Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Finisaje casa la rosu P+M

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
2976 replies to this topic

#2683
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Mersi!

#2684
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,758
  • Înscris: 29.11.2007
De nada! M-am uitat mai cu atentie si vad ca, de fapt, lenny13 raspunsese deja ... Graba ma sa m aflu in treaba Posted Image

#2685
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

View Postcumparator, on 02 decembrie 2018 - 17:58, said:

Cu ce ati taiat parchetul?

    Cu un fierăstrău pendular Bosch.

View PostDIY, on 02 decembrie 2018 - 18:42, said:

Ce fel de parchet este?
Multumesc.

    Parchetul e egger pin inverey alb laminat 10 mm.

View PostDIY, on 02 decembrie 2018 - 18:45, said:

De nada! M-am uitat mai cu atentie si vad ca, de fapt, lenny13 raspunsese deja ... Graba ma sa m aflu in treaba Posted Image

    Lasă, că repetiția e mama învățăturii! :)

#2686
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Mersi @lenny si @DIY! :D

#2687
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

View Postviotl, on 02 decembrie 2018 - 21:34, said:

Mersi @lenny si @DIY! :D

   Să crești mare, frumos, voios și sănătos! :)

#2688
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
Bucurii mărunte.

Attached Files



#2689
ciudin

ciudin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 04.10.2008
Eu zic că-s bucurii mari.

#2690
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
la cazile astea mai.. "rotunde", pe colt.. exista posibilitatea montarii unei perdele pentru a impiedica stropirea cu apa in timpul dusurilor?

#2691
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,758
  • Înscris: 29.11.2007
Multe poze cu apa curgand din rain shower. Dar de ce numai dintr-o parte?! As fi vrut si una ... de dedesubt Posted Image

#2692
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008

View Postwizake, on 07 decembrie 2018 - 21:20, said:

la cazile astea mai.. "rotunde", pe colt.. exista posibilitatea montarii unei perdele pentru a impiedica stropirea cu apa in timpul dusurilor?

vrei perdea sau ușă de plastic? exista și ușă de plastic: eu am la vana Ravak tot de la ei și sistemul de "dus"

Scuze poza întoarsă, pentru un motiv sau altul Softpedia s-a hotărât ca este mai cool asa

Attached Files


Edited by danfizesan, 07 December 2018 - 22:14.


#2693
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View Postwizake, on 07 decembrie 2018 - 21:20, said:

la cazile astea mai.. "rotunde", pe colt.. exista posibilitatea montarii unei perdele pentru a impiedica stropirea cu apa in timpul dusurilor?
Poti si cu perdea daca vrei, asa am facut noi acum ceva ani la cada pe colt de la apartamentul actual. Am cumparat bara dreapta de prindere perdea din Ikea si am indoit-o noi la unghiul potrivit folosind o teava de plastic ca sa o indoim cat mai uniform pe tot traseul a.i. sa fie ok design dar si sa ruleze usor prin acea sina carligele de care este prinsa perdeaua. A iesit super fain, functionala si in ziua de azi.

#2694
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postlenny13, on 07 decembrie 2018 - 11:37, said:

Bucurii mărunte.
Si zici ca de la " palaria " aia nu se stropeste prin baie ?

#2695
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,491
  • Înscris: 06.01.2014

View Postlenny13, on 07 decembrie 2018 - 11:37, said:

Bucurii mărunte.
Furtunul ăla dintre baterie și țeava de la "para" dusului e ce trebuie ? Ca mie-mi par astea,  bateria și ... restul, din niște filme diferite.

#2696
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Normal că sunt din filme diferite .
Ăla este un suport de dus care se cumpără separat ...

#2697
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

View Postwizake, on 07 decembrie 2018 - 21:20, said:

la cazile astea mai.. "rotunde", pe colt.. exista posibilitatea montarii unei perdele pentru a impiedica stropirea cu apa in timpul dusurilor?

.

View Post86-APP, on 07 decembrie 2018 - 23:24, said:

Si zici ca de la " palaria " aia nu se stropeste prin baie ?


Deocamdată ne vom strădui să supraviețuim fara perdea. Eu sunt mai relaxată din punctul acesta de vedere, consider că motivul pentru care punem gresie pe pardoseala băii e un indicator destul de bun că oricum se va uda cu apa sau că e normal sa se ude sau sa se stropească. Un preș cred și sper că va rezolva mare parte din situație. Dusul e montat mai interior tocmai din acest motiv. In plus, piatra naturala nu este atât de alunecoasa precum o gresie

View Postcristobob, on 08 decembrie 2018 - 07:50, said:

Furtunul ăla dintre baterie și țeava de la "para" dusului e ce trebuie ? Ca mie-mi par astea,  bateria și ... restul, din niște filme diferite.

Furtunul acela e pentru alimentarea cu apa. Am dorit si baterie de cada si sistem de dus, in acelasi timp.Furtunul pare scurt deoarece sub para de dus trebuie sa incapa un barbat priceput,puternic,frumos, dar mai ales inalt, cum este sotul meu, asa ca teava este montata conform cu priceperea,forta,frumusetea, dar mai ales inaltimea lui. Se va schimba, atunci cand avem rabdare, pentru moment este furtunul din kitul de instalare.

View Post86-APP, on 08 decembrie 2018 - 08:30, said:

Normal că sunt din filme diferite .
Ăla este un suport de dus care se cumpără separat ...

Bateria si sistemul de dus sunt cumparate de la aceeasi firma, mai din acelasi film poate imi indicati voi cum trebuia sa fie. Amandoua sunt pe alb. Initial am cumparat un alt sistem de dus, care avea accesoriile pe alb (trei chestii marunte), nu avea palarie de dus, iar para de dus era de jucarie. Dar, in afara accesoriilor, tija este la fel. Iar pretul acelasi. Am considerat ca ne este mai utila o palarie de dus. Am fi comandat-o pe ea prima, daca o gaseam pe net, dar la iesirea din magazin am observat din intamplare sistemul acesta de dus pus intr-un colt, de la aceeasi firma, si am hotarat sa schimbam produsul.

View Postdanfizesan, on 07 decembrie 2018 - 22:12, said:

vrei perdea sau ușă de plastic? exista și ușă de plastic: eu am la vana Ravak tot de la ei și sistemul de "dus"

  Incerc sa evit plasticul la dus, de aceea la baia de la parter vom incerca un dus construit, nu unul cumparat. Mi se pare ca e mai usor de intretinut , pe langa avantajele oferite de aspect. Acum vom vedea cum va iesi si daca va iesi. :))

Edited by lenny13, 08 December 2018 - 09:47.


#2698
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,491
  • Înscris: 06.01.2014

View Postlenny13, on 08 decembrie 2018 - 09:45, said:

. teava este montata conform cu...,frumusetea, ... lui.
Fara comentarii.

#2699
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

View Postcristobob, on 08 decembrie 2018 - 10:04, said:

Fara comentarii.

  Eu am glumit, tu se pare ca nu. Posted Image)) Si da, asa se monteaza un sistem de dus la o baterie de cada cu sistem de dus. Ar trebui sa vii sa spui cum ar fi trebuit montat altfel. Insa ar fi bine ca de sarbatori sa fii putin mai destins, altfel vor trece degeaba. Posted Image

In prima poza este sistemul de dus cumparat initital. In realitate, para de dus este de marimea unui telefon de jucarie, cantitatea de apa era repartizata pe o suprafata prea mica, din punctul meu de vedere. In a doua poza este un sistem de dus montat similar cu al nostru, atat ca e de la o firma mai de renume si fara baterie de cada, doar sistem de dus. In cazul nostru, din cauza conformatiei vanei, bateria de dus nu putea fi montata chiar sub dus, deoarece incomoda sederea in scaunul de la vana (cand te ridici de acolo, sa nu o agati) si este pusa in locul indicat de prospectul vanei.

Attached Files


Edited by lenny13, 08 December 2018 - 10:25.


#2700
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,491
  • Înscris: 06.01.2014
1.Sistemele din pozele puse sunt/par diferite.
2.furtunul acela trebuia schimbat inainte de sedinta foto, da, mno...
3.nu vin ca mi-e frica de bataie si E MAI USOR SA TE ASCUNZI IN SPATELE TASTATURII (ma rog, in fata ei)
4.poate sunt evreu si am avut sarbatorile.(!?)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate