Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

BlackBerry Z30

- - - - -
  • Please log in to reply
842 replies to this topic

#55
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Cât e la Ilex? Vodafone vor vreo 2050 pe el.

#56
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
1997...preț "carrefour"

Edited by dpass, 09 April 2014 - 06:30.


#57
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
In afara ecranului si a acumulatorului mai mare este vreo alta diferenta notabila intre z30 si z10?(pe hartie parca are alt procesor si alt ecran dar eram curios daca se simte mai rapid/performant z30 fata de z10) Eram curios daca sa mai astept sa strang bani de z30 sau sa imi iau z10. Am urat bb dupa o experienta cu un model mai vechi...incurcat rau mai era:) dar desi am zis ca nu mai vreau sa aud de bb a inceput sa imi placa noul sistem de operare si modul in care se opereaza cu gesturi.

#58
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Z30 are procesor puțin mai rapid și ecran AMOLED (parca...).
Suplimentar mai are : miracast, access  USB, radio etc...
Mergi pe Z30 dacă ai buget.


#59
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Am gasit ca sa cumpar z30 dar vanzatorul imi spune ca e posibil sa fie codat pe vodafone ca e luat de la ei. A mai cumparat cineva z30 de la vodafone? Sunt codate? Ar costa mult o decodare? Multumesc

#60
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Dacă e luat la preț întreg l-au decodat sau îl decodează gratis, cu cod de deblocare.

#61
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Dar nu stiti cat ar ajunge o decodare la un servicegsm...sau poate merge decodat acasa dupa sfaturi de pe net? O sa mai sap dupa informatii.Mersi.
E o problema ca nu l-am putut vedea in nici un magazin...de atins nu mai vorbesc:) si totusi l-as cumpara doar dupa ce am vazut reviewri cu el.Z10 am putut vedea la vodafone unul inchis.

#62
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu am fost săptămâna trecută la un Vodafone, dar în Shop, nu la dealer. Aveau pe stoc ambele Z - uri și ambele Q - uri.

Nu știu cât e decodatul.

#63
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Mersi..mai caut

#64
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
In Brasov nu se gaseste in nici un magazin sau reprezentanta Blackberry z30...va dati seama ce telefon nou si rar este?:)
Tot nu am aflat daca vin codate cele cumparate la abonament vodafone.

#65
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Nu știu dacă e regulă dar un coleg și-a luat Q10 la prelungire abonament și a fost necodat.

#66
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Xedos, eu am luat Z30 de la Ilexgsm, dealer oficial (comanda pe internet). Ai încercat la magazine Ilex ?

#67
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Mersi de raspunsuri...am comandat unul intr-o reprezentanta vodafone.Daca e ca si q10 la materiale ma declar multumit. Pe q10 am pus mana dar mi se pare exagerat de mic...ca telefoanele de pe timpuri.Tinand cont ca iti trebuie ecranul mai des decat tastatatura fizica am sa merg pe z30.

#68
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
E mai ok ca feeling vs Q10, felicitări pentru achiziție

#69
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Felicitări de achiziție...sa vina iepurașul cât mai repede.

#70
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Pai inca nu am telefonul, a comandat tipa de la magazin ca nu avea nici unul si a zis ca va ramane in magazin chiar daca nu imi place mie. Eu sunt convins ca imi va placea...nu stiu cat de greu va fi ca am vazut ca lumea il lauda ca ar fi greu.

#71
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Greutatea nu cred ca va fi o problemă. La mărimea lui as zice că-i "proporțională" :) atât cât trebuie.

#72
sorin_77_oradea

sorin_77_oradea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.04.2014
Buna seara,
de mai bine de 2 luni tot studiez pe forumuri si "am sapat " pe net despre toate informatiile despre acest telefon si vreau sa zic ca la Oradea nu l-am gasit expus in nici un magazin...am putut sa il testez dupa ce am obtinut o informatie de la un prieten ca l-ar detine o colega de-a lui.Dupa ce l-am vazut in realitate ma convins si mai mult ca e un telefon super, nu e prea greu-desi are 170 de gr, mult mai greu ca alte smartphone-uri, dar se simmte bine in mana iar interfata telefonului m-a fascinat din prima.
nu sunt un fan Blackberry, am avut odata un model Curve pentru o luna si nu pot spune ca ma fascinat-era super rapid la mail-uri, dar acest telefon ma fascinat: am avut cetava telefoane la activ: mai ales din familia Nokia E71, E72,  am folosit android pe Samsung, tocmai ce mi-am vandut Iphone-ul si am comandat 2 Blackberry Z30.
Emotiile le am sa vad daca e sau nu blocat pe Vodafone deoarece sunt cumparate de acolo: cei de la vodafone nu imi pot confirma pe baza imei-ului dac sunt sau nu codate.
Raspunsul lor a fost ca pe terminalele codate aplica un stiker pe care apare "terminal blocat in reteaua Vodafone" sau sa il probez fizic..
Mentionez ca unul imi vine direct de la vodafone la prelungire de contract (probabil acesta va fi codat) dar unul e luat nou nout(nici macar nu a fost initializat cu  o cartela) dar a fost primit tot de la Vodafone de altcineva cu mentiunea ca nu e blocat-asta voi proba marti- eu vrea cel putin unul sa il folosesc pe Orange
Unul imi soseste marti , caci sambata Sprint Curier nu a  facut livrarea si  unul va veni sapt viitoare in careva zi dar deja le astept cu nerabdare: le-am comandat husa de piele activa(tip toc) luate de la Ilex cu un pret bun si o livrare ireprosabila si un card de 16 Gb...
Sapt viitoare dupa ce intru in posesia lor promit sa va impartasesc din experianta mea la cald cu acest telefon care pe mine- pentru moment- ma convins..
poate cuiva ii va folosi ceea ce voi posta de aici incolo(dupa ce voi apuca sa il explorez si sa il folosesc cat de cat la capacitatea lui..desi nu cred ca voi sti)
daca cineza vrea sa mai studieze am gasit un link care pt cei interesati de model poate il vor urmari

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zn_9U2znUj0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sunt 27 de filmulete cu tot ceea ce stie telefonul...
o seara linistita

Edited by sorin_77_oradea, 20 April 2014 - 21:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate