Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 

Asus MeMO FHD10 ME302KL

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Acest topic e dedicat modelului Asus ME302KLcare are incorporat procesorul Qualcomm S4 Pro APQ8064 si un modul 3G/4G.

Principalele atuuri sunt:

- dimensiuni 264.6 x 182.4 x 9.5 mm
- greutate 580 g
- ecran IPS LCD cu rezolutia de 1920 x 1200 pixels si diagonala de 10 inch
- memorie interna de 16/32 GB storage
- slot card 32GB
- procesor Qualcomm S4 Pro APQ8064, quad-core 1,5 GHz
- procesor grafic Andreno 320.
- memorie RAM de 2 GB
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band
- bluetooth 3.0
- 3G si 4G
- camera fronta de 1.2 MP
- baterie 6760 mAh
- Android 4.2

Se gaseste in magazine la pretul de 1800 de lei varianta de 32GB care are inclus si un modul de 3G/4G http://www.oktal.ro/...source=price-ro

Ce model vi se pare mai atragator cel cu procesor Intel sau cel cu Qualcomm si 4G?

Edited by Papillon_, 06 September 2013 - 11:29.


#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
"Unboxing pentru ASUS MeMO Pad FHD 10 & FHD 10 LTE / 4G"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q_dEvpgBX1Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Se pare ca sunt doua versiuni Asus Memo ME302KL una cu 3G care costa 1800 de lei si alta cu 4G la pretul de 2000 de lei, am crezut ca are integrate ambele module.

4G-ul oricum e inutil la noi avand in vedere acoperirea si faptul ca pe 3G de multe ori viteza e limtata...pe 4G o sa fie la fel. Viteza e doar pe hartie in realitate nu.

Edited by Papillon_, 08 September 2013 - 19:44.


#4
floryinell

floryinell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 04.12.2007
Am achizitionat bateria de 2 zile si sunt cam dezamagit de durata bateriei. Am lasat tableta de 0% pana la 100% sa se incarce, nu am folosit-o, in standby fara wifi cu 2 conturi de mail si unul de fb logat insa fara sa fie sincronizare .....si mi s-a dus 40% din baterie fara sa lucrez pe ea sau sa vizionez vreun film. Imi puteti da vreun sfat?

#5
most55

most55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.12.2007
Tableta poate fi utilizata ca telefon? Am utilizat un microSIM Vodafone si functioneaza foarte bine in internet.

#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6pt6RdMTofY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Papillon_, 28 October 2013 - 22:00.


#7
UN_OM_SERIOS

UN_OM_SERIOS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 22.03.2012
A văzut cineva această tabletă fizic ? A butonat-o ? Mă interesează cum se vede , cum sunt culorile la modelul cu 4G. Am vrut să cumpăr această tabletă dar am găsit-o doar la oktal din păcate și nu știam cum sunt culorile și nu am mai dat comanda. Deci ? Aveți ceva informații live despre culori ? Sunt cât de cât ca la samsung tab 3 ?

#8
hadriano

hadriano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 29.02.2008
Salut si La multi ani de nou an.
Am tableta in cauza, versiunea cu 4G, care e putintel diferita de versiunea doar cu wifi.
E primul device cu android, ca telefon smart, am un nokiaN8 de care sunt relativ mutumit (fac pauza 3 sec sa se opreasca rasetele celor cu smartfoane performante).
Revenind, tableta merge ff bine.La ce fac eu nu erau probleme, dar fimiu o freaca in jocuri salbatice si merge f bine.
Cum cred ca ati citit are reviewuri f bune, ar fi cam cea mai buna alegere calitate pret.
Intreba cineva de culori, mie imi par f ok, dar pot sa zic ca am vazut un samsung n8000,versiunea 2014, la care culorile, sau mai bine zis coloritul parea f salbatic, aparent mai vesel, mai vivace, decat la asus.Am mai cititceva comentarii negative cumca ar avea prea multa rama in jurul ecranului.Si cam atat.Ca baterie duce bine,wifi permanent,frecata nonstop,sa zicem 10 ore fara sa ajuga la 0.Personal, mi-au placut intotdeauna produsele Asus, ca erau dvduri, placi de baza,etc.Clar ca ultimele tablete asus sunt surori cu nexus-urile....ceea ce inseamna ceva.Voi mai reveni pe masura ce impresiile se matureaza.
Totusi am ajuns la o dilema existentiala: tableta sau smartphone?ok, luam pe amindoua, dar se merita tableta cu 3g in cazul asta?poti da internet dela telefon tabletei...in symbian e joikuspot, dar nu merge,dar exista un program bluevpn pe android si tableta trage internetul prin bluetooth.cat despre4G....inca e departe...Inca nu am butonat ceva de 7inch,dar 10 cred ca sunt perfecti.

Edited by hadriano, 02 January 2014 - 11:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate