Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#6445
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
inainte sa-l bag in service nu arata asa, scria ca telefonul este original

#6446
kpyhere

kpyhere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 20.11.2012
Imei-ul e același?

#6447
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
Da, Imei-ul este acelasi. Telefonul a fost in service in noimbrie anul trecut, si eu abia acum am observat

Deci pana la urma este o problema grava? Se poate intampla ceva?

#6448
kpyhere

kpyhere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 20.11.2012
Nu e o problema. Totul e ok.
Poti sta liniștit. E util doar când cumperi un telefon SH sa știi dacã a fost umblat în el

#6449
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
deci ce i-au facut de imi apare acest mesaj? adica data fabricatiei nu se potriveste cu data dupa Serial Number

Acum la Manufacturing Date apare 2014.08.19, iar daca dau verificare dupa S N arata octombrie 2013

Iar inainte de al duce in service avea Knox 0x1, iar acum este 0x0

#6450
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Este un telefon reconditionat.A fost schimbata o piesa de pe placa de baza,cred.De obicei se schimba cu totul.

Edited by lawrence74, 29 January 2015 - 20:41.


#6451
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
S N este acelasi...si pe caracasa si in telefon. Deci practic tu nu ai inteles ce am zis eu pana acum.

#6452
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014

 maricelstan, on 29 ianuarie 2015 - 20:24, said:

S N este acelasi...si pe caracasa si in telefon. Deci practic tu nu ai inteles ce am zis eu pana acum.

Posibil.Atunci ma bucur ca te-ai lamurit!

#6453
upgrade

upgrade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 29.12.2001
S-a schimbat placa de bază în service la ESD. De-aia acum îți apare Knox 0x0 și telefon refurbished. Placa de bază este nouă, are altă dată de fabricație. La înlocuire se rescrie același IMEI și sn de pe etichetă. SN-ul spune o dată, placa alta. Softul le verifică pe ambele, nu se potrivesc, dă mesaj de refurbished. E normal, nu-ți fă probleme.
Bucură-te de telefon. :-)

#6454
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Excelent descris ,upgrade, :)

#6455
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010

 upgrade, on 29 ianuarie 2015 - 20:53, said:

S-a schimbat placa de bază în service la ESD. De-aia acum îți apare Knox 0x0 și telefon refurbished. Placa de bază este nouă, are altă dată de fabricație. La înlocuire se rescrie același IMEI și sn de pe etichetă. SN-ul spune o dată, placa alta. Softul le verifică pe ambele, nu se potrivesc, dă mesaj de refurbished. E normal, nu-ți fă probleme.
Bucură-te de telefon. :-)

Acum cu ajutorul raspunsului tau, m-am lamurit. Dar daca au schimbat placa de baza, de ce nu au lasat Imei-ul si S N placii? Nu ma deranja cu nimic daca aveam alt Imei pe spate.

#6456
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

 maricelstan, on 29 ianuarie 2015 - 21:22, said:

Acum cu ajutorul raspunsului tau, m-am lamurit. Dar daca au schimbat placa de baza, de ce nu au lasat Imei-ul si S N placii? Nu ma deranja cu nimic daca aveam alt Imei pe spate.


bai frate esti ceva...Posted Image)  trebuie sa justifice si ei piesele la fabricant, despici firul in 4.... Bucura te de  telefon,, la service  nu au etichete de imei, alea sant puse in fabrica, sant unice!Posted Image))
Acum ai 2 ani  garantie la placa de baza, eeeee:))

Edited by plete, 29 January 2015 - 22:07.


#6457
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

 lawrence74, on 29 ianuarie 2015 - 08:25, said:

@klaw_godly nu am vazut sa incarce in jumatate de ora 64%,posibil sa ai presiunea mai mare la curent :D ,posibil cand are temperatura ridicata sa se incarce mai repede cert e ca daca vrei sa scapi de o grija,cumperi o alta baterie.Eu asa as face.Dar cu autonomia cum stai?Se descarca mai repede?Daca nu,n-ai avea probleme.
Poate ca exagerez din anumite cauze...:)) poate a trecut mai mult un pic dar tot s-a incarcat f rpd..
Cu autonomia ~1 zi. Cladirea unde lucrez are peretii cam grosi, semnal prost, battery drain.

 Stefan_CM, on 29 ianuarie 2015 - 08:28, said:

Eu n-am patit, dar in schimb mi se pare ca odata am patit sa-l pun la incarcat si dupa ~1h nu se incarcase mai deloc. Adica opusul la ce ai patit tu.
Dar apoi a fost ok, dupa ce l-am scos de la incarcat si pus la loc (mufa era conectata OK de la inceput). Culmea.
Si eu am patit asta,culmea. L-am lasat vreo 2 ore si se incarcase aprox. 15%.

Edited by klaw_godly, 30 January 2015 - 00:27.


#6458
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
@klaw_godly daca nu folosesti datele mobile il poti seta pe,gsm, cel putin cand esti la servici si mai reduci drain-ul.

#6459
Nixzor

Nixzor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.05.2007
Buna,
Am cumparat recent un note3 cu 4.4.2 stock.
Sunt pe reteaua Digi si am observat ca nu face schimbarea pe roaming in mod automat (in reteaua digimobilR) cand se pierde semnalul.
Lucrez intr-o zona in care reteaua digi nu prea are semnal si mi-ar placea sa se faca schimbarea in mod automat pe antenele vodafone, unde am full.
Mentionez ca am trecut de pe un S3 care stia sa faca asta...ce este de facut?

#6460
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Vezi sa fie setat pe automatic la retea.

#6461
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Astăzi am constatat că mi s-a umflat bateria telefonului... :( Noroc că mai am una aftermarket.
Nu am mai pățit niciodată așa ceva. Ea încă funcționează, dar îmi e teamă să nu curgă prin telefon.

Astăzi am constatat că mi s-a umflat bateria telefonului... :( Noroc că mai am una aftermarket.
Nu am mai pățit niciodată așa ceva. Ea încă funcționează, dar îmi e teamă să nu curgă prin telefon.

#6462
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Am vazut-o la S3 si la S3 mini...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate