Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Card debit Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
nicufabian

nicufabian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.05.2015
Salut am si eu o intrebare pot sa scot bani din cont meu pe care il am la o banca  din Anglia la ghiseul unei banci din Romania deoarece cardul nu imi mai merge.Va multumesc !

#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Nu. Daca vrei sa scoti de la ghiseu trebuie sa mergi la banca de care apartine cardul.

#21
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008

View Postmarga4433, on 30 septembrie 2013 - 20:29, said:

Salut , in cateva saptamani o sa plec sa muncesc in Anglia si vroiam sa va intreb daca este posibil sa depozitezi bani ( lire ) pe un card de debit romanesc ? Daca da , este nevoie de un card special sau se poate face asta pe oricare ?
La mai multe banci, (ex banca transilvania) cardul de debit in lei are cont atasat in euro, si depunerea din strainatate in acest cont se poate prin Western Union direct in contul tau .
Este mai bine sa dai contul de euro si sa ceri insistent la officiile de transfer sa-ti efectueze transferul in euro si nu in lei, deoarece conversia gbp/euro are spreadul mai mic fata de gbp/ron .
Transferurile Western Union se fac in Usd, Eur, sau valuta tarii de destinatie respectiv Ron.

#22
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Am citit prin pagina de la Banca Transilvania si trebuie ca tu sa-ti introduci Mtcn ul prin Internet Banking, si aici intervine situata ca la Western Union nu este voie sa-ti trimiti singul bani (deci expeditorul trebuie sa fie diferit de destinatar)
Ar fi variante ca sa mergi impreuna cu un prieten la officiu, sa-ti trimita tie si sa iei Mtcn ul , dupa care sa procesezi tranzactia prin Internet Banking si gata sunt in siguranata!
(am avut informatia ca la Banca Transilvania se pot primi bani prin Western Union direct in cont, si am postat mai sus incomplet! sper ca am clarificat!)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate