Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Cel mai bun provider de internet?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Care este cel mai bun provider de internet dpdv al raportului calitate-pret?
M-as fi orientat spre RCS&RDS, dar dureaza 2 saptamani de la cerere pana la montaj. UPC au abonamente foarte bune, dar mi se par cam scumpi.
Ce folositi/ recomandati?

#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca vrei calitate si preturi bune dar esti dispus sa astepti chiar si mai mult de doua saptamani poti alege RDS.
Vrei internet rapid si esti dispus sa platesti un pret mai mare alegi UPC sau RTC.
In cazul UPC e obligatoriu sa iei si un abonament de televiziune, la RTC e obligatoriu un abonament la telefonia fixa.

#3
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Telefonie fixa nu iau, exclus. Ma mut, si nu pot sta 2 saptamani fara net :)). Cred ca ramane UPC, pana la urma. Mai astept pareri, totusi.

#4
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
RDS.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
RDS-ul are un singur +: dc-ul cu a lui viteza mare de transfer dar niciodata nu stii cat vei avea de platit luna viitoare ca poate iti mai pun o taxa sau ceva.

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,897
  • Înscris: 14.10.2008
In afara de mentenanta telefoniei fixe din 2009 altceva nu a existat in istoria RDS.

#7
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
pentru "conectare rapida" poti sa alegi RDS Fiberlink 2 si primesti in pachet un stick pentru internet mobil utilizabil imediat dupa semnarea contractului.

#8
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cu conditia sa fie echipamente disponibile.
Altfel poti astepta luni intregi dupa stick chiar si dupa ce ti s-a instalat serviciul.

Dar o incercare nu strica. Te poti alege cu un stick de la prima vizita daca ai la tine documentele necesare pentru semnarea contractului si exista echipamente in casieria respectiva.

Edited by danutz1, 11 September 2013 - 14:31.


#9
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Decat sa ai un stick de la RDS mai bine zici pas. Oricum iti recomand RDS pentru internet. Poti sa ai si norocul sa nu astepti chiar doua saptamani sa vina sa iti instaleze internetul.Eu am avut norocul sa dureze doar o saptamana.

#10
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Eu am de la RDS fibra si sunt multumit,sa stii ca nu a durat 2 sapt. pana sa iti instaleze internetul,in 1-2 au venit la mine.

#11
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Si eu recomand tot RDS.

#12
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
eu unul sunt foarte multumit de upc. ultima data cand m-am mutat si am facut un contract nou, la 7 seara faceam abonamentul iar a doua zi la 8 au venit la instalare.

p.s. intr-adevar pretul nu prea se justifica, eu am avut noroc de o super oferta pe care o pastrez de vreo 2 ani, ma suna din 3 in 3 luni cu regularitate sa-mi ofere ceva mai slab cu doar 40-50-60 de lei pe luna in plus.

#13
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
RDS .  
Rupe !

#14
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View PostShock-G, on 11 septembrie 2013 - 14:41, said:

Decat sa ai un stick de la RDS mai bine zici pas. Oricum iti recomand RDS pentru internet. Poti sa ai si norocul sa nu astepti chiar doua saptamani sa vina sa iti instaleze internetul.Eu am avut norocul sa dureze doar o saptamana.


Eu detin stick de la RDS si-s tare multumit de el.. M-am plimbat cu trenul prin tara si am avut semnal cam peste tot.. Plus ca si viteza e destul de ok..

#15
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

View PostGoldMasters, on 11 septembrie 2013 - 14:52, said:

Eu am de la RDS fibra si sunt multumit,sa stii ca nu a durat 2 sapt. pana sa iti instaleze internetul,in 1-2 au venit la mine.
Nu gasesc nimic pe site-ul RDS, spre deosebire de UPC, legat de Wireless. Sa-nteleg ca modemul lor deja e unul pt wireless, sau ce? Vreau sa stiu cat ma costa pe luna un astfel de router, si daca trebuie sa-l cumpar separat.

#16
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Daca vrei router wifi nu platesti nimic la RDS in plus, poti sa iti cumperi unu de la emag si e al tau pentru totdeauna, eu asa am facut.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostNeaceasca85, on 11 septembrie 2013 - 14:24, said:

In afara de mentenanta telefoniei fixe din 2009 altceva nu a existat in istoria RDS.
Si asta ce inseamna? Ca daca au facut-o o data o pot face de cate ori or sa vrea, mai ales ca cei care au reziliat atunci au fost putini?

View PostLunaCrystal, on 11 septembrie 2013 - 16:21, said:

Daca vrei router wifi nu platesti nimic la RDS in plus, poti sa iti cumperi unu de la emag si e al tau pentru totdeauna, eu asa am facut.
Problema cu routerul tau este ca orice disfunctionalitate vei avea va trebui sa ti-o rezolvi singur. Din 2006 pana in 2012 am avut retea interna cu router propriu, cu net atat de la rds cat si de la upc. De fiecare data cand erau probleme trebuia sa testez inainte de router, fapt ce facea praf setarile retelei. Din 2012 am wi-fi de la upc si nu mai am probleme.

#18
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View PostJohnnyZet, on 11 septembrie 2013 - 16:02, said:




Eu detin stick de la RDS si-s tare multumit de el.. M-am plimbat cu trenul prin tara si am avut semnal cam peste tot.. Plus ca si viteza e destul de ok..
Ma lasi?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate