea  finalizarii achizitionarii aparaturii audio-video pentru sala de curs mai sunt necesari 1800 RON cu care va fi cumparat amplificatorul pentru sala de curs.

Va multumim pentru sustinerea de pana acum, care s-a materializat in achizitionarea boxelor audio (2900 RON, vizibile in sala, pe cale de a fi montate pr perete) si televizorul (de asemenea vizibil si deja functional) impreuna cu un dvd player si accesorii (cabluri de interconectare).

Va solicitam aceasta sustinere in continuare, pentru a putea incheia si acest capitol, si va reamintim ca concursul "Primii 3 iau Totul" avand marele premiu un masaj la 6 maini sau un dans erotic incitant oferit de grupul de dans continua.Pana in momentul de fata  avem urmatorii trei clasati:
1 Radolsav Codrut 800 ron
2 Calin Dascau 450 ron
3 Panait Radu - Bucuresti 400 ron ...

Cine are curaj sa  rastoarne  situatia? Cine?

Va imbratisam,
Dacica
Mie anuntul imi suna mai repede a vanzare de servici erotice. Nu ar fi fost frumos sa primeasca o diploma sau o carte ( cartea costa bani am uitat)

#26508
breshtila

breshtila

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 10.06.2008

 coco69, on Oct 1 2008, 13:28, said:

Mie anuntul imi suna mai repede a vanzare de servici erotice. Nu ar fi fost frumos sa primeasca o diploma sau o carte ( cartea costa bani am uitat)

In nici un caz.  Aberezi frate.  De unde pan cand?
Erotic e atunci cand penetrezi. Sa tii minte. Pa pa
Amin

#26509
arasel

arasel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 20.02.2007

 breshtila, on Oct 1 2008, 18:12, said:

In nici un caz.  Aberezi frate.  De unde pan cand?
Erotic e atunci cand penetrezi. Sa tii minte. Pa pa
Amin
Da tare needucat(a) esti. Jucariile din sex shopuri se numesc erotice. Ele devin erotice numai la penetrare? Tare ...  Sau si pe tine te-a erotizat gb de ai ramas cu o minte atat de penetranta? Bine ca te- a invatat un baiat sa semnezi, cum te-a invatat inainte sau dupa penetrare, pardon erotizare? Dar la "gradi`" ai fost? La scoala ce limba ai invatat? Chineza? Ia-te de manuta cu alinuta  si erotizati-va impreuna poate scapa ea de virgule si tu de cratime puse aiurea.
Iar despre avatar, e o melodie de la o formatie mai cunoscuta care spune parca "ce frumos esti sa ... zici ca esti desenat cu stanga"

Editat de arasel, 01 octombrie 2008 - 19:00.


#26510
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.650
  • Înscris: 11.05.2006

 breshtila, on Oct 1 2008, 18:12, said:

In nici un caz.  Aberezi frate.  De unde pan cand?
Erotic e atunci cand penetrezi. Sa tii minte. Pa pa
Amin

Io nu ma supar daca erotic e cand penetrezi si porno cand te mangai / lingi in zona genitala sau te pisi pe alte cateva destepte... :D

#26511
Cirmaciul

Cirmaciul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 23.09.2008
Breiching nius iogaesoterice cu ET in rolul principal:

Quote

Omenirea se află în pragul unor revelații majore

Pe 14 octombrie 2008, la 49 de zile după spirala de Hiatus de la Costinești, este anunțată apariția
unei nave extraterestre de 3219 kilometri

de Melania Radu și Maria Nicola


În ultima perioadă au fost remarcate de tot mai mulți oameni, mai des decât înainte, manifestări ale ființelor extraterestre benefice. Prin aceasta ne referim atât la apariția unor OZN-uri, cât și la difuzarea unor anumite mesaje din partea acestor ființe. Prin acestea ei își exprimă dorința de a intra în contact cu umanitatea. Analizând cu atenție aceste mesaje, descoperim că ele sunt extrem de coerente și interesante și mai ales exprimă o bunăvoință evidentă față de locuitorii planetei noastre.

Mesajele sunt transmise fie prin intermediul unor ființe care sunt mediumi sau au trezită capacitatea de comunicare telepatică prin fenomenul de channelling, fie pur și simplu au apărut pe internet fiind trimise la un număr foarte mare de oameni.

Sintetizăm în continuare diferitele mesaje de acest gen care au fost postate de curând pe site-ul www.youtube.com.
[...]
Pentru toți aceia care sunt sincer preocupați de evoluția evenimentelor pe această planetă și de propriul lor viitor, aceste mesaje de la o civilizație extraterestră puternică și bine intenționată oferă o posibilitate aproape miraculoasă de a evita viitorul sumbru pe care ni-l pregătește sinistrul guvern din umbră. Nu putem decât să sperăm că suficient de mulți oameni vor sesiza această extraordinară șansă, făcând astfel posibil ca ea să se manifeste cu adevărat pentru noi toți.

Sursa: Yogaesoteric(site-ul oficial al MISA)

Sper ca ati remarcat doua lucruri:
1. "Deloc intamplator", nava lui ET urmeaza sa apara la 49 de zile(7x7) dupa data spiralei de hiatus din Costinesti. Chestia asta se vrea a fi probabil o "dovada" a faptului ca spiralele misane au nu doar o importanta planetara ci una de-a dreptul galactica. :bigwhitegrin:
2. Inclusiv cu aceasta ocazie era musai sa fie bagat cumva in ciorba si ingredientul nelipsit al maleficei gonzpiratii planetare a "sinistrului guvern din umbra". :P Tipic, atat de tipic...

@icsoc - Maestre, ai cuvantul acum. Asteptam niste postari noi pe blogul extraterestrului timid. :peacefingers:

@jedibenefic - Sper ca acum sa nu mai fi dezamagit ca nu mai ai motive de "incontinenta". Eu bag seama ca va mananca undeva de va arde de provocari. :naughty:

Editat de Cirmaciul, 07 octombrie 2008 - 07:00.


#26512
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.591
  • Înscris: 24.08.2006
Lasand la o parte penibilul lui ce va urma "daca" nu apare nava lui scaraotzki , ce se asteapta MISA in cazul in care acesta nava va aparea? Ce urmari extraordinare ar fi: Yoga spatiala, urinoterapia pe Marte sau cum sa iti dezvolti capacitatea de a vedea inelele lui Uranus cu ochiul liber, sau statul pe cap in imponderabilitate, o noua provocare pentru scoala noastra de IOGA?
Vine extraterestrii, cool, da noi cu cine votam? Cu ce ne imbogateste aceasta experienta? Sa fie aceasta venire dovada existentei lui Dumnezeu, sau sa fie a doua venire a lui Hisus in glorie sub numele de ADAMA (ce nume o fi ala din Batlestar Galactica) adica Ada ma extraterestrii....?

#26513
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.868
  • Înscris: 18.09.2004
hahaha, astia sunt dusi rau, dar rau de tot cu pluta... au incercat sa bage si un soi de "disclaimer":

" Mai mult, se spune de această dată că este posibil ca nava să fie vizibilă doar celor care și-au exprimat acordul ca ea să apară și care prin aceasta arată că sunt pregătiți să o vadă și dispuși să acționeze în sensul credințelor și al dorințelor lor. Ea mai spune că este posibil să depindă doar de noi dacă vedem sau nu nave ce sunt deja aici: „Am puternicul sentiment că toate acestea au semnificații mult mai profunde decât ceea ce se poate vedea cu ochiul liber.”

aha, deci doar "cei alesi" vor vedea nava.. sau navele, ca cica unele sunt deja aici... :lol:

#26514
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 16.10.2006

 gtk, on Oct 7 2008, 09:57, said:

hahaha, astia sunt dusi rau, dar rau de tot cu pluta... au incercat sa bage si un soi de "disclaimer":

" Mai mult, se spune de această dată că este posibil ca nava să fie vizibilă doar celor care și-au exprimat acordul ca ea să apară și care prin aceasta arată că sunt pregătiți să o vadă și dispuși să acționeze în sensul credințelor și al dorințelor lor. Ea mai spune că este posibil să depindă doar de noi dacă vedem sau nu nave ce sunt deja aici: ?Am puternicul sentiment că toate acestea au semnificații mult mai profunde decât ceea ce se poate vedea cu ochiul liber.?

aha, deci doar "cei alesi" vor vedea nava.. sau navele, ca cica unele sunt deja aici... :lol:

Desigur ca doar cei alesi mai nene ... pai ce credeai?
Deci draga misanelule - iesi afara , uita-te pe cer ... si daca nu vezi farfurii, bad luck my friend, nu esti cel ales!
Inapoi la ashwini mudra (Ash vini pe la voi daca mi chemati! - asa zice E.T.)
Iar daca vezi farfurii zburatoare ... esti pe drumul cel bun (spre Balaceanca? - o s-o intalnesti acolo pe blondina care intelege muzica), dupa cum spuneam, moda extraterestrilor o sa treca, va veni vremea orcilor, trollilor si piticilor pe creier ...

Pentru domnul Lamaesoteric:
In articolul cu extraterestri depe YE s-a strecurat din greseala o eroare semnificativa, ma refer la urmatorul fragment:

Quote

După apariția mesajului referitor la 14 octombrie 2008 fost înființat un blog numit 10-14-08 (www.10-14-08.blogspot.com).  Acesta este asaltat de mesaje pozitive din partea celor care vor ca  ființele cosmice benefice să vină. Pe acest blogspot sunt invitați și  scepticii să se informeze pentru că se consideră că suntem cu toții  sceptici în privința a ceva ce încă nu am înțeles. Ei se opun doar la  ceea ce nu înțeleg, imaginându-și că ceea ce suntem obișnuiți să vedem  în jur reprezintă totul, iar altceva nu mai există în Univers.
Numele corect al blogului este Extraterestu benefic, iar adresa este aceasta: http://extraterestru...c.blogspot.com/ (parca vad ca o sa apara vreun nou mesaj ceva ...)
Cum puteti face o astfel de greseala ... vreti sa va recomande Grig o noua tunsoare?!

Deci nene, voi v-ati uitat un pic pe blogu ala?
Navele extraterestre invizibile sunt uriase si le vede Google Earth ... deci Google e bun!

Editat de icsoc, 07 octombrie 2008 - 22:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate