Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

BlackBerry Z30

- - - - -
  • Please log in to reply
842 replies to this topic

#37
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Rick de unde l-ai achiziționat și cu cât?

#38
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006

View Postchris_t, on 21 februarie 2014 - 12:18, said:

Facebook a cumpărat mai mult decât o aplicație de mesagerie (Whatsapp), a cumpărat 480 milioane de numere de telefon Posted Image Să vezi distracție.
Cand am aflat stirea am sters imediat contul meu Whatsapp!

FB e dezactivat de ani de zile... ca de sters este imposibil Posted Image
Consider FB si Google doua companii imorale, fara scrupule, in goana dupa informatii si date pe care sa le valorifice permanent.

#39
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Dane, pe bune că ar trebui să revii la BlackBerry :)))

#40
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Chris,
Multumesc ptr, rabdare, explicatii si... sfat Posted Image
Cred ca pana la urma asta urmeaza, revenirea la BB. Mai astept insa putin, sa se umple paharul WP...
Pe aria dedicata Lumia 520 deja i-am suparat pe unii adepti WP, ca de ce vin eu acolo sa fac comparatii cu BB... ba cineva m-a si apostrofat ca n-am citit manualul WP... Posted Image
Pe zi ce trece insa descopar tot mai multe neajunsuri la acest telefon/sistem de operare.

Daca nu eram stramtorat cu bugetul personal in perioada asta Lumia era deja istorie Posted Image
Am gasit Z10 ca si nou, cu garantie, cutie etc la 8-900 lei...

#41
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010

View Postdpass, on 21 februarie 2014 - 19:15, said:

Rick de unde l-ai achiziționat și cu cât?

L-am luat de la nemți, m-a costat 438e, dar apoi l-am văzut și la 420e varianta pe alb,chiar pe amazon.de

#42
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010
Ca fapt divers,despre bateria de la Z30.
Joi noaptea era incarcat la 100%.Duminica mai avea inca 46%.
In timpul asta era conectat din cand in cand la wi-fi cu verificat de mail,cateva mesaje BBM si putin internet.
Am vorbit duminica vreo 30min pe skype cu video si apoi bateria era la 26%.
Eu zic ca e destul de bine.
Un rol important cred ca il joaca si holster-ul din dotare.

#43
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010
De la un timp mi se intampla o chestie ciudata.
Nu reusesc sa setez soneria telefonului la volumul dorit.De fiecare data cand fac asta,dupa nici cateva minute daca ma suna cineva nu se aude nimic.La Main Volume si la Notification,oricat as modifica volumul revine intotdeauna la 0 si ratez multe apeluri..
Are legatura cu aplicatia PowerTools?desi nu am apucat sa modific nimic acolo.
Are careva vreo idee la ce setari ar trebui sa umblu?

Edited by Rickcool, 11 March 2014 - 10:09.


#44
sportiv2008

sportiv2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2008
Salut.
Spuneti-mi si mie, va rog, cum sa fac sa instalez Opera Mini. De unde il iau si care sunt pasii de urmat.

Edited by sportiv2008, 12 March 2014 - 16:21.


#45
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Postsportiv2008, on 12 martie 2014 - 16:20, said:

Salut.
Spuneti-mi si mie, va rog, cum sa fac sa instalez Opera Mini. De unde il iau si care sunt pasii de urmat.

din blackberry world dar in os bb10 nu stiu daca este opera mini stiu ca este la versiuni mai vechi bb7....si ce pasi te intereseaza? dai install...

#46
sportiv2008

sportiv2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2008
Pai da, imi trebuie pentru un 9800, insa exact asta nu stiu, cum sa procedez, pentru ca nu prea ma pricep ... de unde il descarc, unde il descarc si cum ii dau instal ... eu acum nu pot sa ma conectez ... nu ma mai complicam cu asta, dar sunt pe Digimobil si aici nu au abonamente de date pentru BB.

Edited by sportiv2008, 12 March 2014 - 17:45.


#47
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001

View PostRickcool, on 11 martie 2014 - 10:08, said:

De la un timp mi se intampla o chestie ciudata.
Nu reusesc sa setez soneria telefonului la volumul dorit.De fiecare data cand fac asta,dupa nici cateva minute daca ma suna cineva nu se aude nimic.La Main Volume si la Notification,oricat as modifica volumul revine intotdeauna la 0 si ratez multe apeluri..
Are legatura cu aplicatia PowerTools?desi nu am apucat sa modific nimic acolo.
Are careva vreo idee la ce setari ar trebui sa umblu?

Da, are legatura cu Power Tools. Dar poate avea legatura si cu alte aplicatii (gen Call Recorder, Hub ++). Am avut de nenumarate ori problema asta pe Q10. Trebuie sa fii atent cum setezi Power Tools deoarece intra in conflict cu notificarile din SO. Power Tools e unul din cele mai idioate aplicatii de pe Blackberry. Mi-e dor de BeBuzz de pe OS7, dar nu inteleg de ce nu au actualizat-o si pe BB10.
Eu la PowerTools am renuntat desi am dat bani pe el. E o aplicatie plina de cacat si in general inutila.

#48
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010

View Postblackcat, on 12 martie 2014 - 19:57, said:


Da, are legatura cu Power Tools. Dar poate avea legatura si cu alte aplicatii (gen Call Recorder, Hub ++). Am avut de nenumarate ori problema asta pe Q10. Trebuie sa fii atent cum setezi Power Tools deoarece intra in conflict cu notificarile din SO. Power Tools e unul din cele mai idioate aplicatii de pe Blackberry. Mi-e dor de BeBuzz de pe OS7, dar nu inteleg de ce nu au actualizat-o si pe BB10.
Eu la PowerTools am renuntat desi am dat bani pe el. E o aplicatie plina de cacat si in general inutila.

Exactasta am facut si eu,am sters aplicatia si totul merge ok.desi am dat bani pe ea,am renuntat sa o mai folosesc..

#49
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
http://m.technobuffa...mobile-madness/

Mobile competition pe un site tech, după ce a bătut Nokia XL și Xperia Z2, BlackBerry Z30 a ajuns în semifinala cu Moto X, unde momentan conduce cu 60% din voturi. Ar fi o surpriză pentru mulți ;)

#50
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Mi-am luat Z30 ! :)

#51
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Felicitări, cel mai bun vot pentru Z30 e cumpărarea unuia. Și eu mă gândesc din ce în ce mai serios să dau Z10le pe un 30

#52
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Mulțumesc, a doua zi de butonat...e mare :).
Se tastează super ușor cu doua degete.

#53
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
L-am butonat și eu puțin la Vodafone. Mai aveam puțin și nu-l mai dădeam înapoi :))

#54
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Eu l-am agățat de la Ilexgsm.
Pentru următorul an rămân cu el, asta dacă nu apare prin toamnă vre-o alta surpriza de la BlackBerry. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate