Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Amenda neplatita in Grecia venita acasa in Romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
NHT

NHT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 08.08.2006
Nu stiu de Grecia dar pot sa va spun ca de la Londra vin amenzile - prin mail cu poza cu tot. Masina a fost inchiriata acolo si probabil au venit prin cardul de credit folosit la inchiriere.
2x1800 lei, firma englezeasca de recuperari cu cont la ING Bucuresti.. Posted Image

Pe vremuri imi aduc aminte ca ma prindea tot timpul o camera cu flash pe langa Villach in drum spre/dinspre IT. Dar acolo n-am platit niciodata in vama or such.
Totusi tin minte ca am auzit acum cativa ani ca o sa faca o baza de date comuna pentru amenzi. Better watch out.

#20
dorianakis

dorianakis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.11.2008
Salutari.
Am fost din nou la greci cu aceeasi masina ca in 2013. Atunci am mers cu viteza pe autostazi prin fata camerelor de supraveghere si imi era frica sa nu ma trezesc cu o amenda acasa.
Pot spune ca mi-am facut griji degeaba. Grecii nu au institutii care sa urmareasca neplata amenzilor, cel putiun asa sustine grecul de la care am inchiriat pensiunea. Respectivul grec lucra ca si functionar la... finante. Mi-a explicat ca daca am fost filmat conducand cu viteza, veneau atunci dupa mine si ma amendau pe loc.
La fel si pentru amenzile puse pe masini, daca ai ghinion si te opresc atunci (la cateva ore sau in ziua aceea, te forteaza sa platesi amenda).
Cu alte cuvinte, daca trec cateva luni, ni ii mai intereseaza. Doar daca politistul care te-a amendata te tine minte, atunci verifica masina daca ai amenda neplatita, si te opreste pe loc.
Sub nici o forma nu trimit amenda acasa, pentru ca nu au structuri care sa se ocupe de asa ceva. Cel putin asa sustine grecul la care am stat. Daca aveti alte informatii...

#21
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdorianakis, on 30 iunie 2015 - 09:47, said:

[...]Atunci am mers cu viteza pe autostazi prin fata camerelor de supraveghere si imi era frica sa nu ma trezesc cu o amenda acasa.[...]
when in Rome, do as the Romans do
Cand vezi ca foarte multi localnici trec cu viteza prin fata diverselor camere si ignora semnele de atentie radar plasate pe autostrada, e clar ca acele camere nu functioneaza sau nu sunt procesate imaginile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate